POFEM Pariz 2003

Poletni olimpijski festival evropske mladine Pariz 2003

7. poletni festival je bil v Franciji v Parizu.

 

Kraj in čas: Pariz (Francija); 3. – 8. julij 2003
Udeležba:
Število športov:
Število slovenskih športnikov:

Damir Dugonjič

Dugonjič Damir
Šport:
plavanje
Disciplina:
100 m prsno, 200 m prsno
Rojen:
1988
Višina:
202
Teža:
105
Matični klub:
PK Fuzinar, Cal Aquatics
Trener:
Matija Medvesek, David Durden
Never be afraid of failing

Rezultati na OI in ostalih športnih igrah

Medalje na OI:
SI Mersin 2013
plavanje 1. mesto
plavanje 100 m prsno 5. mesto
plavanje 200 m prsno 11. mesto

POI LONDON 2012
plavanje 100 m prsno 18. mesto

POI PEKING 2008
plavanje 100 m prsno 16. mesto

A - J REKA (HRVAŠKA) 2004
plavanje 100 m prsno 2. mesto
plavanje 4x100 m mešano 3. mesto
plavanje 5. mesto

POFEM PARIZ 2003
plavanje 100 m prsno 19. mesto
plavanje 200 m prsno 28. mesto

Vrhunci kariere

Svetovna prvenstva

100 m prsno 2. mesto
50m prsno 2. mesto

Evropska prvenstva


2011
100 m prosto 2. mesto
100 m prsno 2. mesto
50m prsno 2. mesto

2012
50 m prsno 1. mesto
50m prsno 1. mesto
50m prsno 3. mesto
Hobiji:
Tenis, ps3, ribolov.
Twitter:
@iamdugi
Začetek športne kariere (kdaj, kje):
Začel sem na Ravnah na Koroškem (PK Fužinar) pri 10 letih.
Kakšne so vaše ambicije po športni karieri:
Rad bi delal na področju obnovljivih virov energij.

Osebni rekord

Rezultat:
59.6
Disciplina:
100m prsno
Datum:
22.07.2009

Slovenski uspehi

Uršič Maja
Maja Uršič judo,do 63 kg
Drakšič Rok
Rok Drakšič judo,do 55 kg

Do 10 mesta

Maja Uršič judo do 63 kg 2. mesto
Rok Drakšič judo do 55 kg 2. mesto
Marko Bojinovič, Luka Brulec, Alen Djordjevič-Kamenik, Jure Ivartnik, Matej Kališnik, Dejan Matijaševič, Rok Nose, Zlatko Pulko, Matej Vidič, Dejan Vinčič, Rudi Zupanc, Rudi Zupanc odbojka ekipa 3. mesto
Sendi Lešnjak judo do 57 kg 3. mesto
Luka Grossi judo nad 90 kg 7. mesto
Tamara Petek judo do 52 kg 7. mesto
Jakob Čargo cestno kolesarstvo kriterij 8. mesto
Nejc Pogačnik plavanje 400 m prosto 8. mesto
Nina Javoršek, Melita Verhnjak namizni tenis dvojice 9. mesto
Jaka Thaler plavanje 200 m delfin 9. mesto
Matija Erjavec judo do 81 kg 9. mesto
Tadej Časar judo do 50 kg 9. mesto
Urša Mohorič plavanje 200 m hrbtno 9. mesto
Nejc Pogačnik plavanje 200 m mešano 11. mesto
Nejc Pogačnik plavanje 400 m mešano 11. mesto
Uroš Jedlovčnik plavanje 1500 m prosto 11. mesto
Jaka Krenker, Marko Lipuš namizni tenis dvojice 12. mesto
Jure Žagar cestno kolesarstvo kriterij 12. mesto
Nataša Tomšič atletika palica 12. mesto
Urša Ozimek atletika 100 m ovire 12. mesto
Janja Bučar atletika 1500 m 13. mesto
Marko Prodan judo do 66 kg 13. mesto
Martina Benko atletika 400 m ovire 13. mesto
Petra Bombek plavanje 200 m delfin 13. mesto
Martin Potočnik atletika 200 m 14. mesto
Urša Mohorič plavanje 100 m hrbtno 15. mesto
Urška Cvek plavanje 50 m prosto 15. mesto
Petra Bombek, Urška Cvek, Urša Mohorič, Vita Sonjak plavanje 4x100 m mešano 17. mesto
Branka Lepej atletika 400 m 17. mesto
Nejc Nikolič atletika disk 17. mesto
Ronald Tomažič atletika 2000 m zapreke 17. mesto
Jure Žagar cestno kolesarstvo cestna dirka 18. mesto
Tea Hudovernik plavanje 400 m mešano 18. mesto
Damir Dugonjič plavanje 100 m prsno 19. mesto
David Horvat atletika 400 m 19. mesto
Gorazd Krivanek atletika 110 m ovire 19. mesto
Maja Petan atletika 100 m 19. mesto
Marko Jovanovski plavanje 200 m prosto 19. mesto
Tea Hudovernik plavanje 800 m prosto 19. mesto
Urška Cvek plavanje 100 m prosto 19. mesto
Vid Tršan atletika 1500 m 19. mesto
Marko Lipuš, Nina Javoršek namizni tenis mešane dvojice 20. mesto
Jaka Krenker, Melita Verhnjak namizni tenis mešane dvojice 20. mesto
Martin Potočnik atletika 100 m 21. mesto
Petra Bombek plavanje 100 m delfin 21. mesto
Urša Mohorič plavanje 200 m prosto 21. mesto
Vita Sonjak plavanje 200 m prsno 21. mesto
Tea Hudovernik plavanje 400 m prosto 22. mesto
Petra Bombek plavanje 200 m mešano 23. mesto
Jaka Thaler plavanje 100 m delfin 24. mesto
Vita Sonjak plavanje 100 m prsno 25. mesto
Marko Jovanovski plavanje 50 m prosto 27. mesto
Uroš Jedlovčnik plavanje 100 m prosto 27. mesto
Blaž Furdi cestno kolesarstvo kriterij 28. mesto
Damir Dugonjič plavanje 200 m prsno 28. mesto
Melita Verhnjak namizni tenis posamezno 31. mesto
Nina Javoršek namizni tenis posamezno 31. mesto
Jaka Krenker namizni tenis posamezno 37. mesto
Jakob Čargo cestno kolesarstvo cestna dirka 37. mesto
Marko Lipuš namizni tenis posamezno 37. mesto
Blaž Furdi cestno kolesarstvo kronometer 45. mesto
Blaž Furdi cestno kolesarstvo cestna dirka 62. mesto
Jure Žagar cestno kolesarstvo kronometer 62. mesto
Jakob Čargo cestno kolesarstvo kronometer 86. mesto

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj

Urnik in rezultati

27. Jul. 2003 - 01. Aug. 2003

Datumi

Športi

Discipline

Faze

Rezultati

Športniki

Ekipe