POFEM Tampere 2009

Poletni evropski festival evropske mladine Tampere 2009

10. poletni festival je bil na finskem v mestu Tampere.

 

Kraj in čas: Tampere (Finska); 19. – 24. julij 2009
Udeležba:
Število športov:
Število slovenskih športnikov:

Slovenski uspehi

Špiler Barbara
Barbara Špiler atletika,kladivo Rezultat:63.57
Mulec Tadej
Tadej Mulec judo,do 73 kg

Do 10 mesta

Barbara Špiler atletika kladivo 1. mesto
Tadej Mulec judo do 73 kg 3. mesto
Blaž Bizjak, Rihard Rožac tenis dvojice tenis 5. mesto
Jaka Muhar atletika kopje 5. mesto
Urška Potočnik judo nad 70 kg 5. mesto
Vito Dragič judo nad 90 kg 5. mesto
Neža Marčun plavanje 200 m prsno 6. mesto
Petra Koren atletika troskok 6. mesto
Petra Koren atletika troskok 6. mesto
Alja Sitar atletika 100 m 7. mesto
Teja Belak športna gimnastika preskok 8. mesto
Špela Bohinc, Karin Oto, Mojca Sagmeister, Kaja Vrhovnik plavanje 4x100 m prosto štafeta 9. mesto
Maša Marc, Tina Rupert tenis dvojice tenis 9. mesto
Maša Marc tenis posamezno tenis 9. mesto
Matic Ovijač judo do 81 kg 9. mesto
Miha Ambrožič atletika 400 m 9. mesto
Mojca Sagmeister plavanje 200 m delfin 9. mesto
Nejc Jurjevčič plavanje 400 m mešano 9. mesto
Primož Marinčič judo do 66 kg 9. mesto
Tina Rupert tenis posamezno tenis 9. mesto
Karin Oto plavanje 400 m prosto 10. mesto
Maruša Černjul atletika višina 10. mesto
Mitja Lindič atletika 400 m ovire 10. mesto
Mojca Sagmeister plavanje 100 m prosto 10. mesto
Špela Bohinc plavanje 400 m mešano 10. mesto
Doron Hekič cestno kolesarstvo kriterij 11. mesto
Jaka Žulič atletika disk 12. mesto
Teja Belak, Fiona Novak, Rebeka Šarec športna gimnastika mnogoboj - ekipno 13. mesto
Matej Golob plavanje 200 m prosto 13. mesto
Špela Perše plavanje 800 m prosto 13. mesto
Staš Slabe plavanje 1500 m prosto 13. mesto
Vita Rehberger plavanje 100 m prsno 13. mesto
Žan Žunko športna gimnastika preskok 13. mesto
Nejc Jurjevčič plavanje 200 m delfin 14. mesto
Staš Slabe plavanje 200 m hrbtno 14. mesto
Mojca Sagmeister plavanje 50 m prosto 15. mesto
Kaja Vrhovnik plavanje 200 m prosto 16. mesto
Karin Oto plavanje 100 m hrbtno 16. mesto
Blaž Bizjak tenis posamezno tenis 17. mesto
Luka Kuralt judo do 55 kg 17. mesto
Mojca Sagmeister plavanje 100 m delfin 17. mesto
Rihard Rožac tenis posamezno tenis 17. mesto
Laura Strajnar atletika 100 m ovire 20. mesto
Staš Slabe plavanje 400 m prosto 20. mesto
Staš Slabe plavanje 100 m hrbtno 21. mesto
Teja Belak športna gimnastika mnogoboj 21. mesto
Primož Maurič, Žan Žunko športna gimnastika mnogoboj - ekipno 22. mesto
Doron Hekič cestno kolesarstvo cestna dirka 22. mesto
Karin Oto plavanje 200 m hrbtno 22. mesto
Patrik Gabrovšek cestno kolesarstvo kriterij 22. mesto
Mojca Sagmeister plavanje 200 m mešano 23. mesto
Matej Golob plavanje 100 m prosto 25. mesto
Nejc Jurjevčič plavanje 100 m delfin 25. mesto
Fiona Novak športna gimnastika gred 26. mesto
Matej Golob plavanje 50 m prosto 26. mesto
Nejc Jurjevčič plavanje 200 m mešano 26. mesto
Fiona Novak športna gimnastika parter 27. mesto
Doron Hekič cestno kolesarstvo kronometer 28. mesto
Patrik Gabrovšek cestno kolesarstvo cestna dirka 30. mesto
Fiona Novak športna gimnastika mnogoboj 33. mesto
Teja Belak športna gimnastika dvovišinska bradlja 33. mesto
Marko Pavlič cestno kolesarstvo cestna dirka 34. mesto
Teja Belak športna gimnastika gred 35. mesto
Teja Belak športna gimnastika parter 36. mesto
Marko Pavlič cestno kolesarstvo kriterij 37. mesto
Fiona Novak športna gimnastika dvovišinska bradlja 44. mesto
Rebeka Šarec športna gimnastika gred 50. mesto
Rebeka Šarec športna gimnastika parter 57. mesto
Žan Žunko športna gimnastika mnogoboj 57. mesto
Primož Maurič športna gimnastika parter 58. mesto
Rebeka Šarec športna gimnastika mnogoboj 58. mesto
Primož Maurič športna gimnastika bradlja 59. mesto
Žan Žunko športna gimnastika drog 59. mesto
Žan Žunko športna gimnastika konj z ročaji 61. mesto
Žan Žunko športna gimnastika parter 62. mesto
Primož Maurič športna gimnastika drog 63. mesto
Žan Žunko športna gimnastika bradlja 64. mesto
Primož Maurič športna gimnastika preskok 66. mesto
Primož Maurič športna gimnastika mnogoboj 67. mesto
Rebeka Šarec športna gimnastika dvovišinska bradlja 67. mesto
Primož Maurič športna gimnastika konj z ročaji 68. mesto
Žan Žunko športna gimnastika krogi 68. mesto
Marko Pavlič cestno kolesarstvo kronometer 70. mesto
Primož Maurič športna gimnastika krogi 71. mesto
Patrik Gabrovšek cestno kolesarstvo kronometer 73. mesto

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj

Urnik in rezultati

18. Jul. 2009 - 25. Jul. 2009


plavanje, 100 m delfin
 Mojca Sagmeister 17.m 01:06.th - finale
plavanje, 100 m prosto
 Matej Golob 25.m 53.98 - finale
plavanje, 200 m hrbtno
 Staš Slabe 14.m 02:11.th - finale
plavanje, 400 m prosto
 Karin Oto 10.m 04:31.th - finale

atletika, 100 m
 Alja Sitar 7.m 12.28 - finale
plavanje, 200 m hrbtno
 Karin Oto 22.m 02:30.th - finale
plavanje, 400 m prosto
 Staš Slabe 20.m 04:13.th - finale

atletika, 100 m ovire
 Laura Strajnar 20.m 14.56 - finale
plavanje, 100 m hrbtno
 Karin Oto 16.m 01:08.th - finale
plavanje, 1500 m prosto
 Staš Slabe 13.m 16:16.th - finale

atletika, kopje
 Jaka Muhar 5.m 65.81 - finale
plavanje, 100 m hrbtno
 Staš Slabe 21.m 01:01.th - finale
plavanje, 200 m prosto
 Matej Golob 13.m 01:56.th - finale
športna gimnastika , preskok
 Teja Belak 8.m 13.087 - finale