Prijavi se na e-novice
MOI Nandžing 2014
Poletne mladinske olimpijske igre Nandžing 2014
Nandžing je bil izbran za gostitelja II. mladinskih olimpijskih iger. Prve igre so bile leta 2010 v Singapurju.
Kraj: Nandžing (Kitajska);
Datum: 16. – 28. avgust 2014
Število športnikov: 3500, 48 slovenskih
Slogan: Share the Games, Share our Dreams
Povezava na MOK: MOI Nandžing 2014
Povezava na uradno spletno stran: MOI Nandžing 2014
Facebook: Nandžing 2014
Slovenska podstran: Nandžing 2014
Andraž Krapež
badminton Disciplina:
mešane dvojice, posamezno Rojen:
1997 Višina:
177 Teža:
75 Matični klub:
Badminton klub BIT Trener:
Miso Mattias
Rezultati na OI in ostalih športnih igrah
Medalje na OI: | 0x | 0x | 0x |
badminton mešane dvojice 5. mesto
badminton posamezno 17. mesto
Vrhunci kariere
Ostali športi, street work out. Začetek športne kariere (kdaj, kje):
Pri 6 letih nogomet, pri 9 letih badminton. Kakšne so vaše ambicije po športni karieri:
Postati aktiven trener.
Osebni rekord
Rezultat:Disciplina:
Datum:
badminton, posamezno
badminton, mešane dvojice
badminton, posamezno
badminton, mešane dvojice
badminton, posamezno
badminton, mešane dvojice
Slovenski uspehi
Do 10 mesta
Jakob Beđeti, Aleks Kavčič, Urh Kastelic, Matic Kotar, Jan Prevolnik, Rok Cvetko, Žiga Urbič, Blaž Janc, Jaka Malus, Gal Marguč, Luka Kikanović, Tilen Sokolič, Darko Stojnić, Leon Rašo | rokomet | ekipa | 1. mesto | |
Anže Urankar | kajak-kanu | K-1 slalom | 1. mesto | |
Ela Mićunović | košarka | met trojk | 2. mesto | |
Žiga Lah | košarka | zabijanje | 2. mesto | |
Maruša Štangar | judo | mešano ekipno | 3. mesto | |
Nastja Govejšek | plavanje | 50 m delfin | 3. mesto | |
Leda Krošelj | atletika | palica | 3. mesto | |
Maruša Štangar | judo | do 52 kg | 3. mesto | |
Vid Pugelj, Žiga Zarič | veslanje | dvojec brez krmarja | 4. mesto | |
Katja Jeretina | kolesarstvo | cestna dirka | 4. mesto | |
Leon Breznik | kajak-kanu | C-1 slalom | 4. mesto | |
Andraž Krapež | badminton | mešane dvojice | 5. mesto | |
Jože Čeper | strelstvo | zračna pištola ekipno | 5. mesto | |
Lucijan Kobal | taekwondo | nad 73 kg | 5. mesto | |
Tjaša Pintar | plavanje | 50 m prosto | 6. mesto | |
Nastja Govejšek | plavanje | 50 m prosto | 7. mesto | |
Katja Jeretina | kolesarstvo | kronometer | 7. mesto | |
Lara Omerzu | atletika | višina | 7. mesto | |
Jon Božič | kolesarstvo | kronometer | 8. mesto | |
Milan Kovačević, Žiga Lah, Aljaž Šlutej, Gregor Klobčar | košarka | košarka 3 na 3 | 9. mesto | |
Ivana Laharnar | tarčno lokostrelstvo | dvojice – mešano lokostrelstvo | 9. mesto | |
Tjaša Pintar, Nastja Govejšek, Grega Popović, Žan Pogačar | plavanje | 4x100 m prosto mešana ekipa | 9. mesto | |
Gašper Štrajhar | tarčno lokostrelstvo | dvojice – mešano lokostrelstvo | 9. mesto | |
Tjaša Pintar | plavanje | 200 m prosto | 9. mesto | |
Nastja Govejšek | plavanje | 100 m prosto | 9. mesto | |
Tjaša Stanko | atletika | kopje | 9. mesto | |
Peter Zupančič | kolesarstvo | eliminator | 9. mesto | |
Ivana Laharnar | tarčno lokostrelstvo | ukrivljeni lok-FITA 70 m krog | 9. mesto | |
Žan Pogačar | plavanje | 200 m hrbtno | 9. mesto | |
Žan Luka Štirn | golf | posamezno | 10. mesto | |
Toni Vrščaj | jadranje | jadranje na deski | 10. mesto |
Peter Zupančič | kolesarstvo | kros | 11. mesto | |
Anže Urankar | kajak-kanu | K-1 šprint | 11. mesto | |
Tjaša Pintar | plavanje | 100 m prosto | 13. mesto | |
Leon Breznik | kajak-kanu | C-1 šprint | 14. mesto | |
Žan luka Štirn, Ana Belac | golf | ekipno | 15. mesto | |
Katja Jeretina, Anita Žnidaršič | kolesarstvo | ekipno | 15. mesto | |
Katja Jeretina, Peter Zupančič, Anita Žnidaršič, Jon Božič | kolesarstvo | ekipno – mešano | 15. mesto | |
Jon Božič | kolesarstvo | BMX | 15. mesto | |
Jože Čeper | strelstvo | zračna pištola | 15. mesto | |
Ela Mićunović , Althea Gwashavanhu, Maruša Derlink | košarka | košarka 3 na 3 | 17. mesto | |
Tjaša Pintar, Nastja Govejšek, Grega Popović, Žan Pogačar | plavanje | 4x100 m mešano mešana ekipa | 17. mesto | |
Grega Popović | plavanje | 800 m prosto | 17. mesto | |
Katja Jeretina | kolesarstvo | BMX | 17. mesto | |
Katarina Beton | badminton | posamezno | 17. mesto | |
Andraž Krapež | badminton | posamezno | 17. mesto | |
Anita Žnidaršič | kolesarstvo | eliminator | 17. mesto | |
Gašper Štrajhar | tarčno lokostrelstvo | ukrivljeni lok-FITA 70 m krog | 17. mesto | |
Ana Belac | golf | posamezno | 17. mesto | |
Peter Zupančič, Jon Božič | kolesarstvo | ekipno | 18. mesto | |
Tjaša Pintar | plavanje | 400 m prosto | 18. mesto | |
Žan Pogačar | plavanje | 50 m hrbtno | 19. mesto | |
Žan Pogačar | plavanje | 100 m hrbtno | 20. mesto | |
Grega Popović | plavanje | 400 m prosto | 23. mesto | |
Anita Žnidaršič | kolesarstvo | kros | 23. mesto | |
Nastja Govejšek | plavanje | 100 m delfin | 27. mesto | |
Anita Žnidaršič | kolesarstvo | cestna dirka | 34. mesto | |
Jon Božič | kolesarstvo | cestna dirka | 45. mesto | |
Peter Zupančič | kolesarstvo | cestna dirka | 52. mesto |
Reprezentanca
Pregled medalj
Država | Zlata medalja |
Srebrna medalja |
Bronasta medalja |
Skupaj |
---|---|---|---|---|
Kitajska | 38 | 13 | 14 | 65 |
Rusija | 27 | 19 | 11 | 57 |
Mešane države | 13 | 12 | 14 | 39 |
ZDA | 10 | 5 | 7 | 22 |
Francija | 8 | 3 | 9 | 20 |
Japonska | 7 | 9 | 5 | 21 |
Ukrajina | 7 | 8 | 8 | 23 |
Italija | 7 | 8 | 6 | 21 |
Madžarska | 6 | 6 | 11 | 23 |
Brazilija | 6 | 6 | 1 | 13 |
Azerbajdžan | 5 | 6 | 1 | 12 |
Velika Britanija | 5 | 5 | 10 | 20 |
Poljska | 5 | 0 | 1 | 6 |
Južna Koreja | 4 | 6 | 5 | 15 |
Avstralija | 4 | 3 | 14 | 21 |
Belorusija | 4 | 3 | 0 | 7 |
Kitajski Taipei | 3 | 3 | 2 | 8 |
Etiopija | 3 | 3 | 2 | 8 |
Tajska | 3 | 2 | 3 | 8 |
Litva | 3 | 2 | 2 | 7 |
Severna Koreja | 3 | 2 | 0 | 5 |
Kazahstan | 3 | 1 | 4 | 8 |
Hrvaška | 3 | 1 | 1 | 5 |
Jamajka | 3 | 1 | 0 | 4 |
Iran | 3 | 0 | 3 | 6 |
Nemčija | 2 | 8 | 15 | 25 |
Bulgarija | 2 | 4 | 0 | 6 |
Uzbekistan | 2 | 3 | 3 | 8 |
Romunija | 2 | 3 | 0 | 5 |
Slovenija | 2 | 2 | 3 | 7 |
Armenija | 2 | 2 | 3 | 7 |
Kenija | 2 | 2 | 1 | 5 |
Španija | 2 | 1 | 6 | 9 |
Egipt | 2 | 1 | 5 | 8 |
Nova Zelandija | 2 | 1 | 2 | 5 |
Kuba | 2 | 1 | 1 | 4 |
Švica | 2 | 1 | 0 | 3 |
Singapur | 2 | 1 | 0 | 3 |
Nizozemska | 1 | 4 | 5 | 10 |
Turčija | 1 | 3 | 6 | 10 |
Češka | 1 | 3 | 3 | 7 |
Argentina | 1 | 2 | 4 | 7 |
Švedska | 1 | 2 | 3 | 6 |
Moldavija | 1 | 1 | 1 | 3 |
Vietnam | 1 | 1 | 0 | 2 |
Norveška | 1 | 0 | 3 | 4 |
Kolumbija | 1 | 0 | 2 | 3 |
Avstrija | 1 | 0 | 1 | 2 |
Peru | 1 | 0 | 1 | 2 |
Gana | 1 | 0 | 0 | 1 |
Zambija | 1 | 0 | 0 | 1 |
Filipini | 1 | 0 | 0 | 1 |
Južna Afrika | 1 | 0 | 0 | 1 |
Suriname | 1 | 0 | 0 | 1 |
Venezuela | 0 | 6 | 2 | 8 |
Mehika | 0 | 5 | 6 | 11 |
Kanada | 0 | 4 | 3 | 7 |
Hong Kong | 0 | 4 | 1 | 5 |
Belgija | 0 | 2 | 4 | 6 |
Gruzija | 0 | 2 | 1 | 3 |
Irska | 0 | 2 | 1 | 3 |
Slovaška | 0 | 2 | 1 | 3 |
Grčija | 0 | 2 | 0 | 2 |
Botswana | 0 | 2 | 0 | 2 |
Danska | 0 | 1 | 3 | 4 |
Tunizija | 0 | 1 | 1 | 2 |
Trinidad in Tobago | 0 | 1 | 1 | 2 |
Indija | 0 | 1 | 1 | 2 |
Portugalska | 0 | 1 | 1 | 2 |
Bahrajn | 0 | 1 | 1 | 2 |
Malezija | 0 | 1 | 1 | 2 |
El Salvador | 0 | 1 | 0 | 1 |
Bosna in Hercegovina | 0 | 1 | 0 | 1 |
Kirgizistan | 0 | 1 | 0 | 1 |
Ciper | 0 | 1 | 0 | 1 |
Srbija | 0 | 1 | 0 | 1 |
Burundi | 0 | 1 | 0 | 1 |
Mongolija | 0 | 1 | 0 | 1 |
Uganda | 0 | 1 | 0 | 1 |
Dominikanska Republika | 0 | 1 | 0 | 1 |
Bahami | 0 | 0 | 2 | 2 |
Latvija | 0 | 0 | 1 | 1 |
Fidži | 0 | 0 | 1 | 1 |
Indonezija | 0 | 0 | 1 | 1 |
Grenada | 0 | 0 | 1 | 1 |
Djibouti | 0 | 0 | 1 | 1 |
Irak | 0 | 0 | 1 | 1 |
Maroko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Islandija | 0 | 0 | 1 | 1 |
Urnik in rezultati
16. avg. 2014 - 21. jan. 2015
badminton, mešane dvojice
20:50 (Beton Katarina) zmaga 21:16, 21:8 - 1. krog (proti Weisskirchen - Ishaak)
badminton, posamezno
09:35 Andraž Krapež poraz 12:21, 13:21 - 1. krog (proti Weisskirchen (GER))
kolesarstvo, eliminator
09:07 Anita Žnidaršič 17.-32.m - finale (izpad v 1/8 finala)
plavanje, 100 m hrbtno
plavanje, 400 m prosto
plavanje, 4x100 m prosto mešana ekipa
veslanje, dvojec brez krmarja
badminton, mešane dvojice
20:15 (Beton Katarina) zmaga 21:18, 21:19 - 2. krog (proti Kurt - Pavlinic)
badminton, posamezno
10:45 Andraž Krapež zmaga 14:21, 21:14, 21:19 - 2. krog (proti VLAAR (NED))
jadranje, jadranje na deski
judo, do 52 kg
kolesarstvo, kronometer
09:00 Jon Božič 8.m +7,86 - finale
košarka, košarka 3 na 3
18:40 (Mićunović Ela, Gwashavanhu Althea, Derlink Maruša) poraz 12:18 - predtekmovanje (proti HUN)
21:20 (Kovačević Milan, Lah Žiga, Šlutej Aljaž, Klobčar Gregor) zmaga 15:11 - predtekmovanje (proti FRA)
plavanje, 100 m prosto
10:15 Tjaša Pintar 11.m 56,39 - predtekmovanje (uvrstitev v polfinale)
18:44 Tjaša Pintar 13.m 56,42 - polfinale
strelstvo, zračna pištola
veslanje, dvojec brez krmarja
badminton, mešane dvojice
20:50 (Beton Katarina) zmaga 21:19, 21:9 - 3. krog (proti Shishkov - Heim)
badminton, posamezno
09:00 Andraž Krapež 17.-24.m poraz: 21:19, 14:21, 17:21 - 3. krog (proti CITRON (FRA))
golf, posamezno
08:50 Ana Belac 22.m 76 - 1. krog (1. dan)
kolesarstvo, BMX
10:30 Jon Božič 19.m +20,347 - kvalifikacije
15:00 Katja Jeretina 17.m - četrtfinale (ne napreduje v 1/2 finale)
košarka, košarka 3 na 3
18:00 (Mićunović Ela, Gwashavanhu Althea, Derlink Maruša) poraz 18:20 - predtekmovanje (proti CHN)
21:20 (Mićunović Ela, Gwashavanhu Althea, Derlink Maruša) poraz 7:21 - predtekmovanje (proti ESP)
plavanje, 50 m delfin
plavanje, 50 m hrbtno
veslanje, dvojec brez krmarja
atletika, palica
badminton, mešane dvojice
19:05 (Beton Katarina) 5.-8.m poraz: 21:18, 17:21, 17:21 - 1/4 finala (proti Angoda - He)
golf, posamezno
09:30 Ana Belac 7.m 72 - 2. krog (2. dan)
jadranje, jadranje na deski
kolesarstvo, kros
09:00 Anita Žnidaršič 23.m zaostanek kroga - finale
košarka, košarka 3 na 3
19:20 (Mićunović Ela, Gwashavanhu Althea, Derlink Maruša) poraz 14:16 - predtekmovanje (proti EST)
20:40 (Kovačević Milan, Lah Žiga, Šlutej Aljaž, Klobčar Gregor) zmaga 13:11 - predtekmovanje (proti URU)
plavanje, 200 m prosto
plavanje, 50 m delfin
strelstvo, zračna pištola ekipno
veslanje, dvojec brez krmarja
atletika, višina
golf, posamezno
08:30 Ana Belac 17.m 76, 72, 75 - finale (7 do para)
judo, mešano ekipno
košarka, met trojk
košarka, zabijanje
plavanje, 100 m delfin
plavanje, 50 m prosto
10:20 Tjaša Pintar 13.m 26,33 - predtekmovanje (uvrstitev v polfinale)
18:27 Tjaša Pintar 8.m 25.94 - polfinale (uvrstitev v finale)
plavanje, 800 m prosto
rokomet, ekipa
strelstvo, zračna pištola ekipno
taekwondo, nad 73 kg
atletika, kopje
atletika, troskok
jadranje, jadranje na deski
kolesarstvo, cestna dirka
08:30 Anita Žnidaršič 34.m +0:17 - finale
10:30 Jon Božič 45.m +1:35 - finale
10:30 Peter Zupančič 52.m +11:55 - finale
kolesarstvo, ekipno
10:30 (Zupančič Peter, Božič Jon) 18.m 31 - finale
košarka, košarka 3 na 3
17:20 (Mićunović Ela, Gwashavanhu Althea, Derlink Maruša) poraz 13:18 - predtekmovanje (proti GER)
21:00 (Mićunović Ela, Gwashavanhu Althea, Derlink Maruša) poraz 15:16 - predtekmovanje (proti VEN)
plavanje, 200 m hrbtno
plavanje, 400 m prosto
plavanje, 4x100 m mešano mešana ekipa
plavanje, 50 m prosto
18:02 Nastja Govejšek 7.m 25.95 - finale
rokomet, ekipa
tarčno lokostrelstvo , dvojice – mešano lokostrelstvo
15:30 (Štrajhar Gašper) 9.-16.m poraz: 4:5 - 1/16 finala
tarčno lokostrelstvo , ukrivljeni lok-FITA 70 m krog
09:30 Gašper Štrajhar 28.m 615 - kvalifikacije
atletika, palica
kajak-kanu, C-1 šprint
kajak-kanu, K-1 šprint
košarka, košarka 3 na 3
20:00 (Mićunović Ela, Gwashavanhu Althea, Derlink Maruša) poraz 9:20 - predtekmovanje (proti BRA)
20:40 (Kovačević Milan, Lah Žiga, Šlutej Aljaž, Klobčar Gregor) zmaga 19:15 - predtekmovanje (proti CHN)
tarčno lokostrelstvo , ukrivljeni lok-FITA 70 m krog
11:48 Ivana Laharnar zmaga 6:2 - 1/16 finala (proti Sutton)
atletika, višina
golf, ekipno
jadranje, jadranje na deski
kolesarstvo, ekipno – mešano
košarka, košarka 3 na 3
19:20 (Kovačević Milan, Lah Žiga, Šlutej Aljaž, Klobčar Gregor) zmaga 16:12 - predtekmovanje (proti POL)
18:00 (Mićunović Ela, Gwashavanhu Althea, Derlink Maruša) zmaga 14:11 - predtekmovanje (proti SYR)
rokomet, ekipa
atletika, kopje
atletika, troskok
golf, ekipno
košarka, košarka 3 na 3
rokomet, ekipa
tarčno lokostrelstvo , ukrivljeni lok-FITA 70 m krog
golf, ekipno
kajak-kanu, C-1 slalom
kajak-kanu, K-1 slalom
kajak-kanu, C-1 slalom
kajak-kanu, K-1 slalom
judo, do 44 kg
Datumi
Športi
Discipline
- 4x100 m mešano mešana ekipa
- 4x100 m prosto mešana ekipa
- dvojec brez krmarja
- dvojice – mešano lokostrelstvo
- ekipa
- ekipno
- ekipno
- ekipno – mešano
- košarka 3 na 3
- mešane dvojice
- mešano ekipno
- zračna pištola ekipno
- 100 m delfin
- 100 m hrbtno
- 100 m prosto
- 200 m hrbtno
- 200 m prosto
- 400 m prosto
- 50 m delfin
- 50 m hrbtno
- 50 m prosto
- 800 m prosto
- BMX
- C-1 slalom
- C-1 šprint
- cestna dirka
- do 44 kg
- do 52 kg
- eliminator
- jadranje na deski
- K-1 slalom
- K-1 šprint
- kopje
- kronometer
- kros
- met trojk
- nad 73 kg
- palica
- posamezno
- posamezno
- troskok
- ukrivljeni lok-FITA 70 m krog
- višina
- zabijanje
- zračna pištola
Faze
- 1. dan
- končne uvrstitve
- 1. krog
- končne uvrstitve
- 1/16 finala
- končne uvrstitve
- 1/4 finala
- končne uvrstitve
- 1/8 finala
- končne uvrstitve
- 2. krog
- končne uvrstitve
- 3. krog
- končne uvrstitve
- četrtfinale
- končne uvrstitve
- finale
- končne uvrstitve
- finale B
- končne uvrstitve
- kvalifikacije
- končne uvrstitve
- polfinale
- končne uvrstitve
- predtekmovanje
- končne uvrstitve
- regata
- končne uvrstitve
- repasaž
- končne uvrstitve
- za 3. mesto
- končne uvrstitve
Rezultati
Športniki
- Jakob Beđeti
- Ana Belac
- Katarina Beton
- Jon Božič
- Tina Božič
- Leon Breznik
- Rok Cvetko
- Jože Čeper
- Maruša Derlink
- Nastja Govejšek
- Althea Gwashavanhu
- Blaž Janc
- Katja Jeretina
- Urh Kastelic
- Aleks Kavčič
- Luka Kikanović
- Gregor Klobčar
- Lucijan Kobal
- Matic Kotar
- Milan Kovačević
- Andraž Krapež
- Leda Krošelj
- Žiga Lah
- Ivana Laharnar
- Jaka Malus
- Gal Marguč
- Ela Mićunović
- Lara Omerzu
- Tjaša Pintar
- Žan Pogačar
- Grega Popović
- Jan Prevolnik
- Vid Pugelj
- Leon Rašo
- Tilen Sokolič
- Tjaša Stanko
- Darko Stojnić
- Aljaž Šlutej
- Maruša Štangar
- Žan Luka Štirn
- Gašper Štrajhar
- Anže Urankar
- Žiga Urbič
- Toni Vrščaj
- Žiga Zarič
- Peter Zupančič
- Anita Žnidaršič
Ekipe
- Belac - Štirn
- Beton - Anthony
- Božič - Zupančič
- Čeper - Deswal
- Jeretina - Žnidaršič
- judo mešano ekipno
- Krapež - Chen
- Laharnar - Rodriguez
- moška košarkaška ekipa
- moška rokometna ekipa
- plavalna štafeta 4x100 m prosto
- plavalna štafeta 4x100m mešano
- Pugelj - Zarič
- Štrajhar - Gaubil
- ženska košarkaška ekipa
- Žnidaršič - Zupančič - Jeretina - Božič
Predstavitev reprezentance
Bron Lede Krošelj
Taekwondo (Lucijan Kobal)
Lokostrelstvo (Ivana Laharnar in Gašper Štrajhar)
Dve košarkarski kolajni
Drugi bron za Štangarjevo
Bron za Govejškovo
BMX (Katja Jeretina, Jon Božič)
Badminton (Andraž Krapež in Katarina Beton)
Golf (Ana Belac, Žan Luka Štirn)
Bron za Marušo Štangar
Otvoritev mladinskih olimpijskih iger
Predstavitev reprezentance
Nandžing 2014
Mladinski olimpijski kamp