SI Tunis 2001

Sredozemske igre Tunis 2001

Sredozemske igre so leta 2001 potekale v Tunisu.

 

Kraj in čas: Tunis (Tunizija); 2. - 15. september 2001

Udeležba: 23 držav, 3.041 športnikov
Število športov: 23 športnih panog, 230 disciplin

Število slovenskih športnikov: 18 športnih panog, 133 športnikov

Slovenski uspehi

Davor Mizerit, Luka Špik veslanje,dvojni dvojec
Čarman Anja
Anja Čarman plavanje,400 m prosto
Sofronievski Damjan
Damjan Sofronievski balinanje,natančno zbijanje
Mankoč Peter
Peter Mankoč plavanje,200 m mešano
Sraka Vuković Raša
Raša Sraka Vuković judo,do 70 kg
Petra Dermastja, Helena Halas namizni tenis,dvojice
Medvešek Blaž
Blaž Medvešek plavanje,100 m hrbtno
Tokič Bojan
Bojan Tokič namizni tenis,posamezno
Langerholc Brigita
Brigita Langerholc atletika,800 m
Mankoč Peter
Peter Mankoč plavanje,100 m prosto
Pegan Aljaž
Aljaž Pegan športna gimnastika ,drog
Čarman Anja
Anja Čarman plavanje,200 m hrbtno
Kajdiž Blaž
Blaž Kajdiž veslanje,enojec LV
Novak Bojan
Bojan Novak balinanje,hitrostno zbijanje
Bukovnik Mateja
Mateja Bukovnik karate,do 50 kg
Mačus Meta
Meta Mačus atletika,400 m ovire
Petkovšek Mitja
Mitja Petkovšek športna gimnastika ,bradlja
Nareks Petra
Petra Nareks judo,do 52 kg
Žbogar Vasilij
Vasilij Žbogar jadranje,laser

Do 10 mesta

Davor Mizerit, Luka Špik veslanje dvojni dvojec 1. mesto
Anja Čarman plavanje 400 m prosto 1. mesto
Damjan Sofronievski balinanje natančno zbijanje 1. mesto
Peter Mankoč plavanje 200 m mešano 1. mesto
Raša Sraka Vuković judo do 70 kg 1. mesto
Petra Dermastja, Helena Halas namizni tenis dvojice 2. mesto
Blaž Medvešek plavanje 100 m hrbtno 2. mesto
Bojan Tokič namizni tenis posamezno 2. mesto
Brigita Langerholc atletika 800 m 2. mesto
Peter Mankoč plavanje 100 m prosto 2. mesto
Špela Cerar, Tanja Dajčman, Mojca Derčar, Deja Doler, Inna Dolgun, Sonja Đurkovič, Anja Frešer, Barbara Gorski, Silvana Ilič, Branka Mijatovič, Tatjana Oder, Nadiža Pleško, Sergeja Stefanišin, Nada Tutnjič, Mira Vinčič, Vesna Vinčič rokomet ekipa 3. mesto
Aljaž Pegan športna gimnastika drog 3. mesto
Anja Čarman plavanje 200 m hrbtno 3. mesto
Blaž Kajdiž veslanje enojec LV 3. mesto
Bojan Novak balinanje hitrostno zbijanje 3. mesto
Mateja Bukovnik karate do 50 kg 3. mesto
Meta Mačus atletika 400 m ovire 3. mesto
Mitja Petkovšek športna gimnastika bradlja 3. mesto
Petra Nareks judo do 52 kg 3. mesto
Vasilij Žbogar jadranje laser 3. mesto
Igor Ronchi, Mitja Trkov veslanje dvojni dvojec LV 4. mesto
Boštjan Šimunič atletika troskok 4. mesto
Helena Javornik atletika 5000 m 4. mesto
Izidor Hreščak strelstvo zračna puška 4. mesto
Lea Cimperman atletika višina 4. mesto
Maja Hribar športna gimnastika dvovišinska bradlja 4. mesto
Marko Tkalec tenis posamezno tenis 4. mesto
Matic Lipovž plavanje 200 m prsno 4. mesto
Matija Kotnik cestno kolesarstvo kronometer 4. mesto
Peter Mankoč plavanje 100 m delfin 4. mesto
Tamara Sambrailo plavanje 100 m prsno 4. mesto
Urška Slapšak plavanje 50 m prosto 4. mesto
Maja Hribar, Taja Levič, Petra Rus, Vesna Stavrev športna gimnastika mnogoboj - ekipno 5. mesto
Barbara Gričar, Daliborka Jocič, Simona Jurše, Tina Kvaternik, Mojca Markovič, Polona Oberč, Metka Obrovnik, Sandra Piršič, Alenka Potočnik, Špela Prevodnik, Katja Temnik, Anja Vilfan košarka ekipa 5. mesto
Bojan Tokič namizni tenis dvojice 5. mesto
Saša Ignjatovič namizni tenis dvojice 5. mesto
Aleš Aberšek plavanje 200 m delfin 5. mesto
Anja Čarman plavanje 200 m delfin 5. mesto
Anja Klinar plavanje 200 m prsno 5. mesto
Damjan Petek judo do 100 kg 5. mesto
Goran Hašaj judo do 73 kg 5. mesto
Igor Primc atletika disk 5. mesto
Kristina Dečman judo do 78 kg 5. mesto
Matic Lipovž plavanje 100 m prsno 5. mesto
Petra Dermastja namizni tenis posamezno 5. mesto
Primož Kozmus atletika kladivo 5. mesto
Rade Bačič rokoborba - prosti slog do 76 kg 5. mesto
Rožle Prezelj atletika višina 5. mesto
Urša Vidmar plavanje 800 m prosto 5. mesto
Matjaž Gojčič, Aleš Gregorič, Uroš Gregorič golf ekipno 6. mesto
Branko Bedekovič, Boris Denič, Boštjan Ficko, Zoran Jovičič, Andrej Kastelic, Boštjan Kavaš, Vid Kavtičnik, Beno Lapajne, Zoran Lubej, Marko Oštir, Aleš Pajovič, Dušan Podpečan, Roman Pungartnik, Sergej Sokolov, Tomaž Tomšič rokomet ekipa 6. mesto
Boban Antonijevič, Žiga Balderman, Igor Belofastov, Erik Bukovac, Teo Galič, Matjaž Homovec, Alan Medič, Aleksander Mertelj, Matej Nastran, Vladimir Pajić, Tadej Peranovič, Krištof Štromajer, Primož Troppan vaterpolo ekipa vaterpolo 6. mesto
Anja Klinar plavanje 200 m mešano 6. mesto
Helena Javornik atletika 1500 m 6. mesto
Matej Stare cestno kolesarstvo cestna dirka 6. mesto
Alen Dimic, Daniel Marentič, Aljaž Pegan, Mitja Petkovšek, Blaž Puljič športna gimnastika mnogoboj - ekipno 7. mesto
Damjan Zlatnar atletika 110 m ovire 7. mesto
Darko Mrvar cestno kolesarstvo cestna dirka 7. mesto
Darko Zarič karate do 70 kg 7. mesto
Jurij Rovan atletika palica 7. mesto
Maja Hribar športna gimnastika parter 7. mesto
Maja Hribar športna gimnastika preskok 7. mesto
Matjaž Končina karate do 75 kg 7. mesto
Mitja Mahorič cestno kolesarstvo kronometer 7. mesto
Cvetko Ljubič strelstvo zračna pištola 8. mesto
Daniel Marentič športna gimnastika mnogoboj 8. mesto
Maja Hribar športna gimnastika mnogoboj 8. mesto
Urša Vidmar plavanje 400 m prosto 8. mesto
Helena Halas namizni tenis posamezno 9. mesto
Luka Vuković judo do 66 kg 9. mesto
Maja Nose atletika 200 m 9. mesto
Saša Ignjatovič namizni tenis posamezno 9. mesto
Teja Šavor karate do 55 kg 9. mesto
Anja Čarman plavanje 100 m delfin 10. mesto
Blaž Puljič športna gimnastika konj z ročaji 10. mesto
Daniel Marentič športna gimnastika drog 10. mesto
Alen Dimic športna gimnastika mnogoboj 11. mesto
Aljaž Pegan športna gimnastika bradlja 12. mesto
Tamara Sambrailo plavanje 50 m prosto 12. mesto
Vesna Stavrev športna gimnastika mnogoboj 12. mesto
Aleš Gregorič golf posamezno 13. mesto
Aleš Aberšek plavanje 100 m delfin 14. mesto
Daniel Marentič športna gimnastika preskok 14. mesto
Uroš Gregorič golf posamezno 14. mesto
Alen Dimic športna gimnastika drog 15. mesto
Alen Dimic športna gimnastika bradlja 16. mesto
Taja Levič športna gimnastika dvovišinska bradlja 16. mesto
Jure Zrimšek cestno kolesarstvo cestna dirka 17. mesto
Taja Levič športna gimnastika mnogoboj 17. mesto
Daniel Marentič športna gimnastika parter 18. mesto
Maja Hribar športna gimnastika gred 18. mesto
Matjaž Gojčič golf posamezno 18. mesto
Taja Levič športna gimnastika parter 18. mesto
Taja Levič športna gimnastika preskok 18. mesto
Vesna Stavrev športna gimnastika parter 18. mesto
Matej Marin cestno kolesarstvo cestna dirka 19. mesto
Vesna Stavrev športna gimnastika preskok 19. mesto
Anton Meglič cestno kolesarstvo cestna dirka 20. mesto
Mitja Petkovšek športna gimnastika krogi 20. mesto
Vesna Stavrev športna gimnastika dvovišinska bradlja 20. mesto
Vesna Stavrev športna gimnastika gred 21. mesto
Daniel Marentič športna gimnastika krogi 23. mesto
Taja Levič športna gimnastika gred 26. mesto
Daniel Marentič športna gimnastika bradlja 27. mesto
Daniel Marentič športna gimnastika konj z ročaji 27. mesto
Alen Dimic športna gimnastika preskok 28. mesto
Blaž Puljič športna gimnastika preskok 29. mesto
Alen Dimic športna gimnastika krogi 32. mesto
Blaž Puljič športna gimnastika parter 34. mesto
Alen Dimic športna gimnastika konj z ročaji 36. mesto
Alen Dimic športna gimnastika parter 36. mesto
Blaž Puljič športna gimnastika drog 37. mesto
Dean Podgornik cestno kolesarstvo cestna dirka 41. mesto
Mitja Petkovšek športna gimnastika konj z ročaji 42. mesto

Reprezentanca

A B C Č D E F G H I J K L M N O P R S Š T U V Z Ž VSI

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj

Urnik in rezultati

02. Sep. 2001 - 15. Sep. 2009


atletika, 100 m
6.m - finale
balinanje, hitrostno zbijanje
 Bojan Novak 3.m - finale
boks, do 57 kg
 Simon Koščak brez uvrstitve - finale (poraz v 1. krogu)
boks, do 67 kg
 Dejan Zavec brez uvrstitve - finale (poraz v 1. krogu)
boks, do 81 kg
 Vlatko Nikolov brez uvrstitve - finale (poraz v 1. krogu)
boks, do 91 kg
 Marko Pečovnik brez uvrstitve - finale (poraz v 1. krogu)
judo, do 81 kg
 Klemen Ferjan brez uvrstitve - finale (poraz v 1. krogu)
rokoborba - grško rimski slog, do 69 kg
 Rade Bačič brez uvrstitve - finale (poraz v 1. krogu)
rokoborba - grško rimski slog, do 76 kg
 Slavko Zec brez uvrstitve - finale (poraz v 1. krogu)
rokoborba - prosti slog, do 76 kg
 Rade Bačič 5.m - finale
rokomet, ekipa
  (Cerar Špela, Dajčman Tanja, Derčar Mojca, Doler Deja, Dolgun Inna, Đurkovič Sonja, Frešer Anja, Gorski Barbara, Ilič Silvana, Mijatovič Branka, Oder Tatjana, Pleško Nadiža, Stefanišin Sergeja, Tutnjič Nada, Vinčič Mira, Vinčič Vesna) 3.m - finale
  (Bedekovič Branko, Denič Boris, Ficko Boštjan, Jovičič Zoran, Kastelic Andrej, Kavaš Boštjan, Kavtičnik Vid, Lapajne Beno, Lubej Zoran, Oštir Marko, Pajovič Aleš, Podpečan Dušan, Pungartnik Roman, Sokolov Sergej, Tomšič Tomaž) 6.m - finale

Datumi

Športi

Discipline

Faze

Rezultati

Športniki

Ekipe