SI Bari 1997

Sredozemske igre Bari 1997

Sredozemske igre so leta 1997 potekale v Bariju.

 

Kraj in čas: Bari (Italija); 13. - 25. junij 1997

Udeležba: 21 držav, 3.803 športnik
Število športov: 27 športnih panog, 234 disciplin

Število slovenskih športnikov: 22 športnih panog, 175 športnikov

Slovenski uspehi

Tomaž Čopi, Mitja Margon jadranje,470 Rezultat:30
Cankar Gregor
Gregor Cankar atletika,daljina Rezultat:8
Primc Igor
Igor Primc atletika,disk Rezultat:61.66
Čop Iztok
Iztok Čop veslanje,enojec Rezultat:03:43.th
Debevec Rajmond
Rajmond Debevec strelstvo,zračna puška Rezultat:698.1
Iztok Božič, Borut Urh, Borut Urh tenis,dvojice tenis
Hauptman Andrej
Andrej Hauptman cestno kolesarstvo ,cestna dirka Rezultat:+1:27
Bukovec Brigita
Brigita Bukovec atletika,100 m ovire Rezultat:13.01
Petek Damjan
Damjan Petek judo,do 95 kg
Steblovnik Jolanda
Jolanda Steblovnik atletika,800 m Rezultat:02:03.th
Sparavec Metka
Metka Sparavec plavanje,50 m prosto Rezultat:25.98
Kejžar Nataša
Nataša Kejžar plavanje,100 m prsno Rezultat:01:11.th
Kejžar Nataša
Nataša Kejžar plavanje,200 m prsno Rezultat:02:34.th
Mitja Burja, Peter Koprivnikar, Samo Medved tarčno lokostrelstvo ,lokostrelstvo ekipno ženske Rezultat:672
Milan Janša, Janez Klemenčič, Sadik Mujkič, Denis Žvegelj veslanje,četverec brez krmarja Rezultat:03:12.th
Bikar Alenka
Alenka Bikar atletika,200 m Rezultat:22.95
Lipolt Andraž
Andraž Lipolt strelstvo,trap Rezultat:135
Bilač Britta
Britta Bilač atletika,višina Rezultat:1.91
Kocuvan Miro
Miro Kocuvan atletika,400 m ovire Rezultat:49.43
Vilar Polona
Polona Vilar karate,do 55 kg
Bačič Rade
Rade Bačič rokoborba - prosti slog,do 69 kg
Debevec Rajmond
Rajmond Debevec strelstvo,MK puška 3x40 Rezultat:1252.4

Do 10 mesta

Tomaž Čopi, Mitja Margon jadranje 470 1. mesto
Gregor Cankar atletika daljina 1. mesto
Igor Primc atletika disk 1. mesto
Iztok Čop veslanje enojec 1. mesto
Rajmond Debevec strelstvo zračna puška 1. mesto
Iztok Božič, Borut Urh, Borut Urh tenis dvojice tenis 2. mesto
Andrej Hauptman cestno kolesarstvo cestna dirka 2. mesto
Brigita Bukovec atletika 100 m ovire 2. mesto
Damjan Petek judo do 95 kg 2. mesto
Jolanda Steblovnik atletika 800 m 2. mesto
Metka Sparavec plavanje 50 m prosto 2. mesto
Nataša Kejžar plavanje 100 m prsno 2. mesto
Nataša Kejžar plavanje 200 m prsno 2. mesto
Mitja Burja, Peter Koprivnikar, Samo Medved tarčno lokostrelstvo lokostrelstvo ekipno ženske 3. mesto
Mojca Brezovar, Deja Doler, Anja Frešer, Barbara Hudej, Irma Kapidžič, Katja Kurent, Marjetka Marton, Nataša Judita Mežek, Branka Mijatovič, Tatjana Oder, Tanja Polajnar, Matejka Savicki, Sergeja Stefanišin, Darja Škopelja, Simona Šturm, Sonja Zidar rokomet ekipa 3. mesto
Milan Janša, Janez Klemenčič, Sadik Mujkič, Denis Žvegelj veslanje četverec brez krmarja 3. mesto
Alenka Bikar atletika 200 m 3. mesto
Andraž Lipolt strelstvo trap 3. mesto
Britta Bilač atletika višina 3. mesto
Miro Kocuvan atletika 400 m ovire 3. mesto
Polona Vilar karate do 55 kg 3. mesto
Rade Bačič rokoborba - prosti slog do 69 kg 3. mesto
Rajmond Debevec strelstvo MK puška 3x40 3. mesto
Gregor Sever, Uroš Vehar balinanje hitrostno zbijanje - štafeta 4. mesto
Mojca Mavrič, Vesna Stavrev, Anđelina Vidakovič, Lidija Perič športna gimnastika mnogoboj - ekipno 4. mesto
Rajko Begovič, Gregor Cvijič, Boris Denič, Aleš Franc, Grega Jelčič, Andrej Kastelic, Beno Lapajne, Jani Likavec, Tomaž Ocvirk, Borut Papež, Boštjan Strašek, Robert Šafarič, Uroš Šerbec, Tomaž Tomšič, Renato Vugrinec rokomet ekipa 4. mesto
Miha Janša, Iztok Nipič veslanje dvojni dvojec LV 4. mesto
Helena Javornik atletika 10.000 m 4. mesto
Jure Bučar plavanje 400 m prosto 4. mesto
Metka Sparavec plavanje 100 m delfin 4. mesto
Metka Sparavec plavanje 100 m prosto 4. mesto
Gregor Komac, Robert Smrekar namizni tenis dvojice 5. mesto
Jaka Dobaj, Erik Tul veslanje dvojni dvojec 5. mesto
Aleksander Soršak judo do 78 kg 5. mesto
Aleš Vrbančič judo do 65 kg 5. mesto
Anja Valant atletika troskok 5. mesto
Borut Urh tenis posamezno tenis 5. mesto
Borut Urh tenis posamezno tenis 5. mesto
Gregor Brod judo do 71 kg 5. mesto
Iztok Božič tenis posamezno tenis 5. mesto
Jure Bučar plavanje 1500 m prosto 5. mesto
Jure Bučar plavanje 200 m prosto 5. mesto
Klemen Stanovnik karate do 70 kg 5. mesto
Maja Gorjup atletika 400 m ovire 5. mesto
Marko Milenkovič plavanje 400 m mešano 5. mesto
Martin Derganc cestno kolesarstvo cestna dirka 5. mesto
Maša Jamnik daljinsko plavanje 15 km 5. mesto
Mitko Nasevski rokoborba - prosti slog do 63 kg 5. mesto
Raša Sraka Vuković judo do 66 kg 5. mesto
Robert Smrekar namizni tenis posamezno 5. mesto
Sašo Sviben cestno kolesarstvo kronometer 5. mesto
Tanja Blatnik plavanje 200 m prosto 5. mesto
Žiga Balderman, Igor Belofastov, Erik Bukovac, Branko Hajdinjak, Matjaž Homovec, Žiga Lašič, Tadej Peranovič, Jernej Seljak, Krištof Štromajer, Mitja Travnikar, Primož Troppan, Josip Vezjak vaterpolo ekipa vaterpolo 6. mesto
Ksenija Predikaka atletika daljina 6. mesto
Lidija Perič športna gimnastika preskok 6. mesto
Marko Milenkovič plavanje 200 m mešano 6. mesto
Nace Majcen plavanje 400 m prosto 6. mesto
Nace Majcen plavanje 400 m prosto 6. mesto
Nataša Kejžar plavanje 200 m mešano 6. mesto
Klemen Bedenik, Enis Hodžič, Mitja Petkovšek, Blaž Puljič, Aleksander Šajn športna gimnastika mnogoboj - ekipno 7. mesto
Vesna Dekleva, Katja Štravs jadranje 470 7. mesto
Andrej Božič, Primož Brezec, Miha Čmer, Dragiša Drobnjak, Gregor Hafnar, Goran Jurak, Marko Maravič, Boštjan Nachbar, Ernest Novak, Matjaž Smodiš, Miloš Šporar, Marko Verginela košarka ekipa 7. mesto
Anja Valant atletika daljina 7. mesto
Damir Vrbanič karate do 60 kg 7. mesto
Darja Kramar karate do 60 kg 7. mesto
Dejan Miloševič atletika višina 7. mesto
Enis Hodžič športna gimnastika konj z ročaji 7. mesto
Mojca Mavrič športna gimnastika dvovišinska bradlja 7. mesto
Mojca Mavrič športna gimnastika mnogoboj 7. mesto
Mojca Mavrič športna gimnastika parter 7. mesto
Nataša Erjavec atletika krogla 7. mesto
Peter Mankoč plavanje 100 m hrbtno 7. mesto
Urška Slapšak plavanje 50 m prosto 7. mesto
Milenko Ačimovič, Samir Balagič, Ingmar Bloudek, Danijel Brezič, Spasoje Bulajič, Sebastijan Cimirotič, Robert Cugmas, Oskar Drobne, Jernej Javornik, Darko Karapetrovič, Aleksander Knavs, Dino Lalič, Milan Ostrerc, Ermin Rakočevič, Andrej Razdrh, Aljoša Sivko, Robert Sraga, Anton Žlogar nogomet ekipa nogomet 8. mesto
Jernej Župančič-regent kajak-kanu - mirne vode K-1 1000 m 8. mesto
Jernej Župančič-regent kajak-kanu - mirne vode K-1 500 m 8. mesto
Jurij Rovan atletika palica 8. mesto
Nace Majcen plavanje 1500 m prosto 8. mesto
Nace Majcen plavanje 1500 m prosto 8. mesto
Peter Koprivnikar tarčno lokostrelstvo posamezno 8. mesto
Robert Pintarič cestno kolesarstvo kronometer 8. mesto
Andrej Berdon, Dejan Fujs, Matjaž Hafner, Gregor Jerončič, Samo Miklavc, Peter Možič, Bruno Najdič, Rasto Oderlap, Gregor Rozman, David Slatinšek, Andrej Terzer, Matjaž Urnaut odbojka ekipa 9. mesto
Gregor Komac namizni tenis posamezno 9. mesto
Simon Veternik strelstvo zračna pištola 9. mesto
Uroš Rozman karate do 65 kg 9. mesto
Mitja Burja tarčno lokostrelstvo posamezno 10. mesto
Mitja Petkovšek športna gimnastika mnogoboj 10. mesto
Natalija Prednik strelstvo zračna puška 10. mesto
Peter Mankoč plavanje 100 m delfin 10. mesto
Peter Mankoč plavanje 100 m prosto 10. mesto
Vasilij Žbogar jadranje laser 10. mesto
Vesna Stavrev športna gimnastika mnogoboj 10. mesto
Mitja Petkovšek športna gimnastika mnogoboj 11. mesto
Mojca Mavrič športna gimnastika mnogoboj 11. mesto
Rajmond Debevec strelstvo MK puška 60 leže 11. mesto
Sašo Korbar strelstvo zračna puška 11. mesto
Zoran Klemenčič cestno kolesarstvo cestna dirka 11. mesto
Borut Bilač atletika daljina 12. mesto
Enis Hodžič športna gimnastika mnogoboj 12. mesto
Tomaž Božič atletika 200 m 12. mesto
Tomaž Božič atletika 100 m 13. mesto
Uroš Rozman karate absolutna kategorija 13. mesto
Vesna Stavrev športna gimnastika mnogoboj 13. mesto
Samo Medved tarčno lokostrelstvo posamezno 14. mesto
Tadej Križnar cestno kolesarstvo cestna dirka 14. mesto
Anđelina Vidakovič športna gimnastika mnogoboj 15. mesto
Zoran Klemenčič cestno kolesarstvo kronometer 15. mesto
Blaž Puljič športna gimnastika mnogoboj 18. mesto
Robert Pintarič cestno kolesarstvo cestna dirka 18. mesto
Lidija Perič športna gimnastika mnogoboj 19. mesto
Boris Premužič cestno kolesarstvo cestna dirka 22. mesto
Sašo Sviben cestno kolesarstvo cestna dirka 28. mesto
Klemen Bedenik športna gimnastika mnogoboj 30. mesto
Igor Kranjec cestno kolesarstvo cestna dirka 32. mesto
Aleksander Šajn športna gimnastika mnogoboj 46. mesto

Reprezentanca

A B C Č D E F G H I J K L M N O P R S Š T U V Z Ž VSI

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj

Urnik in rezultati

13. Jun. 1997 - 25. Jun. 1997

atletika, 400 m
13.m 47.33 - finale
judo, nad 95 kg
 Jožef Marin brez uvrstitve brez zmage - finale
karate, absolutna kategorija
 Uroš Rozman 13.m brez zmage - finale
konjeništvo - preskakovanje ovir, preskakovanje zaprek
 Maja Novak dikvalifikacija - finale
rokoborba - prosti slog, do 69 kg
 Rade Bačič 3.m - finale
rokomet, ekipa
  (Brezovar Mojca, Doler Deja, Frešer Anja, Hudej Barbara, Kapidžič Irma, Kurent Katja, Marton Marjetka, Mežek Nataša Judita, Mijatovič Branka, Oder Tatjana, Polajnar Tanja, Savicki Matejka, Stefanišin Sergeja, Škopelja Darja, Šturm Simona, Zidar Sonja) 3.m - finale
  (Begovič Rajko, Cvijič Gregor, Denič Boris, Franc Aleš, Jelčič Grega, Kastelic Andrej, Lapajne Beno, Likavec Jani, Ocvirk Tomaž, Papež Borut, Strašek Boštjan, Šafarič Robert, Šerbec Uroš, Tomšič Tomaž, Vugrinec Renato) 4.m - finale
športna gimnastika , dvovišinska bradlja
 Mojca Mavrič 7.m 8300 - finale
športna gimnastika , konj z ročaji
 Enis Hodžič 7.m 8500 - finale
športna gimnastika , preskok
 Lidija Perič 6.m 8737 - finale
veslanje, enojec
 Iztok Čop 1.m 03:43.th - finale

Datumi

Športi

Discipline

Faze

Rezultati

Športniki

Ekipe