Novice

Prvi tekmovalni dan v Nandžingu

17. avgust 2014 Nanjing 2014 Od naših tekmovalcev se je najvišje uvrstila plavalna štafeta 4x100 prosto, ki so je sestavljali Žan Pogačar, Grega Popović, Nastja Govejšek in Tjaša Pintar.

Za štiri stotinke so zaostali za 8. mestom, ki vodi v finale in osvojili 9. mesto. Grega Popović je odlično plaval na 400 m prosto in postavil svoj osebni rekord ter končal kot 23. Žan Pogačar je na 100 m hrbtno osvojil 20. mesto. Kolesarji so se preizkusili v eliminatorju, Anita Žnidaršič je tekmovanja končala v 1/8 finala, Peter Zupančič pa v 1/4 finala.

Veslača Pugelj in Zarič sta v dvojcu brez krmarja v razvrstitveni vožnji pred kvalifikacijami končala kot 3. V svoji predtekmovalni skupini je v badmintonu Andraž Krapež izgubil dvoboj proti Nemcu Weisskirchnu (12:21, 13:21).V popoldanskem terminu bo igrala še Katarina Beton in mešane dvojice.

Vse rezultate lahko v živo spremljate tudi na spletni strani www.olympic.si in na mobilni aplikaciji Team Slovenia (google play in app store).