Novice

375. dni pred OI v Sočiju izjemen vikend za slovenskimi športniki

28. januar 2013 Olimpijska reprezentanca Slovenije, Vrhunski Šport Do olimpijskih iger v Sočiju nas loči še dobro leto, za izjemen uspeh pa so z zmagami pretekli vikend poskrbeli Tina Maze, Robert Kranjec in Rok Marguč.

Po odličnih nastopih rokometašev, ki so se uvrstili v polfinale SP v rokometu, je vikend pripadel slovenskim zimskim športnikom. Tina Maze se ja na Zlati Lisici dvakrat uvrstili na oder za zmagovalke, v nedeljo je slavila v slalomu, v soboto pa v veleslalomu osvojila 2. mesto.

Njen nedeljski uspeh je ponovil Robert Kranjec z zmago na poletih v Vikersundu, kjer je na stopničkah (3. mesto) stopil že v soboto.

Izjemen slovenski vikend je na nedeljski večer nadaljeval Rok Marguč, ki je postal svetovni prvak v deskanju na snegu v paralelnem slalomu. Na ta način je osvojil že svojo tretjo medaljo na svetovnih prvenstvih.