SI Languedoc-Roussillon 1993

Sredozemske igre Languedoc-Roussillon 1993

Sredozemske igre so leta 1993 potekale v Languedoc-Roussillon.

 

Kraj in čas:  Languedoc-Roussillon (Francija); 16. - 27. junij 1993

Udeležba: 20 držav, 2.598 športnikov
Število športov: 24 športnih panog, 217 disciplin

Število slovenskih športnikov: 17 športnih panog, 151 športnikov

 

Slovenski uspehi

Bukovec Brigita
Brigita Bukovec atletika,100 m ovire
Javornik Helena
Helena Javornik atletika,maraton
Debevec Rajmond
Rajmond Debevec strelstvo,MK puška 3x40
Debevec Rajmond
Rajmond Debevec strelstvo,zračna puška
Iztok Čop, Denis Žvegelj veslanje,dvojec brez krmarja
Pegan Aljaž
Aljaž Pegan športna gimnastika ,drog
Pavlinec Danijel
Danijel Pavlinec plavanje - ŠI,100 m prosto
Majcen Igor
Igor Majcen plavanje,1500 m prosto
Bučar Jure
Jure Bučar plavanje,400 m prosto
Predikaka Ksenija
Ksenija Predikaka atletika,daljina
Erjavec Nataša
Nataša Erjavec atletika,krogla

Do 10 mesta

Brigita Bukovec atletika 100 m ovire 1. mesto
Helena Javornik atletika maraton 1. mesto
Rajmond Debevec strelstvo MK puška 3x40 1. mesto
Rajmond Debevec strelstvo zračna puška 1. mesto
Iztok Čop, Denis Žvegelj veslanje dvojec brez krmarja 2. mesto
Aljaž Pegan športna gimnastika drog 2. mesto
Danijel Pavlinec plavanje - ŠI 100 m prosto 2. mesto
Igor Majcen plavanje 1500 m prosto 2. mesto
Jure Bučar plavanje 400 m prosto 2. mesto
Ksenija Predikaka atletika daljina 2. mesto
Nataša Erjavec atletika krogla 2. mesto
Klemen Bedenik, Enis Hodžič, Dejan Jovanovič, Dejan Ločnikar, Aljaž Pegan športna gimnastika ekipno 3. mesto
Tettey Banfro, Jani Čop, Boris Denič, Boštjan Doberšek, Tomaž Jeršič, Tomaž Kleć, Aleš Levc, Janez Likavec, Borut Plaskan, Roman Pungartnik, Rolando Pušnik, Nenad Stojakovič, Boštjan Strašek, Uroš Šerbec, Tomaž Tomšič rokomet ekipa 3. mesto
Alenka Kejžar plavanje 200 m prsno 3. mesto
Miha Prijon atletika višina 3. mesto
Nace Majcen plavanje 400 m prosto 3. mesto
Rajmond Debevec strelstvo MK puška 60 leže 3. mesto
Renata Oražem strelstvo MK puška 60 leže 3. mesto
Renata Strašek atletika kopje 3. mesto
Mojca Ciglar, Polona Dornik, Sabina Felc, Katica Krivic, Zora Malacko, Mateja Mrzlikar, Nada Pocrnjič, Damjanka Račič, Nevenka Topalovič, Sergeja Zupan, Urša Žen košarka ekipa 4. mesto
Jure Bučar, Igor Majcen, Nace Majcen, Robert Zekanovič plavanje 4x200 m prosto 4. mesto
Ajda Boštjančič, Ines Černe, Sonja Čotar, Anja Frešer, Romana Jeruc, Irma Kapidžič, Marjeta Marton, Nataša Mežek, Branka Mijatovič, Bernarda Pohleven, Tanja Polajnar, Sergeja Stefanišin, Darja Škopelja, Simona Šturm, Milija Tomšič rokomet ekipa 4. mesto
Milan Janša, Janez Klemenčič, Sašo Mirjanič, Sadik Mujkič veslanje četverec brez krmarja 4. mesto
Erik Tul veslanje enojec 4. mesto
Miro Kocuvan atletika 400 m ovire 4. mesto
Marko Baloh, Sandi Papež, Gorazd Štangelj, Brane Ugrenovič cestno kolesarstvo cestna dirka - ekipno 5. mesto
Teoman Alibegovič, Primož Bačar, Jaka Daneu, Boris Gorenc, Roman Horvat, Slavko Kotnik, Marijan Kraljevič, Aleš Kunc, Boštjan Leban, Darko Mirt, Marko Tušek, Jure Zdovc košarka ekipa 5. mesto
Aljaž Pegan športna gimnastika bradlja 5. mesto
Damjan Petek judo do 86 kg 5. mesto
David Lavrič karate absolutna kategorija 5. mesto
Dejan Ločnikar športna gimnastika drog 5. mesto
Denis Bola strelstvo zračna pištola 5. mesto
Irena Dominc atletika 400 m ovire 5. mesto
Peter Vučina judo do 65 kg 5. mesto
Polona Frelih namizni tenis posamezno 5. mesto
Robert Zekanovič plavanje 100 m prosto 5. mesto
Petra Blažič, Vesna Blažič, Tamara Dobrinja, Nada Domitrovič, Andreja Gašper, Bojana Gašper, Aleksandra Gosak, Barbara Kislinger, Petra Kraigher, Alenka Lešnik, Mojca Možič, Nataša Prauhart odbojka ekipa 6. mesto
Tanja Godina, Alenka Kejžar, Tina Pehernik, Natalija Repec plavanje 4x100 m mešano 6. mesto
Alenka Kejžar plavanje 100 m prsno 6. mesto
Aljaž Pegan športna gimnastika mnogoboj 6. mesto
Natalija Repec plavanje 200 m prosto 6. mesto
Polona Rob plavanje 200 m mešano 6. mesto
Rafko Marinič atletika 800 m 6. mesto
Andrej Berdon, Dejan Fujs, Matjaž Hafner, Peter Možič, Bruno Najdič, Avguštin Pleško, Mišo Pušnik, Gregor Rozman, Matjaž Šiftar, Andrej Trezer, Andrej Urnaut, Matjaž Urnaut odbojka ekipa 7. mesto
Enis Hodžič športna gimnastika konj z ročaji 7. mesto
Jure Bučar plavanje 200 m prosto 7. mesto
Klemen Bedenik športna gimnastika bradlja 7. mesto
Natalija Prednik strelstvo zračna puška 7. mesto
Polona Rob plavanje 400 m mešano 7. mesto
Tomaž Slapernik plavanje 100 m prsno 7. mesto
Tomaž Slapernik plavanje 200 m prsno 7. mesto
Matjaž Antonaz, Mitja Petrič jadranje 470 8. mesto
Dejan Ločnikar športna gimnastika konj z ročaji 8. mesto
Milan Stijepovič atletika kopje 8. mesto
Nace Majcen plavanje 1500 m prosto 8. mesto
Tanja Godina plavanje 100 m hrbtno 8. mesto
Tanja Godina plavanje 200 m hrbtno 8. mesto
Alenka Kejžar plavanje 100 m hrbtno 9. mesto
Alenka Kejžar plavanje 200 m hrbtno 9. mesto
Janez Štuhec strelstvo športna pištola 9. mesto
Robert Zekanovič plavanje 50 m prosto 9. mesto
Dejan Ločnikar športna gimnastika mnogoboj 10. mesto
Denis Bola strelstvo športna pištola 10. mesto
Janez Štuhec strelstvo zračna pištola 10. mesto
Ksenija Maček strelstvo zračna pištola 10. mesto
Stojan Vidakovič jadranje deska - mistral 10. mesto
Borut Bilač atletika daljina 11. mesto
Natalija Repec plavanje 50 m prosto 11. mesto
Renata Oražem strelstvo zračna puška 11. mesto
Aljaž Pegan športna gimnastika konj z ročaji 12. mesto
Enis Hodžič športna gimnastika bradlja 12. mesto
Enis Hodžič športna gimnastika krogi 12. mesto
Ksenija Maček strelstvo športna pištola 12. mesto
Tina Pehernik plavanje 100 m delfin 12. mesto
Aljaž Pegan športna gimnastika preskok 13. mesto
Klemen Bedenik športna gimnastika konj z ročaji 14. mesto
Mojca Guzelj namizni tenis posamezno 14. mesto
Aljaž Pegan športna gimnastika krogi 16. mesto
Dejan Jovanovič športna gimnastika preskok 16. mesto
Dejan Ločnikar športna gimnastika bradlja 16. mesto
Dejan Ločnikar športna gimnastika parter 16. mesto
Dejan Ločnikar športna gimnastika preskok 16. mesto
Aljaž Pegan športna gimnastika parter 18. mesto
Dejan Ločnikar športna gimnastika krogi 18. mesto
Klemen Bedenik športna gimnastika drog 22. mesto
Klemen Bedenik športna gimnastika preskok 23. mesto
Dejan Jovanovič športna gimnastika drog 25. mesto
Klemen Bedenik športna gimnastika parter 28. mesto
Dejan Jovanovič športna gimnastika parter 29. mesto
Klemen Bedenik športna gimnastika mnogoboj 29. mesto
Dejan Jovanovič športna gimnastika mnogoboj 32. mesto
Dejan Jovanovič športna gimnastika krogi 33. mesto
Enis Hodžič športna gimnastika mnogoboj 37. mesto

Reprezentanca

A B C Č D E F G H I J K L M N O P R S Š T U V Z Ž VSI

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj

Urnik in rezultati

17. Jun. 1993 - 27. Jun. 1993

atletika, višina
1.m - finale
 Miha Prijon 3.m - finale
boks, do 75 kg
 Vojko Poš brez uvrstitve - finale (izpad v 1. kolu)
plavanje, 200 m mešano
 Polona Rob 6.m - finale
plavanje, 400 m mešano
 Polona Rob 7.m - finale
rokomet, ekipa
  (Banfro Tettey, Čop Jani, Denič Boris, Doberšek Boštjan, Jeršič Tomaž, Kleć Tomaž, Levc Aleš, Likavec Janez, Plaskan Borut, Pungartnik Roman, Pušnik Rolando, Stojakovič Nenad, Strašek Boštjan, Šerbec Uroš, Tomšič Tomaž) 3.m - finale
  (Boštjančič Ajda, Černe Ines, Čotar Sonja, Frešer Anja, Jeruc Romana, Kapidžič Irma, Marton Marjeta, Mežek Nataša, Mijatovič Branka, Pohleven Bernarda, Polajnar Tanja, Stefanišin Sergeja, Škopelja Darja, Šturm Simona, Tomšič Milija) 4.m - finale
sabljanje, floret
 Nina Tomič brez uvrstitve - finale (izpad v 1. kolu)
veslanje, enojec
 Erik Tul 4.m - finale

Datumi

Športi

Discipline

Faze

Rezultati

Športniki

Ekipe