MOI Nandžing 2014

Poletne mladinske olimpijske igre Nandžing 2014

Nandžing je bil izbran za gostitelja II. mladinskih olimpijskih iger. Prve igre so bile leta 2010 v Singapurju.

Kraj: Nandžing (Kitajska);

Datum: 16. – 28. avgust 2014
Število športnikov: 3500, 48 slovenskih
Slogan: Share the Games, Share our Dreams

Povezava na MOK: MOI Nandžing 2014

Povezava na uradno spletno stran: MOI Nandžing 2014

Facebook: Nandžing 2014

Slovenska podstran: Nandžing 2014

 

 

Andraž Krapež

Krapež Andraž
Šport:
badminton
Disciplina:
mešane dvojice, posamezno
Rojen:
1997
Višina:
177
Teža:
75
Matični klub:
Badminton klub BIT
Trener:
Miso Mattias
No pain no gain

Rezultati na OI in ostalih športnih igrah

Medalje na OI:
MOI Nandžing 2014
badminton mešane dvojice 5. mesto
badminton posamezno 17. mesto

Vrhunci kariere

Hobiji:
Ostali športi, street work out.
Začetek športne kariere (kdaj, kje):
Pri 6 letih nogomet, pri 9 letih badminton.
Kakšne so vaše ambicije po športni karieri:
Postati aktiven trener.

Osebni rekord

Rezultat:
Disciplina:
Datum:

badminton, mešane dvojice
18:30  (Krapež Andraž) zmaga 21:13, 21:10 - 1. krog (proti Abdelhakim - Mitsova)
badminton, posamezno
09:35 Andraž Krapež poraz 12:21, 13:21 - 1. krog (proti Weisskirchen (GER))

badminton, mešane dvojice
18:30  (Krapež Andraž) zmaga 21:13, 17:21, 21:13 - 2. krog (proti Sarsekenov - Yamaguchi)
badminton, posamezno
10:45 Andraž Krapež zmaga 14:21, 21:14, 21:19 - 2. krog (proti VLAAR (NED))

badminton, mešane dvojice
18:30  (Krapež Andraž) zmaga 19:21, 17:21 - 3. krog (proti Joshi - Kabelo)
badminton, posamezno
09:00 Andraž Krapež 17.-24.m poraz: 21:19, 14:21, 17:21 - 3. krog (proti CITRON (FRA))

badminton, mešane dvojice
18:30  (Krapež Andraž) 5.-8.m poraz: 9:21, 20:22 - 1/4 finala (proti Narongrit - Qin)

Slovenski uspehi

Mićunović  Ela
Ela Mićunović košarka,met trojk Rezultat:4 točke v 31.6 s
Lah Žiga
Žiga Lah košarka,zabijanje Rezultat:85
Maruša Štangar judo,mešano ekipno Rezultat:3:4
Govejšek Nastja
Nastja Govejšek plavanje,50 m delfin Rezultat:26,70
Krošelj Leda
Leda Krošelj atletika,palica Rezultat:3.90
Štangar Maruša
Maruša Štangar judo,do 52 kg Rezultat:zmaga

Do 10 mesta

Jakob Beđeti, Aleks Kavčič, Urh Kastelic, Matic Kotar, Jan Prevolnik, Rok Cvetko, Žiga Urbič, Blaž Janc, Jaka Malus, Gal Marguč, Luka Kikanović, Tilen Sokolič, Darko Stojnić, Leon Rašo rokomet ekipa 1. mesto
Anže Urankar kajak-kanu K-1 slalom 1. mesto
Ela Mićunović košarka met trojk 2. mesto
Žiga Lah košarka zabijanje 2. mesto
Maruša Štangar judo mešano ekipno 3. mesto
Nastja Govejšek plavanje 50 m delfin 3. mesto
Leda Krošelj atletika palica 3. mesto
Maruša Štangar judo do 52 kg 3. mesto
Vid Pugelj, Žiga Zarič veslanje dvojec brez krmarja 4. mesto
Katja Jeretina kolesarstvo cestna dirka 4. mesto
Leon Breznik kajak-kanu C-1 slalom 4. mesto
Andraž Krapež badminton mešane dvojice 5. mesto
Jože Čeper strelstvo zračna pištola ekipno 5. mesto
Lucijan Kobal taekwondo nad 73 kg 5. mesto
Tjaša Pintar plavanje 50 m prosto 6. mesto
Nastja Govejšek plavanje 50 m prosto 7. mesto
Katja Jeretina kolesarstvo kronometer 7. mesto
Lara Omerzu atletika višina 7. mesto
Jon Božič kolesarstvo kronometer 8. mesto
Milan Kovačević, Žiga Lah, Aljaž Šlutej, Gregor Klobčar košarka košarka 3 na 3 9. mesto
Ivana Laharnar tarčno lokostrelstvo dvojice – mešano lokostrelstvo 9. mesto
Tjaša Pintar, Nastja Govejšek, Grega Popović, Žan Pogačar plavanje 4x100 m prosto mešana ekipa 9. mesto
Gašper Štrajhar tarčno lokostrelstvo dvojice – mešano lokostrelstvo 9. mesto
Tjaša Pintar plavanje 200 m prosto 9. mesto
Nastja Govejšek plavanje 100 m prosto 9. mesto
Tjaša Stanko atletika kopje 9. mesto
Peter Zupančič kolesarstvo eliminator 9. mesto
Ivana Laharnar tarčno lokostrelstvo ukrivljeni lok-FITA 70 m krog 9. mesto
Žan Pogačar plavanje 200 m hrbtno 9. mesto
Žan Luka Štirn golf posamezno 10. mesto
Toni Vrščaj jadranje jadranje na deski 10. mesto
Peter Zupančič kolesarstvo kros 11. mesto
Anže Urankar kajak-kanu K-1 šprint 11. mesto
Tjaša Pintar plavanje 100 m prosto 13. mesto
Leon Breznik kajak-kanu C-1 šprint 14. mesto
Žan luka Štirn, Ana Belac golf ekipno 15. mesto
Katja Jeretina, Anita Žnidaršič kolesarstvo ekipno 15. mesto
Katja Jeretina, Peter Zupančič, Anita Žnidaršič, Jon Božič kolesarstvo ekipno – mešano 15. mesto
Jon Božič kolesarstvo BMX 15. mesto
Jože Čeper strelstvo zračna pištola 15. mesto
Ela Mićunović , Althea Gwashavanhu, Maruša Derlink košarka košarka 3 na 3 17. mesto
Tjaša Pintar, Nastja Govejšek, Grega Popović, Žan Pogačar plavanje 4x100 m mešano mešana ekipa 17. mesto
Grega Popović plavanje 800 m prosto 17. mesto
Katja Jeretina kolesarstvo BMX 17. mesto
Katarina Beton badminton posamezno 17. mesto
Andraž Krapež badminton posamezno 17. mesto
Anita Žnidaršič kolesarstvo eliminator 17. mesto
Gašper Štrajhar tarčno lokostrelstvo ukrivljeni lok-FITA 70 m krog 17. mesto
Ana Belac golf posamezno 17. mesto
Peter Zupančič, Jon Božič kolesarstvo ekipno 18. mesto
Tjaša Pintar plavanje 400 m prosto 18. mesto
Žan Pogačar plavanje 50 m hrbtno 19. mesto
Žan Pogačar plavanje 100 m hrbtno 20. mesto
Grega Popović plavanje 400 m prosto 23. mesto
Anita Žnidaršič kolesarstvo kros 23. mesto
Nastja Govejšek plavanje 100 m delfin 27. mesto
Anita Žnidaršič kolesarstvo cestna dirka 34. mesto
Jon Božič kolesarstvo cestna dirka 45. mesto
Peter Zupančič kolesarstvo cestna dirka 52. mesto

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj
Kitajska 38 13 14 65
Rusija 27 19 11 57
Mešane države 13 12 14 39
ZDA 10 5 7 22
Francija 8 3 9 20
Japonska 7 9 5 21
Ukrajina 7 8 8 23
Italija 7 8 6 21
Madžarska 6 6 11 23
Brazilija 6 6 1 13
Azerbajdžan 5 6 1 12
Velika Britanija 5 5 10 20
Poljska 5 0 1 6
Južna Koreja 4 6 5 15
Avstralija 4 3 14 21
Belorusija 4 3 0 7
Kitajski Taipei 3 3 2 8
Etiopija 3 3 2 8
Tajska 3 2 3 8
Litva 3 2 2 7
Severna Koreja 3 2 0 5
Kazahstan 3 1 4 8
Hrvaška 3 1 1 5
Jamajka 3 1 0 4
Iran 3 0 3 6
Nemčija 2 8 15 25
Bulgarija 2 4 0 6
Uzbekistan 2 3 3 8
Romunija 2 3 0 5
Slovenija 2 2 3 7
Armenija 2 2 3 7
Kenija 2 2 1 5
Španija 2 1 6 9
Egipt 2 1 5 8
Nova Zelandija 2 1 2 5
Kuba 2 1 1 4
Švica 2 1 0 3
Singapur 2 1 0 3
Nizozemska 1 4 5 10
Turčija 1 3 6 10
Češka 1 3 3 7
Argentina 1 2 4 7
Švedska 1 2 3 6
Moldavija 1 1 1 3
Vietnam 1 1 0 2
Norveška 1 0 3 4
Kolumbija 1 0 2 3
Avstrija 1 0 1 2
Peru 1 0 1 2
Gana 1 0 0 1
Zambija 1 0 0 1
Filipini 1 0 0 1
Južna Afrika 1 0 0 1
Suriname 1 0 0 1
Venezuela 0 6 2 8
Mehika 0 5 6 11
Kanada 0 4 3 7
Hong Kong 0 4 1 5
Belgija 0 2 4 6
Gruzija 0 2 1 3
Irska 0 2 1 3
Slovaška 0 2 1 3
Grčija 0 2 0 2
Botswana 0 2 0 2
Danska 0 1 3 4
Tunizija 0 1 1 2
Trinidad in Tobago 0 1 1 2
Indija 0 1 1 2
Portugalska 0 1 1 2
Bahrajn 0 1 1 2
Malezija 0 1 1 2
El Salvador 0 1 0 1
Bosna in Hercegovina 0 1 0 1
Kirgizistan 0 1 0 1
Ciper 0 1 0 1
Srbija 0 1 0 1
Burundi 0 1 0 1
Mongolija 0 1 0 1
Uganda 0 1 0 1
Dominikanska Republika 0 1 0 1
Bahami 0 0 2 2
Latvija 0 0 1 1
Fidži 0 0 1 1
Indonezija 0 0 1 1
Grenada 0 0 1 1
Djibouti 0 0 1 1
Irak 0 0 1 1
Maroko 0 0 1 1
Islandija 0 0 1 1

Urnik in rezultati

16. Aug. 2014 - 21. Jan. 2015


badminton, mešane dvojice
18:30  (Krapež Andraž) zmaga 21:13, 21:10 - 1. krog (proti Abdelhakim - Mitsova)
20:50  (Beton Katarina) zmaga 21:16, 21:8 - 1. krog (proti Weisskirchen - Ishaak)
badminton, posamezno
16:45 Katarina Beton poraz 8:21, 11:21 - 1. krog (proti HE (CHN))
09:35 Andraž Krapež poraz 12:21, 13:21 - 1. krog (proti Weisskirchen (GER))
plavanje, 100 m hrbtno
10:28 Žan Pogačar 20.m 57:46 - predtekmovanje
plavanje, 400 m prosto
10:00 Grega Popović 23.m 4:01.69 - predtekmovanje
veslanje, dvojec brez krmarja
12:00  (Pugelj Vid, Zarič Žiga) 3.m 3:16,01 - predtekmovanje (regata za razvrstitev)

badminton, mešane dvojice
18:30  (Krapež Andraž) zmaga 21:13, 17:21, 21:13 - 2. krog (proti Sarsekenov - Yamaguchi)
20:15  (Beton Katarina) zmaga 21:18, 21:19 - 2. krog (proti Kurt - Pavlinic)
badminton, posamezno
10:10 Katarina Beton poraz 10:21, 10:21 - 2. krog (proti LEE (MAS))
10:45 Andraž Krapež zmaga 14:21, 21:14, 21:19 - 2. krog (proti VLAAR (NED))
jadranje, jadranje na deski
11:00 Toni Vrščaj 12.m 32 točk - regata (12.m, 13.m in 7.m)
judo, do 52 kg
13:00 Maruša Štangar zmaga - predtekmovanje (1., 2. in 3. borba)
plavanje, 100 m prosto
10:19 Nastja Govejšek 8.m 56,09 - predtekmovanje (uvrstitev v polfinale)
10:15 Tjaša Pintar 11.m 56,39 - predtekmovanje (uvrstitev v polfinale)
strelstvo, zračna pištola
09:00 Jože Čeper 15.m 550 - kvalifikacije
veslanje, dvojec brez krmarja
11:40  (Pugelj Vid, Zarič Žiga) 3.m 3:14.65 - predtekmovanje (uvrstitev v repasaž)

badminton, mešane dvojice
18:30  (Krapež Andraž) zmaga 19:21, 17:21 - 3. krog (proti Joshi - Kabelo)
20:50  (Beton Katarina) zmaga 21:19, 21:9 - 3. krog (proti Shishkov - Heim)
badminton, posamezno
15:50 Katarina Beton 17.-24.m zmaga: 21:14, 19:21, 19:21 - 3. krog (proti LAIS (AUT))
09:00 Andraž Krapež 17.-24.m poraz: 21:19, 14:21, 17:21 - 3. krog (proti CITRON (FRA))
kolesarstvo, BMX
10:00 Katja Jeretina 13.m +10,018 - kvalifikacije (napreduje v 1/4 finale)
10:30 Jon Božič 19.m +20,347 - kvalifikacije
15:10 Jon Božič 15.m - četrtfinale (ne napreduje v 1/2 finale)
15:00 Katja Jeretina 17.m - četrtfinale (ne napreduje v 1/2 finale)
plavanje, 50 m delfin
10:06 Nastja Govejšek 3.m 27,09 - predtekmovanje (uvrstitev v polfinale)
plavanje, 50 m hrbtno
10:07 Žan Pogačar 19.m 26,85 - predtekmovanje
veslanje, dvojec brez krmarja
11:50  (Pugelj Vid, Zarič Žiga) 1.m 3:12.55 - repasaž (uvrstitev v finale)

atletika, palica
19:00 Leda Krošelj 2.m 3.70 - kvalifikacije (napreduje v finale)
badminton, mešane dvojice
18:30  (Krapež Andraž) 5.-8.m poraz: 9:21, 20:22 - 1/4 finala (proti Narongrit - Qin)
19:05  (Beton Katarina) 5.-8.m poraz: 21:18, 17:21, 17:21 - 1/4 finala (proti Angoda - He)
jadranje, jadranje na deski
12:00 Toni Vrščaj 11.m 49 točk - regata (14.m, 10.m in 7.m)
plavanje, 200 m prosto
10:31 Tjaša Pintar 9.m 2:01,56 - predtekmovanje (brez finala)
strelstvo, zračna pištola ekipno
13:15  (Čeper Jože) 3.m 754 - kvalifikacije (uvrsitev v naslednji krog)
15:00  (Čeper Jože) zmaga 10:5 - 1/8 finala (uvrstitev v četrtfinale)

atletika, višina
18:50 Lara Omerzu 1.m 1.78 - kvalifikacije (napreduje v finale)
golf, posamezno
08:30 Žan Luka Štirn 10.m 70, 71, 72 - finale (-3 do para)
08:30 Ana Belac 17.m 76, 72, 75 - finale (7 do para)
košarka, met trojk
19:30 Ela Mićunović 3.m 6 točk v 22,4 s - kvalifikacije
košarka, zabijanje
20:00 Žiga Lah 1.m 54 - kvalifikacije
plavanje, 100 m delfin
10:27 Nastja Govejšek 27.m 1:06.08 - kvalifikacije (brez uvrstitve v finale)
plavanje, 50 m prosto
10:15 Nastja Govejšek 8.m 26,18 - predtekmovanje (uvrstitev v polfinale)
10:20 Tjaša Pintar 13.m 26,33 - predtekmovanje (uvrstitev v polfinale)
plavanje, 800 m prosto
10:53 Grega Popović 17.m 8:19.37 - predtekmovanje (brez uvrstitve v finale)
strelstvo, zračna pištola ekipno
09:00  (Čeper Jože) 5.-8.m poraz: 5:10 - četrtfinale
taekwondo, nad 73 kg
14:15 Lucijan Kobal prost - predtekmovanje
16:45 Lucijan Kobal 5.-8.m poraz: 2:7 - 1/4 finala (proti VORONOVSKYY (UKR))

atletika, kopje
18:35 Tjaša Stanko 7.m 50.14 - kvalifikacije
atletika, troskok
20:25 Tina Božič 10.m 12.22 - kvalifikacije
jadranje, jadranje na deski
11:00 Toni Vrščaj - regata (odpadle regate 7-10)
plavanje, 200 m hrbtno
10:00 Žan Pogačar 9.m 2:02,84 - predtekmovanje
plavanje, 400 m prosto
10:37 Tjaša Pintar 18.m 4:22,74 - predtekmovanje
tarčno lokostrelstvo , dvojice – mešano lokostrelstvo
15:00  (Laharnar Ivana) 9.-16.m poraz: 2:6 - 1/16 finala
15:30  (Štrajhar Gašper) 9.-16.m poraz: 4:5 - 1/16 finala

atletika, palica
19:15 Leda Krošelj 3.m 3.90 - finale
kajak-kanu, C-1 šprint
09:38 Leon Breznik 14.m 2:58.495 - kvalifikacije (uvrstitev med najboljših 16)
kajak-kanu, K-1 šprint
10:18 Anže Urankar 12.m 1:42.498 - kvalifikacije (uvrstitev v repasaž)
11:24 Anže Urankar 4.m 1:44.654 - repasaž (uvrstitev med najboljših 16)
tarčno lokostrelstvo , ukrivljeni lok-FITA 70 m krog
11:20 Gašper Štrajhar 17.m poraz: 0:6 - 1/16 finala (proti Tapia)
11:48 Ivana Laharnar zmaga 6:2 - 1/16 finala (proti Sutton)

atletika, višina
19:30 Lara Omerzu 7.m 1.75 - finale
jadranje, jadranje na deski
11:00 Toni Vrščaj 10.m 59 točk - finale

atletika, kopje
20:05 Tjaša Stanko 9.m 47.21 - finale
atletika, troskok
09:35 Tina Božič brez uvrstitve - finale B (brez nastopa)
tarčno lokostrelstvo , ukrivljeni lok-FITA 70 m krog
10:12 Ivana Laharnar 9.-16.m poraz: 2:6 - 1/8 finala (proti Marin (ESP))
kajak-kanu, C-1 slalom
09:55 Leon Breznik 4.m 1:21.785 - kvalifikacije (uvrstitev v 1/4 finala)
17:20 Leon Breznik 1.m 1:27.756 - 1/4 finala (uvrstitev v finale)
kajak-kanu, K-1 slalom
09:44 Anže Urankar 3.m 1:08.366 - kvalifikacije (uvrstitev med najboljših 16 )
16:00 Anže Urankar 3.m 1:08.607 - 1/8 finala (uvrstitev v finale)
17:06 - četrtfinale

kajak-kanu, C-1 slalom
15:23 Leon Breznik poraz - polfinale

Datumi

Športi

Discipline

Faze

Rezultati

Športniki

Ekipe