Novice

Peter Prevc do srebra v Sočiju

10. februar 2014 Soči 2014 Smučarski skakalec Peter Prevc je osvojil prvo olimpijsko kolajno za Slovenijo na olimpijskih igrah v Sočiju.

Skakalec Peter Prevc (102,5/99 m; 265,3 točke) je na srednji skakalnici osvojil srebrno medaljo. Zmagal je Poljak Kamil Stoch (105,5/103,5; 278), vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala, tretji je bil Norvežan Anders Bardal (101,5/98,5; 264,1).

Odlično se je odrezal tudi Jernej Damjan (99,5/101; 254,7), ki je v drugi seriji z 11. napredoval na deveto mesto. Jurij Tepeš pa je po uspešnem prvem skoku v drugem spet skočil slabše in bil 26. (100/93; 236,7). Robert Kranjec zaradi poškodbe po padcu v sobotnih kvalifikacijah na tekmi ni nastopil.

Pa tudi sicer je celotna tekma potekala precej v slovenski luči. Trojica slovenskih orlov na čelu s Petrom mišico je imela bučno podporo s tribun, saj so si tekmo slovenski športniki ogledali v velikem številu, v vznožju skakalnice pa so bili ob prvi medalji v Sočiju tudi hokejisti. Na podelitvi cvetja je bil eden od podeljevalcev tudi predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije dr. Janez Kocijančič. Uradna podelitev medalj bo v ponedeljek zvečer v Sočiju.