MOI Singapur 2010

Mladinske olimpijske igre Singapur 2010

Mladinske olimpijske igre Singapur 2010 so bile prve tovrstne igre. Približno 3.600 športnikov se je  v 26 športnih panogah programa OI London 2012 potegovalo za olimpijska odličja od 14. do 26. avgusta 2010, med njimi tudi 24 slovenskih športnikov.

Osnovni podatki MOI Singapur 2010

Osnovni podatki Teama Slovenie

 

  • prizorišče: Singapur
  • datum: 14. – 26.8.2010
  • število športnih panog: 26
  • število disciplin: 201
  • število držav: 205
  • število držav z medaljami: 98
  • število športnikov: 3.530
  • letnik športnikov: 1992 - 1995
  • število spremljevalcev: 2.102
  • število novinarjev: 1.764
  • število volonterjev: 22.601
  • število mladih ambasadorjev: 30
  • število mladih novinarjev: 26
  • število športnih idolov: 44
  • število novic: 61.381
  • število gledalcev: 283.788
  • število obiskov spletne strani MOI: 19,1 mio

 

 

  • število športnih panog: 10 (atletika, jadranje, judo, kajak-kanu, kolesarstvo, lokostrelstvo, namizni tenis, plavanje, triatlon, veslanje)
  • uvrstitev Slovenije med državami s kolajnami: 26. oz. 30. mesto
  • število športnikov: 24 (11 fantov in 13 deklet)
  • število trenerjev: 13
  • število vodstva: 2
  • število novinarjev: 2

Slovenski uspehi

Grega Domanjko, Jure Grace veslanje,dvojec brez krmarja Rezultat: 3:05,65
Brus Simon
Simon Brus kajak-kanu,K-1 slalom Rezultat: 1:25,15
Gregor Rajh tarčno lokostrelstvo ,dvojice – mešano lokostrelstvo
Potočnik Urška
Urška Potočnik judo,do 78 kg

Do 10 mesta

Grega Domanjko, Jure Grace veslanje dvojec brez krmarja 1. mesto
Simon Brus kajak-kanu K-1 slalom 1. mesto
Gregor Rajh tarčno lokostrelstvo dvojice – mešano lokostrelstvo 2. mesto
Urška Potočnik judo do 78 kg 3. mesto
Ajda Novak kajak-kanu K-1 slalom 4. mesto
Gregor Rajh tarčno lokostrelstvo posamezno 4. mesto
Jaka Žulič atletika disk 5. mesto
Maruša Mišmaš atletika 400 m ovire 5. mesto
Monika Oražem triatlon mešana štafeta 6. mesto
Brina Božič tarčno lokostrelstvo dvojice – mešano lokostrelstvo 7. mesto
Tjaša Vozel plavanje 50 m prsno 7. mesto
Žan Rudolf atletika 1000 m 7. mesto
Eva Vivod atletika kopje 8. mesto
Katja Hajdinjak plavanje 50 m delfin 8. mesto
Katja Hajdinjak plavanje 100 m delfin 10. mesto
Monika Oražem triatlon kratka razdalja 10. mesto
Tjaša Vozel plavanje 100 m prsno 10. mesto
Tina Meža plavanje 100 m prsno 11. mesto
Tina Meža plavanje 50 m prsno 11. mesto
Žan Luka Zelko jadranje Byte CII 12. mesto
Tarin Čokelj veslanje enojec 13. mesto
Doron Hekič, Nika Kožar, Rok Korošec, Urban Ferenčak kolesarstvo ekipno – mešano 15. mesto
Alex Galič namizni tenis mešane dvojice 17. mesto
Brina Božič tarčno lokostrelstvo posamezno 17. mesto
Eva Peternelj jadranje Byte CII 18. mesto
Alex Galič namizni tenis posamezno 21. mesto
Aleks Koštomaj plavanje 200 m mešano 22. mesto
Aleks Koštomaj plavanje 200 m prosto 29. mesto

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj

Urnik in rezultati

14. Aug. 2010 - 16. Aug. 2010


atletika, 1000 m
 Žan Rudolf 7.m  2:24,24 - finale
atletika, kopje
 Eva Vivod 8.m  46,70 - finale
namizni tenis, mešane dvojice
  (Galič Alex) 17.-20.m - finale
namizni tenis, posamezno
 Alex Galič 21.-24.m - finale
tarčno lokostrelstvo , dvojice – mešano lokostrelstvo
  (Rajh Gregor) 2.m - finale (v paru z Paraskeopoulou)
  (Božič Brina) 7.m - finale (v paru z Nott)
triatlon, kratka razdalja
 Monika Oražem 10.m  1,03:09,83 - finale