POI London 2012

Poletne olimpijske igre London 2012

London je bil izvoljen za gostitelja iger XXX. olimpijade v letu 2012. Izbran je bil po štirih krogih glasovanja članov Mednarodnega olimpijskega komiteja (MOK) na 117. zasedanju MOK v Singapurju, kjer je v zadnjem krogu premagal Pariz. Na koncu je slavil  s 54 glasovi od možnih 104. S tem je dobil večino glasov in postal gostitelj iger 2012.

 

Kraj in čas: London (Velika Britanija); 27. julij – 12. avgust 2012
Ostali kandidati: Pariz, New York, Moskva, Madrid
Število športov: 26 športov, 300 disciplin
Slogan: Živimo kot eno

Povezava na MOK: POI London 2012

Povezava na uradno spletno stran: POI London 2012

Povezava na uradno stran OKS: POI London 2012

več

Obseg iger London 2012

- 26 olimpijskih športov na 34 prizoriščih,

- 20 paraolimpijskih športov na 21 prizoriščih,
- 10.500 olimpijcev in 4.200 paraolimpijcev,
- 20.000 novinarjev in drugih predstavnikov medijev,
- več kot 9 milijonov vstopnic.

Slovenski uspehi

Žolnir Urška
Urška Žolnir judo,do 63 kg Rezultat:10 - 1
Kozmus Primož
Primož Kozmus atletika,kladivo Rezultat:79.36
Iztok Čop, Luka Špik veslanje,dvojni dvojec Rezultat:6:34.35
Debevec Rajmond
Rajmond Debevec strelstvo,MK puška 60 leže Rezultat:701 krogov

Do 10 mesta

Urška Žolnir judo do 63 kg 1. mesto
Primož Kozmus atletika kladivo 2. mesto
Iztok Čop, Luka Špik veslanje dvojni dvojec 3. mesto
Rajmond Debevec strelstvo MK puška 60 leže 3. mesto
Franka Anić taekwondo do 67 kg 5. mesto
Vasilij Žbogar jadranje FINN 6. mesto
Peter Kauzer kajak-kanu - slalom K-1 6. mesto
Boštjan Maček strelstvo trap 7. mesto
Martina Ratej atletika kopje 7. mesto
Raša Sraka Vuković judo do 70 kg 7. mesto
Nuša Rajher taekwondo nad 67 kg 7. mesto
Luka Božič, Sašo Taljat kajak-kanu - slalom C-2 8. mesto
Benjamin Savšek kajak-kanu - slalom C-1 8. mesto
Katarina Srebotnik, Andreja Klepač tenis dvojice tenis 9. mesto
Lucija Polavder judo do 78 kg 9. mesto
Matjaž Ceraj judo nad 100 kg 9. mesto
Rok Drakšič judo do 66 kg 9. mesto
Anja Klinar plavanje 400 m mešano 10. mesto
Špela Ponomarenko Janić kajak-kanu - mirne vode K-1 200 m 10. mesto
Janez Brajkovič cestno kolesarstvo kronometer 10. mesto
Anja Klinar plavanje 200 m delfin 11. mesto
Marija Šestak atletika troskok 11. mesto
Živa Dvoršak strelstvo zračna puška 11. mesto
Ivan Konrad Trajkovič taekwondo nad 80 kg 11. mesto
Špela Ponomarenko Janić kajak-kanu - mirne vode K-1 500 m 12. mesto
Eva Terčelj kajak-kanu - slalom K-1 13. mesto
Brent Michael William Larue atletika 400 m ovire 13. mesto
Anja Klinar, Mojca Sagmeister, Urša Bežan, Sara Isaković plavanje 4x200 m prosto 14. mesto
Sara Isaković plavanje 200 m prosto 14. mesto
Aljaž Sedej judo do 81 kg 17. mesto
Anamari Velenšek judo do 78 kg 17. mesto
Blaž Kavčič tenis posamezno tenis 17. mesto
Bojan Tokić namizni tenis posamezno 17. mesto
Vesna Đukić judo do 57 kg 17. mesto
Teja Černe, Tina Mrak jadranje 470 18. mesto
Damir Dugonjić plavanje 100 m prsno 18. mesto
Peter Mankoč plavanje 100 m delfin 19. mesto
Tina Šutej atletika palica 19. mesto
Marina Tomić atletika 100 m ovire 21. mesto
Janez Brajkovič cestno kolesarstvo cestna dirka 21. mesto
Polona Batagelj cestno kolesarstvo cestna dirka 22. mesto
Blaža Klemenčič gorsko kolesarstvo kros 23. mesto
Robert Žbogar plavanje 200 m delfin 24. mesto
Anja Čarman plavanje 200 m hrbtno 25. mesto
Rožle Prezelj atletika višina 25. mesto
Tjaša Oder plavanje 800 m prosto 25. mesto
Rajmond Debevec strelstvo MK puška 3x40 27. mesto
Nastja Govejšek plavanje 100 m prosto 28. mesto
Barbara Špiler atletika kladivo 29. mesto
Tjaša Vozel plavanje 100 m prsno 30. mesto
Karlo Hmeljak jadranje laser 31. mesto
Sara Isaković plavanje 100 m delfin 31. mesto
Mojca Sagmeister plavanje 400 m prosto 32. mesto
Polona Hercog tenis posamezno tenis 33. mesto
Maja Tvrdy badminton posamezno 33. mesto
Tanja Šmid plavanje 200 m prsno 33. mesto
Klemen Štrajhar tarčno lokostrelstvo posamezno 33. mesto
Anja Čarman plavanje 100 m hrbtno 34. mesto
Živa Dvoršak strelstvo MK puška 3x20 36. mesto
Mateja Šimic triatlon kratka razdalja 37. mesto
Sonja Roman atletika 1500 m 40. mesto
Borut Božič cestno kolesarstvo cestna dirka 46. mesto
Primož Kobe atletika maraton 46. mesto
Saša Golob športna gimnastika mnogoboj 60. mesto
Grega Bole cestno kolesarstvo cestna dirka 79. mesto
Žana Jereb atletika maraton 88. mesto

Reprezentanca

A B C Č D E F G H I J K L M N O P R S Š T U V Z Ž VSI

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj
ZDA 46 29 29 104
Kitajska 38 27 22 87
Velika Britanija 29 17 19 65
Rusija 24 25 33 82
Koreja 13 8 7 28
Nemčija 11 19 14 44
Francija 11 11 12 34
Italija 8 9 11 28
Madžarska 8 4 5 17
Avstralija 7 16 12 35
Japonska 7 14 17 38
Kazahstan 7 1 5 13
Nizozemska 6 6 8 20
Ukrajina 6 5 9 20
Kuba 5 3 6 14
Nova Zelandija 5 3 5 13
Iran 4 5 3 12
Jamajka 4 4 4 12
Češka 4 3 3 10
Severna Koreja 4 0 2 6
Španija 3 10 4 17
Brazilija 3 5 9 17
Belorusija 3 5 5 13
Južna Afrika 3 2 1 6
Etiopija 3 1 3 7
Hrvaška 3 1 2 6
Romunija 2 5 2 9
Kenija 2 4 5 11
Danska 2 4 3 9
Poljska 2 2 6 10
Azerbajdžan 2 2 6 10
Turčija 2 2 1 5
Švica 2 2 0 4
Litva 2 1 2 5
Norveška 2 1 1 4
Kanada 1 5 12 18
Švedska 1 4 3 8
Kolumbija 1 3 4 8
Gruzija 1 3 3 7
Mehika 1 3 3 7
Irska 1 1 3 5
Srbija 1 1 2 4
Slovenija 1 1 2 4
Argentina 1 1 2 4
Tunizija 1 1 1 3
Dominikanska republika 1 1 0 2
Uzbekistan 1 0 3 4
Trinidad in Tobago 1 0 3 4
Latvija 1 0 1 2
Venezuela 1 0 0 1
Grenada 1 0 0 1
Alžirija 1 0 0 1
Bahami 1 0 0 1
Uganda 1 0 0 1
Indija 0 2 4 6
Mongolija 0 2 3 5
Tajska 0 2 1 3
Egipt 0 2 0 2
Slovaška 0 1 3 4
Belgija 0 1 2 3
Armenija 0 1 2 3
Finska 0 1 2 3
Kitajski Tajpej 0 1 1 2
Indonezija 0 1 1 2
Malezija 0 1 1 2
Estonija 0 1 1 2
Portoriko 0 1 1 2
Bolgarija 0 1 1 2
Gvatemala 0 1 0 1
Ciper 0 1 0 1
Portugalska 0 1 0 1
Bocvana 0 1 0 1
Gabon 0 1 0 1
Črna gora 0 1 0 1
Republika Moldavija 0 0 2 2
Katar 0 0 2 2
Singapur 0 0 2 2
Grčija 0 0 2 2
Honk Kong, Kitajska 0 0 1 1
Savdska Arabija 0 0 1 1
Kuvajt 0 0 1 1
Maroko 0 0 1 1
Tadžikistan 0 0 1 1
Afganistan 0 0 1 1
Bahrajn 0 0 1 1

Urnik in rezultati

27. Jul. 2012 - 12. Aug. 2012


tarčno lokostrelstvo , posamezno
09:00 Klemen Štrajhar 58.m 639 točk - predtekmovanje

badminton, posamezno
12:30 Maja Tvrdy poraz 0:2 - predtekmovanje (poraz proti EGELSTAFF Susan)
cestno kolesarstvo , cestna dirka
10:00 VINOKUROV Alexandr (KAZ) 1.m - finale
10:00 URAN URAN Rigoberto (COL) 2.m - finale
10:00 KRISTOFF Alexander (NOR) 3.m - finale
10:00 Janez Brajkovič 21.m 5:46:05 - finale
10:00 Borut Božič 46.m 5:46:37 - finale
10:00 Grega Bole 79.m 5:46:37 - finale
plavanje, 100 m delfin
10:37 Sara Isaković 31.m 59.86 - kvalifikacije (brez uvrstitve v polfinale)
plavanje, 100 m prsno
12:04 Damir Dugonjić 18.m 1:00.77 - kvalifikacije (brez uvrstitve v finale)
plavanje, 400 m mešano
11:44 Anja Klinar 10.m 4:38.20 - kvalifikacije (brez uvrstitve v finale)
20:09 YE Shiwen (CHN) 1.m - finale
20:09 BEISEL Elizabeth (USA) 2.m - finale
20:09 LI Xuanxu (CHN) 3.m - finale
20:09 Anja Klinar 10.m 4:38.20 - finale
strelstvo, zračna puška
08:15 Živa Dvoršak 11. m 396 krogov - kvalifikacije (brez uvrstitve v finale)
11:00 YI Siling (CHN) 1.m - finale
11:00 BOGACKA Sylwia (POL) 2.m - finale
11:00 YU Dan (CHN) 3.m - finale
11:00 Živa Dvoršak 11. m 396 krogov - finale
veslanje, dvojni dvojec
10:30  (Čop Iztok, Špik Luka) 5. m 6:17.78 - predtekmovanje (uvrstitev v polfinale)

badminton, posamezno
13:05 Maja Tvrdy poraz 0:2 - predtekmovanje (poraz proti Sayaka Sato (JPN))
cestno kolesarstvo , cestna dirka
12:00 VOS Marianne (NED) 1.m - finale
12:00 ARMITSTEAD Elizabeth (GBR) 2.m - finale
12:00 ZABELINSKAYA Olga( RUS) 3.m - finale
12:00 Polona Batagelj 22.m 3:35:56 - finale
jadranje, FINN
12:00 Vasilij Žbogar 5.m 14 točk - regata (regati 1 in 2)
judo, do 66 kg
10:54 Rok Drakšič zmaga 100-0001 - predtekmovanje (napreduje v naslednji krog)
11:57 Rok Drakšič poraz 0002 - 0011 - 1/16 finala (brez uvrstitve v finale)
16:10 LASHA Shavdatuashvili (GEO) 1.m - finale
16:10 MIKLOS Ungvari (HUN) 2.m - finale
16:10 MASHASHI Ebinuma (JON) 3.m - finale
16:10 JUN-HO Cho (KOR) 3.m - finale
16:10 Rok Drakšič 9.m - finale
kajak-kanu - slalom, C-1
13:30 Benjamin Savšek 1.m 90.83 - predtekmovanje (1. vožnja)
15:47 Benjamin Savšek 2.m 90.83 - predtekmovanje (2. vožnja / uvrstitev v polfinale)
kajak-kanu - slalom, K-1
16:48 Peter Kauzer 5.m 88,10 - predtekmovanje (2. vožnja / uvrstitev v polfinale)
14:31 Peter Kauzer 9.m 90.98 - predtekmovanje (1. vožnja)
namizni tenis, posamezno
15:30 Bojan Tokić zmaga 4:3 - 2. krog (napreduje v naslednji krog)
plavanje, 100 m delfin
19:30 VOLLMER Dana (USA) 1.m - finale
19:30 LU Ying (CHN) 2.m - finale
19:30 COUTTS Alicia (AUS) 3.m - finale
19:30 Sara Isaković 31.m 59.86 - finale
plavanje, 100 m hrbtno
10:03 Anja Čarman 34.m 1:02.68 - kvalifikacije (brez uvrstitve v finale)
plavanje, 100 m prsno
10:43 Tjaša Vozel 30.m 1:09.63 - kvalifikacije (brez uvrstitve v finale)
20:07 van der BURGH Cameron (RSA) 1.m - finale
20:07 SPRENGER Christian (AUS) 2.m - finale
20:07 HANSEN Brendan (USA) 3.m - finale
20:07 Damir Dugonjić 18.m 1:00.77 - finale
plavanje, 400 m prosto
11:20 Mojca Sagmeister 32.m 4:21.55 - kvalifikacije (brez uvrstitve v finale)
20:13 MUFFAT Camille (FRA) 1.m - finale
20:13 SCHMITT Allison (USA) 2.m - finale
20:13 ADLINGTON Rebecca (GBR) 3.m - finale
20:13 Mojca Sagmeister 32.m 4:21.55 - finale
športna gimnastika , mnogoboj
20:00 Saša Golob 60.m 38.599 točk - kvalifikacije (brez uvrstitve v finale)

jadranje, FINN
14:00 Vasilij Žbogar 6. m 22 točk - regata (regati 3 in 4)
jadranje, laser
12:00 Karlo Hmeljak 28.m 53 točk - regata (regati 1 in 2)
judo, do 57 kg
09:37 Vesna Đukić poraz 011 - 0002 - predtekmovanje (brez uvrstitve v final)
16:00 KAORI Matsumoto (JPN) 1.m - finale
16:00 CORINA Caprioriu (ROU) 2.m - finale
16:00 PAVIA Automne (FRA) 3.m - finale
16:00 MALLOY Marti (USA) 3.m - finale
16:00 Vesna Đukić 17.m - finale
kajak-kanu - slalom, C-1
16:27 Eva Terčelj 11.m 107.57 - predtekmovanje (2. vožnja / uvrstitev v polfinale)
kajak-kanu - slalom, K-1
14:22 Eva Terčelj 7.m 107.17 - predtekmovanje (1. vožnja)
namizni tenis, posamezno
13:00 Bojan Tokić poraz 4:0 - 3. krog (ne napreduje v naslenji krog)
plavanje, 100 m hrbtno
19:51 FRANKLIN Missy (USA) 1.m - finale
19:51 SEEBOHM Emily (AUS) 2.m - finale
19:51 TERAKAWA Aya (JPN) 3.m - finale
19:51 Anja Čarman 34.m 1:02.68 - finale
plavanje, 100 m prsno
20:15 MEILUTYTE Ruta (LTU) 1.m - finale
20:15 SONI Rebecca (USA) 2.m - finale
20:15 SUZUKI Satomi (JPN) 3.m - finale
20:15 Tjaša Vozel 30.m 1:09.63 - finale
plavanje, 200 m delfin
10:29 Robert Žbogar 24.m 1:58.99 - kvalifikacije (brez uvrstitve v finale)
plavanje, 200 m prosto
10:15 Sara Isaković 16.m 1:58.96 - kvalifikacije (uvrstitev v polfinale)
19:30 Sara Isaković 14.m 1:58.47 - polfinale (brez uvrstitve v finale)
tenis, posamezno tenis
13:30 Blaž Kavčič zmaga 2:0(6:3, 6:2) - 1. krog (napreduje v naslednji krog)
11:30 Polona Hercog poraz 0:2 (2:6, 4:6) - 1. krog (izpad v prvem kolu)

jadranje, FINN
12:00 Vasilij Žbogar 5.m 35 točk - regata (regati 5 in 6)
jadranje, laser
14:00 Karlo Hmeljak 27.m 104 točk - regata (regati 3 in 4)
judo, do 63 kg
09:30 Urška Žolnir zmaga 110 / 000 - predtekmovanje (napreduje v naslednji krog)
11:15 Urška Žolnir zmaga 100 / 0001 - 1/16 finala (napreduje v naslednji krog)
12:04 Urška Žolnir zmaga 110/ 000 - četrtfinale (napreduje v naslednji krog)
14:21 Urška Žolnir zmaga 100 - 000 - polfinale (uvrstitev v finale)
16:00 ŽOLNIR Urška (SLO) 1.m - finale
16:00 Urška Žolnir 1.m 10 - 1 - finale
16:00 XU Lili (CHN) 2.m - finale
16:00 EMANE Gevrise (FRA) 3.m - finale
16:00 UENO Yoshie (JPN) 3.m - finale
judo, do 81 kg
09:30 Aljaž Sedej poraz 101 / 0002 - predtekmovanje (brez uvrstitve v polfinale)
16:10 KIM Jae-Bum (KOR) 1.m - finale
16:10 BISCHOF Ole (GER) 2.m - finale
16:10 VALOIS-FORTIER Antoine (CAN) 3.m - finale
16:10 NIFONTOV Ivan (RUS) 3.m - finale
16:10 Aljaž Sedej 17.m - finale
kajak-kanu - slalom, C-1
13:30 Benjamin Savšek 2.m 99.92 - polfinale (uvrstitev v finale)
15:06 ESTANGUET Tony (FRA) 1.m - finale
15:06 TASIADIS Sideris (GER) 2.m - finale
15:06 MARTIKAN Michal (SVK) 3.m - finale
15:06 Benjamin Savšek 8.m 219.95 - finale
plavanje, 200 m delfin
10:25 Anja Klinar 14.m 2:09.24 - kvalifikacije (uvrstitev v polfinale)
19:57 Anja Klinar 11.m 2:07.84 - polfinale (brez uvrstitve v finale)
19:48 le CLOS Chad (RSA) 1.m - finale
19:48 PHELPS Michael (USA) 2.m - finale
19:48 MATSUDA Takeshi (JPN) 3.m - finale
19:48 Robert Žbogar 24.m 1:58.99 - finale
plavanje, 200 m prosto
19:41 SCHMITT Allison (USA) 1.m - finale
19:41 MUFFAT Camille (FRA) 2.m - finale
19:41 BARRATT Bronte (AUS) 3.m - finale
19:41 Sara Isaković 14.m 1:58.47 - finale
tenis, posamezno tenis
15:00 Blaž Kavčič poraz 0:2 (2:6, 2:6) - 2. krog (izpad v drugem kolu)
veslanje, dvojni dvojec
12:30  (Čop Iztok, Špik Luka) 2.m 6:19.97 - polfinale (uvrstitev v finale)

cestno kolesarstvo , kronometer
14:15 WIGGINS Bradley (GBR) 1.m - finale
14:15 MARTIN Tony (GER) 2.m - finale
14:15 FROOME Christopher (GBR) 3.m - finale
14:15 Janez Brajkovič 10.m 54:09.72 - finale
jadranje, laser
12:05 Karlo Hmeljak 30.m 139 točk - regata (regati 5 in 6)
judo, do 70 kg
11:22 Raša Sraka Vuković zmaga 110/ 01 - predtekmovanje (napreduje v četrtfinale)
16:00 DECOSSE Lucie (FRA) 1.m - finale
16:00 THIELE Kerstin (GER) 2.m - finale
16:00 ALVEAR Yuri (COL) 3.m - finale
16:00 BOSCH Edith (NED) 3.m - finale
16:00 Raša Sraka Vuković 7.m - finale
kajak-kanu - slalom, K-1
13:30 Peter Kauzer 1.m 96.02 - polfinale (uvrstitev v finale)
15:15 MOLMENTI Daniele (ITA) 1.m - finale
15:15 HRADILEK Vavrinec (CZE) 2.m - finale
15:15 AIGNER Hannes (GER) 3.m - finale
15:15 Peter Kauzer 6.m 101.01 - finale
plavanje, 100 m prosto
10:06 Nastja Govejšek 28.m 56.21 - kvalifikacije (brez uvrtitve v polfinale)
plavanje, 200 m delfin
20:09 JIAO Liuyang (CHN) 1.m - finale
20:09 BELMONTE GARCIA Mireia (ESP) 2.m - finale
20:09 HOSHI Natsumi (JPN) 3.m - finale
20:09 Anja Klinar 11.m 2:07.84 - finale
plavanje, 200 m prsno
10:47 Tanja Šmid 33.m 2:32.19 - kvalifikacije (brez uvrstitve v polfinale)
tarčno lokostrelstvo , posamezno
10:18 Klemen Štrajhar poraz 0:6 (0:2,0:2,0:2) - 1/32 finala (ne napreduje v naslednji krog)

jadranje, FINN
12:00 Vasilij Žbogar 6.m 50 tock - regata (regati 7 in 8)
judo, do 78 kg
09:30 Anamari Velenšek poraz 000 / 001 - predtekmovanje (brez uvrstitve v naslednji krog)
16:00 HARRISON Kayla (USA) 1.m - finale
16:00 GIBBONS Gemma (GBR) 2.m - finale
16:00 AGUIAR Mayra (BRA) 3.m - finale
16:00 TCHEUMEO Audrey (FRA) 3.m - finale
16:00 Anamari Velenšek 17.m - finale
15:18 BAILLIE Tim, STOTT Etienne (GBR) 1.m - finale
15:18 FLORENCE David, HOUNSLOW Richard (GBR) 2.m - finale
15:18 HOCHSCHORNER Pavol, HOCHSCHORNER Peter (SVK) 3.m - finale
15:18  (Božič Luka, Taljat Sašo) 8.m 113.50 - finale
kajak-kanu - slalom, K-1
14:24 Eva Terčelj 13.m 117.36 - polfinale (brez uvrstitve v finale)
15:57 FER Emilie (FRA) 1.m - finale
15:57 FOX Jessica (AUS) 2.m - finale
15:57 CHOURRAUT Maialen (ESP) 3.m - finale
15:57 Eva Terčelj 13.m 117.36 - finale
namizni tenis, posamezno
15:30 ZHANG Jike (CHN) 1.m - finale
15:30 WANG Hao (CHN) 2.m - finale
15:30 OVTCHAROV Dimitrij (GER) 3.m - finale
15:30 Bojan Tokić 17.m - finale
plavanje, 100 m delfin
11:19 Peter Mankoč 19.m 52.44 - kvalifikacije (brez uvrstitve v polfinale)
plavanje, 100 m prosto
20:31 KROMOWIDJOJO Ranomi (NED) 1.m - finale
20:31 HERASIMENIA Aliaksandra (BLR) 2.m - finale
20:31 TANG Yi (CHN) 3.m - finale
20:31 Nastja Govejšek 28.m 56.21 - finale
plavanje, 200 m hrbtno
11:35 Anja Čarman 25.m 2:13.01 - kvalifikacije (brez uvrstitve v finale)
plavanje, 200 m prsno
19:39 SONI Rebecca (USA) 1.m - finale
19:39 SUZUKI Satomi (JPN) 2.m - finale
19:39 EFIMOVA Iuliia (RUS) 3.m - finale
19:39 Tanja Šmid 33.m 2:32.19 - finale
plavanje, 800 m prosto
10:30 Tjaša Oder 25.m 8:41.82 - kvalifikacije (brez uvrstitve v finale)
športna gimnastika , mnogoboj
16:30 DOUGLAS Gabrielle (USA) 1.m - finale
16:30 KOMOVA Victoria (RUS) 2.m - finale
16:30 MUSTAFINA Aliya (RUS) 3.m - finale
16:30 Saša Golob 60.m - finale
veslanje, dvojni dvojec
11:50 COHEN Nathan, SULLIVAN Joseph (NZL) 1.m - finale
11:50 SARTORI Alessio, BATTISTI Romano (ITA) 2.m - finale
11:50 ŠPIK Luka , ČOP Iztok (SLO) 3.m - finale
11:50  (Čop Iztok, Špik Luka) 3.m 6:34.35 - finale
atletika, kladivo
11:20 Primož Kozmus 2.m 78.12 - kvalifikacije (uvrstitev v finale)
atletika, troskok
10:25 Marija Šestak 12.m 14.16 - kvalifikacije (napreduje v finale)
jadranje, FINN
12:00 Vasilij Žbogar 6.m 58 točk - regata (regati 9 in 10)
jadranje, laser
12:00 Karlo Hmeljak 32.m 244 točk - regata (regati 7 in 8)
judo, nad 100 kg
10:19 Matjaž Ceraj zmaga 0021 / 0002 - predtekmovanje (napreduje v naslednji krog)
11:01 Matjaž Ceraj poraz 0001 - 002 - 1/16 finala (ne napreduje v četrt finale)
16:10 RINER Teddy (FRA) 1.m - finale
16:10 MIKHAYLIN Alexander (RUS) 2.m - finale
16:10 SILVA Rafael (BRA) 3.m - finale
16:10 TOELZER Andreas (GER) 3.m - finale
16:10 Matjaž Ceraj 9.m - finale
judo, nad 78 kg
11:22 Lucija Polavder poraz 000 /0011 - 1/16 finala (ne napreduje v četrt finale)
plavanje, 100 m delfin
19:37 PHELPS Michael (USA) 1.m - finale
19:37 le CLOS Chad (RSA) 2.m - finale
19:37 KOROTYSHKIN Evgeny (RUS) 3.m - finale
19:37 Peter Mankoč 19.m 52.44 - finale
plavanje, 200 m hrbtno
19:30 FRANKLIN Missy (USA) 1.m - finale
19:30 ZUEVA Anastasia (RUS) 2.m - finale
19:30 BEISEL Elizabeth (USA) 3.m - finale
19:30 Anja Čarman 25.m 2:13.01 - finale
plavanje, 800 m prosto
19:43 LEDECKY Katie (USA) 1.m - finale
19:43 BELMONTE GARCIA Mireia (ESP) 2.m - finale
19:43 ADLINGTON Rebecca (GBR) 3.m - finale
19:43 Tjaša Oder 25.m 8:41.82 - finale
strelstvo, MK puška 60 leže
09:00 Rajmond Debevec 3.m 596 krogov - kvalifikacije (napreduje v finale)
12:00 MARTYNOV Sergei (BLR) 1.m - finale
12:00 COX Lionel (BEL) 2.m - finale
12:00 DEBEVEC Rajmond (SLO) 3.m - finale
12:00 Rajmond Debevec 3.m 701 krogov - finale
tarčno lokostrelstvo , posamezno
15:37 OH Jin Hyek (KOR) 1.m - finale
15:37 FURUKAWA Takaharu (JPN) 2.m - finale
15:37 DAI Xiaoxiang (CHN) 3.m - finale
15:37 Klemen Štrajhar 33.m - finale
atletika, palica
10:20 Tina Šutej 19.m 4.25 - kvalifikacije (brez uvrstitve v finale)
badminton, posamezno
13:30 LI Xuerui (CHN) 1.m - finale
13:30 WANG Yihan (CHN) 2.m - finale
13:30 NEHWAL Saina (IND) 3.m - finale
13:30 Maja Tvrdy 33.m - finale
jadranje, laser
12:00 Karlo Hmeljak 31.m 303 točke - regata (regati 9 in 10)
strelstvo, MK puška 3x20
09:00 Živa Dvoršak 36.m 574 krogov - kvalifikacije (brez uvrstitve v finale)
12:45 GRAY Jamie Lynn (USA) 1.m - finale
12:45 MAKSIMOVIC Ivana (SRB) 2.m - finale
12:45 SYKOROVA Adela (CZE) 3.m - finale
12:45 Živa Dvoršak 36.m 574 krogov - finale
tenis, posamezno tenis
14:00 WILLIAMS Serena (USA) 1.m - finale
14:00 SHARAPOVA Maria (RUS) 2.m - finale
14:00 AZARENKA Victoria (BLR) 3.m - finale
14:00 Polona Hercog 33.m - finale
triatlon, kratka razdalja
09:00 SPIRIG Nicola (SUI) 1.m - finale
09:00 NORDEN Lisa (SWE) 2.m - finale
09:00 DENSHAM Erin (AUS) 3.m - finale
09:00 Mateja Šimic 37.m 2:05:35 - finale (+5:47)

atletika, kladivo
20:20 PARS Krisztian (HUN) 1.m - finale
20:20 MUROFUSHI Koji (JPN) 1.m - finale
20:20 KOZMUS Primoz (SLO) 2.m - finale
20:20 Primož Kozmus 2.m 79.36 - finale
atletika, maraton
11:00 GELANA Tiki (ETH) 1.m - finale
11:00 JEPTOO Priscah (KEN) 2.m - finale
11:00 PETROVA ARKHIPOVA Tatyana (RUS) 3.m - finale
11:00 Žana Jereb 88.m 2:42:50 - finale (+19:43)
atletika, troskok
19:35 RYPAKOVA Olga (KAZ) 1.m - finale
19:35 IBARGUEN Caterine (COL) 2.m - finale
19:35 SALADUHA Olha (UKR) 3.m - finale
19:35 Marija Šestak 11.m 13.98 - finale
atletika, višina
19:05 Rožle Prezelj 25.m 2.21 - kvalifikacije (brez uvrstitve v finale)
jadranje, FINN
14:00 AINSLIE Ben (GBR) 1.m - finale
14:00 HOGH-CHRISTENSEN Jonas (DEN) 2.m - finale
14:00 LOBERT Jonathan (FRA) 3.m - finale
14:00 Vasilij Žbogar 6.m 72 točk - finale (regata za medaljo)
strelstvo, trap
09:00 Boštjan Maček 16.m 72 točk - kvalifikacije (1. dan)
tenis, dvojice tenis
14:00 WILLIAMS Serena, WILLIAMS Venus (USA) 1.m - finale
14:00 HLAVACKOVA Andrea, HRADECKA Lucie (CZE) 2.m - finale
14:00 KIRILENKO Maria, PETROVA Nadia (RUS) 3.m - finale
14:00  (Srebotnik Katarina, Klepač Andreja) 9.m - 16.m - finale
tenis, posamezno tenis
14:00 MURRAY Andy (GBR) 1.m - finale
14:00 FEDERER Roger (SUI) 2.m - finale
14:00 DEL POTRO Juan Martin (ARG) 3.m - finale
14:00 Blaž Kavčič 17.m - finale

atletika, 100 m ovire
10:05 Marina Tomić 21.m 13.10 - kvalifikacije (brez uvrstitve v finale)
atletika, 1500 m
11:45 Sonja Roman 40.m 4:19.17 - kvalifikacije (brez v uvrstitve v polfinale)
atletika, 400 m ovire
20:45 SANCHEZ Felix (DOM) 1.m - finale
20:45 TINSLEY Michael (USA) 2.m - finale
20:45 CULSON Javier (PUR) 3.m - finale
20:45 Brent Michael William Larue 13.m 49.45 - finale
atletika, palica
19:00 SUHR Jennifer (USA) 1.m - finale
19:00 SILVA Yarisley (CUB) 2.m - finale
19:00 ISINBAEVA Elena (RUS) 3.m - finale
19:00 Tina Šutej 19.m 4.25 - finale
jadranje, laser
14:00 SLINGSBY Tom (AUS) 1.m - finale
14:00 KONTIDES Pavlos (CYP) 2.m - finale
14:00 MYRGREN Rasmus (SWE) 3.m - finale
14:00 Karlo Hmeljak 31.m 303 točke - finale (regata za medaljo)
strelstvo, MK puška 3x40
09:00 Rajmond Debevec 27.m 1161 krogov - kvalifikacije (brez uvrstitve v finale)
13:45 CAMPRIANI Niccolo (ITA) 1.m - finale
13:45 KIM Jonghyun (KOR) 2.m - finale
13:45 EMMONS Matthew (USA) 3.m - finale
13:45 Rajmond Debevec 27.m 1161 krogov - finale
strelstvo, trap
09:00 Boštjan Maček 7.m 121 točk - kvalifikacije (2. dan)
16:00 CERNOGORAZ Giovanni (CRO) 1.m - finale
16:00 FABBRIZI Massimo (ITA) 2.m - finale
16:00 ALDEEHANI Fehaid (KUW) 3.m - finale
16:00 Boštjan Maček 7.m 121 točk - finale

atletika, 100 m ovire
21:00 PEARSON Sally (AUS) 1.m - finale
21:00 HARPER Dawn (USA) 2.m - finale
21:00 WELLS Kellie (USA) 3.m - finale
21:00 Marina Tomić 21.m 13.10 - finale
atletika, kopje
10:00 Martina Ratej 6.m 63.60 - kvalifikacije (uvrstitev v finale)
atletika, višina
19:00 UKHOV Ivan (RUS) 1.m - finale
19:00 KYNARD Erik (USA) 2.m - finale
19:00 BARSHIM Mutaz Essa (QAT) 3.m - finale
19:00 DROUIN Derek (CAN) 3.m - finale
19:00 GRABARZ Robert (GBR) 3.m - finale
19:00 Rožle Prezelj 25.m 2.21 - finale

atletika, kladivo
11:25 Barbara Špiler 29.m 67.21 - kvalifikacije (brez uvrstitve v finale)
atletika, kopje
20:35 Matija Kranjc 40.m 72.63 - kvalifikacije (brez uvrstitve v finale)

atletika, kopje
21:00 SPOTAKOVA Barbora (CZE) 1.m - finale
21:00 OBERGFOLL Christina (GER) 2.m - finale
21:00 STAHL Linda (GER) 3.m - finale
21:00 Martina Ratej 7.m 61.62 - finale
kajak-kanu - mirne vode, K-1 500 m
10:09 KOZAK Danuta (HUN) 1.m - finale
10:09 OSYPENKO-RADOMSKA Inna (UKR) 2.m - finale
10:09 HARTLEY Bridgitte (RSA) 3.m - finale
10:09 Špela Ponomarenko Janić 12.m 1:53.718 - finale

atletika, 1500 m
20:55 CAKIR ALPTEKIN Asli (TUR) 1.m - finale
20:55 BULUT Gamze (TUR) 2.m - finale
20:55 JAMAL Maryam Yusuf (BRN) 3.m - finale
20:55 Sonja Roman 40.m 4:19.17 - finale
atletika, kladivo
19:35 LYSENKO Tatyana (RUS) 1.m - finale
19:35 WLODARCZYK Anita (POL) 2.m - finale
19:35 HEIDLER Betty (GER) 3.m - finale
19:35 Barbara Špiler 29.m 67.21 - finale
jadranje, 470
13:00 ALEH Jo, POWRIE Olivia (NZL) 1.m - finale
13:00 MILLS Hannah, CLARK Saskia (GBR) 2.m - finale
13:00 WESTERHOF Lisa, BERKHOUT Lobke (NED) 3.m - finale
13:00  (Černe Teja, Mrak Tina) 18.m 144 točk - finale (regata za medaljo)
taekwondo, do 67 kg
12:00 Franka Anić zmaga 15:11 - kvalifikacije (napreduje v naslednji krog)
16:30 Franka Anić zmaga 10:5 - četrtfinale (napreduje v polfinale)

atletika, kopje
19:20 40.m 72.63 - finale
gorsko kolesarstvo , kros
12:30 BRESSET Julie (FRA) 1.m - finale
12:30 SPITZ Sabine (GER) 2.m - finale
12:30 GOULD Georgia (USA) 3.m - finale
12:30 10.m 1:34:41 - finale
12:30 Blaža Klemenčič 23.m 1:39:42 - finale
kajak-kanu - mirne vode, K-1 200 m
10:15 CARRINGTON Lisa (NZL) 1.m - finale
10:15 OSYPENKO-RADOMSKA Inna (UKR) 2.m - finale
10:15 DOUCHEV-JANICS Natasa (HUN) 3.m - finale
10:15 Špela Ponomarenko Janić 10.m 44.953 - finale
taekwondo, do 67 kg
22:30 HWANG Kyung Seon (KOR) 1.m - finale
22:30 TATAR Nur (TUR) 2.m - finale
22:30 FROMM Helena (GER) 3.m - finale
22:30 McPHERSON Paige (USA) 3.m - finale
22:30 Franka Anić 5.m - finale
taekwondo, nad 67 kg
11:30 Nuša Rajher zmaga 17:16 - kvalifikacije (napreduje v četrt finale)
16:00 poraz 9:11 - četrtfinale
22:15 MANDIC Milica (SRB) 1.m - finale
22:15 GRAFFE Anne-Caroline (FRA) 2.m - finale
22:15 BARYSHNIKOVA Anastasia (RUS) 3.m - finale
22:15 ESPINOZA Maria del Rosario (MEX) 3.m - finale
22:15 Nuša Rajher 7.m - finale
taekwondo, nad 80 kg
09:15 Ivan Konrad Trajkovič poraz 4:9 - kvalifikacije (ne napreduje v naslednji krog)
20:15 MOLFETTA Carlo (ITA) 1.m - finale
20:15 OBAME Anthony (GAB) 2.m - finale
20:15 DESPAIGNE Robelis (CUB) 3.m - finale
20:15 LIU Xiaobo (CHN) 3.m - finale
20:15 Ivan Konrad Trajkovič 11.m - finale

atletika, maraton
11:00 KIPROTICH Stephen (UGA) 1.m - finale
11:00 KIRUI Abel (KEN) 2.m - finale
11:00 KIPROTICH Wilson Kipsang (KEN) 3.m - finale
11:00 Primož Kobe 46.m 2:19:28 - finale (+11:27)

Datumi

Športi

Discipline

Faze

Rezultati

Športniki

Ekipe

Z olimpijsko zapestnico zbrali 13.000 evrov za mlade športnike

23. October 2012 Olimpijska reprezentanca Slovenije, London 2012 OKS in Petrol sta s prodajo olimpijskih zapestnic zbrala 13.000 evrov, ki so namenjeni mladim štipendistom.

V času olimpijskih in paraolimpijskih iger v Londonu so na Petrolovih bencinskih servisih v Sloveniji prodajali olimpijske zapestnice in uradno olimpijsko navijaško kolekcijo. Izkupiček od prodaje navijaške zapestnice je znašal kar 13.000 evrov, ki so namenjeni mladim olimpijskim štipendistom. Zbrana sredstva sta predsednik OKS dr. Janez Kocijančič in predsednik uprave Petrola mag. Tomaž Berločnik predala predsednici komisije športnikov pri OKS Brigiti Langerholc Žager.

 

Predsednik OKS, dr. Janez Kocijančič, je poudaril: »Zadovoljen sem, da smo skupaj uspešno izpeljali ta projekt in zbrali 13.000 EUR, ter da bomo tako prispevali pomemben delež pri razvoju mladih športnikov, ki nas bodo čez nekaj let zastopali na najbolj pomembnih tekmovanjih.«

 

Predsednica komisije športnikov pri OKS, Brigita Langerholz Žager, je izpostavila: »Vse več je socialno ogroženih mladih športnikov in prav s tako finančno vzpodbudo jim lahko pomagamo, da bodo še naprej vztrajali na svoji športi poti.«

 

S Petrolom, velikim sponzorjem Teama Slovenia, so na OKS-u združili moči in poskrbeli, da so navijači lahko zbirali navijaško energijo tudi nekoliko drugače – na bencinskih servisih so namreč namestili posebne raglje, preko katerih so navijači lahko izrazili podporo slovenskim športnikom. Ti so ragljo zavrteli, poslali brezplačen SMS in se na ta način  pridružili olimpijski navijaški skupini. Število vseh strastnih navijačev in energijo, ki so jo namenjali olimpijcem, je Petrol meril s posebnim števcem na spletnem mestu london.petrol.si. Vsako sporočilo in vsaka zavrtena raglja sta štela. Zbrano energijo okoli 50.000 navijačev iz domovine je predsednik uprave družbe Petrol izročil olimpijcu Primožu Kozmusu. Ta jo je prevzel v imenu vseh športnikov, ki so tekmovali na zadnjih olimpijskih igrah.

 

Predsednik uprave družbe Petrol mag. Tomaž Berločnik je predajo pospremil z besedami: »V Petrolu smo veseli, da smo del olimpijske družine, še bolj pa nas z optimizmom navdajajo zbrana sredstva, saj z njimi dejansko pomagamo tekmovalcem v mladinskih kategorijah do tiste dodatne energije, ki je pomembna za uspešen prehod v članske vrste. Prepričani smo, da bomo s skupnimi močmi ta projekt do naslednjih olimpijskih iger še nadgradili.«

 

 

dr. Janez Kocijančič, Brigita Langerholc Žager, mag. Tomaž Berločnik,

Zadnje novice