Novice

V Turčiji osvajamo kolajne

27. julij 2011 Vrhunski Šport Drugi dan 11. poletnega OFEM-a je slovenski delegaciji prinesel dve novi odličji. Za veselje sta poskrbeli judoistka Anja Štangar in plavalka Tjaša Pintar.

Drugi dan 11. olimpijskega festivala evropske mladine je slovenski delegaciji prinesel dve novi odličji. Za veselje sta poskrbeli judoistka Anja Štangar (do 48 kg), ki se je okitila z medaljo zlatega leska, plavalka Tjaša Pintar pa si je priplavala srebro na 200 metrov mešano.

Za veliko veselje v slovenski delegaciji je poskrbela judoistka Štangarjeva, članica JK Olimpija, ki si je priborila zlato odličje. V prvem krogu je bila brez tekmice, nato pa je na svoji poti do zlate medalje premagala Madžarko Patricio Toth, Čehinjo Marijo Holčakovo in na koncu še Rusinjo Natalijo Golomidovo. Na tatami je stopila še ena slovenska tekmovalka, Patricija Gregorčič (do 44 kg), ki pa je tekmovanje končala po prvem boju, ko je premoč morala priznati Italijanki Sari Marii Romano.

Pestro je bilo znova tudi v bazenu. Pintarjeva si je po bronu okoli vratu nadela še srebro. V kvalifikacijah na 200 m mešano je plavala 2:21,70, kar je zadostovalo za drugi čas predtekmovanja, ko pa je šlo zares, je svoj čas še izboljšala in z rezultatom 2:19,85 zasluženo osvojila drugo mesto. "Zelo sem zadovoljna, takšnega rezultata res nisem pričakovala. Tekma je bila zelo naporna, ker sem takoj za tem imela še štafeto. Zelo sem vesela medalje, nisem je pričakovala. Zjutraj sem videla, da sem visoko, potrudila sem se in uspelo je," pa so bile prve besede srebrne Jeseničanke.

Na 100 m prosto je dobro predstavo pokazala tudi Govejškova, ki je v kvalifikacijah plavala 57,56, v finalu pa je s časom 57,17 končala tik pod odrom za zmagovalce. Nika Sonjak je tekmovala na 200 m hrbtno, vendar ji čas 2:29,31 ni prinesel finala, končala je na 22. mestu. Miha Bernat je na 400 m prosto s časom 4:09,53 tekmovanje končal kot 20. Na 200 m prsno se je skozi kvalifikacije prebila tudi Lota Zala Gomezelj, plavala je 2:39,16. Nato pa je med finalistkami plavala 2:39,30, kar je zadostovalo za končno sedmo mesto. V bazen je skočila tudi mešana štafeta (4x200 m prosto), v postavi Aljaž Gorza, Bernat, Natlačen in Pintar, ki se je z osmim mestom uvrstila v finale (8:16,00), nato pa so svoj dosežek še izboljšali in se s časom 8:07,76 zavihteli na peto mesto.

Za cestnimi kolesarji je vožnja na čas. S progo, dolgo devet km, so se spoprijeli trije slovenski predstavniki, najbolje pa je šlo Blažu Šuštarju, ki je končal na 17. mestu s časom 13:16,88. Žiga Ručigaj je progo prevozil pet sekund počasneje in končal na 22. mestu, Gašper Katrašnik pa je še z dodatnimi petimi sekundami zaostanka za Ručigajem končal na 29. mestu.

Slovenske odbojkarice so odigrale drugo tekmo predtekmovanja, zabeležile pa so drugi poraz. Tokrat so bile boljše Grkinje, ki so slavile s 3:1 v nizih (21,-17, 24, 21).

Ekipno so se predstavili tudi trije slovenski telovadci, Matic Pečan, Žiga Potočnik in Luka Kišek, ki so tekmovali v ekipnem mnogoboju in z oceno 148,95 zasedli 13. mesto.

Nastopili so se tudi štirje slovenski atleti. Tina Slejko je 100 m pretekla s časom 12,24, kar je zadostovalo za končno 10. mesto. Žan Brus se ni prebil skozi kvalifikacijsko sito skoka v daljino, s 6,74 m je končal na 14. mestu, v finale pa se je uvrstilo 12 tekmovalcev. Luka Žontar je v polfinalu teka na 100 m popravil svoj osebni rekord, vendar čas 10,93 ni zadostoval za preboj v finale, končal je na 11. mestu. Jan Kramberger na 110 m z ovirami je nesrečno padel in tekmovanje končal brez uvrstitve.

Na teniških igriščih se je izkazal Maks Tekavec, sicer 10. nosilec. V prvem krogu je s 7:5 in 6:3 premagal Švicarja Mateja Kostadinova, v drugem krogu pa je s 6:3 in 6:4 ugnal Finca Panuja Virtanena. Nato pa je bil zanj usoden Belgijec Clement Geens, ki je Tekavca odpravil z 2:0 v nizih (6:4, 6:3). Pia Čuk (5. nosilka) je v drugem krogu loparje prekrižala s finsko tekmico Olivio Pimio in jo premagala s 6:2 in 6:3, v tretjem krogu pa je z 2:6 in 2:6 klonila proti Švedinji Jacqueline Cabaj Awad. Natalija Šipek, kot 10. nosilka, pa je prav tako v drugem krogu premagala Poljakinjo Roksano Lukasiakovo s 6:1 in 6:4, vendar nato izgubila proti Izraelki Valeriji Patiuk s 6:7 in 2:6.

Danes je na sporedu nova preizkušnja za kolesarje. Na vrsti je kriterij, na katerem bodo nastopili vsi trije slovenski tekmovalci. Barbara Bizilj (do 52 kg) in Adrijan Gomboc (do 60 kg) bosta skušala ponoviti uspeh Štangarjeve, Anja Benko bo nastopila v finalu teka na 400 m, finalni nastop pa čaka tudi Jana Petrača na 1500 m. Predtekmovanje v metu kopja čaka Claudio Štravs, Eva Trošt pa bo nastopila v kvalifikacijah na 400 m z ovirami. Slovenska odbojkarska reprezentanca se bo na zadnji tekmi predtekmovanje pomerila s Srbijo.