ZOI Sochi 2014

Zimske olimpijske igre Soči 2014

Soči je bil 4. julija 2007 s strani članov MOK-a na 119. zasedanju v Gvatemali izvoljen za gostitelja 22. zimskih olimpijskih iger. V zadnjem, drugem krogu, se je za organizacijo boril z avstrijskim Salzburgom in korejskim PyeongChangom ter ob koncu postal z 51 glasovi zmagovalec.

 

Kraj in čas: Soči (Rusija), 7. – 23. februar 2014
Ostali kandidati: Salzburg, PyeongChango
Število športov: 7

Povezava na MOK: ZOI Sochi 2014

Povezava na slovensko stran: ZOI Sochi 2014

Slovenski uspehi

MAZE TINA
Tina Maze alpsko smučanje ,smuk Rezultat:1:41.57
MAZE TINA
Tina Maze alpsko smučanje ,veleslalom Rezultat:2:36.87
prevc peter
Peter Prevc smučarski skoki,normalna skakalnica Rezultat:265.3 točk
Košir Žan
Žan Košir deskanje na snegu,paralelni slalom
prevc peter
Peter Prevc smučarski skoki,velika skakalnica Rezultat:274.8 točk
GREGORIN TEJA
Teja Gregorin biatlon,10 km zasledovalno Rezultat:30:12.7
Fabjan Vesna
Vesna Fabjan tek na smučeh,šprint Rezultat:2:35.8
Košir Žan
Žan Košir deskanje na snegu,paralelni veleslalom

Do 10 mesta

Tina Maze alpsko smučanje smuk 1. mesto
Tina Maze alpsko smučanje veleslalom 1. mesto
Peter Prevc smučarski skoki normalna skakalnica 2. mesto
Žan Košir deskanje na snegu paralelni slalom 2. mesto
Peter Prevc smučarski skoki velika skakalnica 3. mesto
Teja Gregorin biatlon 10 km zasledovalno 3. mesto
Vesna Fabjan tek na smučeh šprint 3. mesto
Žan Košir deskanje na snegu paralelni veleslalom 3. mesto
Teja Gregorin biatlon 12,5 km skupinski štart 4. mesto
Tina Maze alpsko smučanje superkombinacija 4. mesto
Jakov Fak biatlon 15 km skupinski štart 4. mesto
Jernej Damjan, peter prevc, ROBERT KRANJEC, Jurij Tepeš smučarski skoki velika skakalnica - ekipno 5. mesto
Rok Marguč deskanje na snegu paralelni veleslalom 5. mesto
Tina Maze alpsko smučanje superveleslalom 5. mesto
Janez Marič, Klemen Bauer, Peter Dokl, Jakov Fak biatlon 4x7,5 km 6. mesto
Filip Flisar prosti slog kros 6. mesto
Rok Flander deskanje na snegu paralelni veleslalom 6. mesto
Maja Vtič smučarski skoki normalna skakalnica 6. mesto
Andrej Hočevar, Andrej Tavželj, Anže Kopitar, Blaž Gregorc, Boštjan Goličič, Klemen Pretnar, Matic Podlipnik, Mitja Robar, Žiga Jeglič, Luka Gračnar, Aleš Mušič, Žiga Pavlin, Marcel Rodman, Žiga Pance, Tomaž Razingar, David Rodman, Anže Kuralt, Sabahudin Kovačević, ROK TIČAR, Aleš Kranjc, Jan Muršak, Jan Urbas, Robert Kristan, Robert Sabolić, Miha Verlič hokej na ledu ekipa 7. mesto
Tina Maze alpsko smučanje slalom 8. mesto
Tim Kevin Ravnjak deskanje na snegu snežni kanal 8. mesto
Jernej Damjan smučarski skoki normalna skakalnica 9. mesto
Katja Višnar tek na smučeh šprint 9. mesto
Alenka Čebašek, Katja Višnar tek na smučeh šprint štafeta - dvojice 10. mesto
Ilka Štuhec alpsko smučanje smuk 10. mesto
Maruša Ferk alpsko smučanje superkombinacija 10. mesto
Jakov Fak biatlon 10 km šprint 10. mesto
Alenka Čebašek, Barbara Jezeršek, Katja Višnar, Vesna Fabjan tek na smučeh 4x5 km 11. mesto
Mitja Valenčič alpsko smučanje slalom 11. mesto
Teja Gregorin biatlon 15 km 11. mesto
Katja Požun smučarski skoki normalna skakalnica 11. mesto
Rok Marguč deskanje na snegu paralelni slalom 12. mesto
Ilka Štuhec alpsko smučanje superveleslalom 13. mesto
Teja Gregorin biatlon 7,5 km šprint 15. mesto
Maruša Ferk alpsko smučanje superveleslalom 16. mesto
Marjan Jelenko nordijska kombinacija velika skakalnica + 10 km 16. mesto
Alenka Čebašek tek na smučeh šprint 17. mesto
Jernej Damjan smučarski skoki velika skakalnica 17. mesto
Maruša Ferk alpsko smučanje smuk 18. mesto
Barbara Jezeršek tek na smučeh Dvojno zasledovanje 7,5 km + 7,5 km 19. mesto
Maruša Ferk alpsko smučanje slalom 19. mesto
Katarina Lavtar alpsko smučanje veleslalom 20. mesto
Jurij Tepeš smučarski skoki velika skakalnica 20. mesto
Izidor Šušteršič deskanje na snegu paralelni veleslalom 21. mesto
Marjan Jelenko nordijska kombinacija normalna skakalnica + 10 km 21. mesto
Rok Flander deskanje na snegu paralelni slalom 22. mesto
Gloria Kotnik deskanje na snegu paralelni slalom 23. mesto
Žan Kranjec alpsko smučanje veleslalom 23. mesto
Gloria Kotnik deskanje na snegu paralelni veleslalom 24. mesto
Klemen Bauer biatlon 12,5 km zasledovalno 24. mesto
Klemen Kosi alpsko smučanje smuk 24. mesto
Klemen Bauer biatlon 10 km šprint 26. mesto
Špela Rogelj smučarski skoki normalna skakalnica 26. mesto
Jurij Tepeš smučarski skoki normalna skakalnica 26. mesto
Nika Razinger tek na smučeh šprint 27. mesto
Eva Logar smučarski skoki normalna skakalnica 27. mesto
Jan Kralj deskanje na snegu snežni kanal 29. mesto
Klemen Kosi alpsko smučanje superveleslalom 29. mesto
Barbara Jezeršek tek na smučeh 30 km prosto 31. mesto
Ilka Štuhec alpsko smučanje veleslalom 31. mesto
Jakov Fak biatlon 12,5 km zasledovalno 31. mesto
Jakov Fak biatlon 20 km 32. mesto
Alenka Čebašek tek na smučeh 10 km klasično 33. mesto
Gašper Berlot nordijska kombinacija velika skakalnica + 10 km 33. mesto
Gašper Berlot nordijska kombinacija normalna skakalnica + 10 km 34. mesto
Mitja Oranič nordijska kombinacija normalna skakalnica + 10 km 37. mesto
Robert Kranjec smučarski skoki velika skakalnica 37. mesto
Klemen Kosi alpsko smučanje veleslalom 37. mesto
Mitja Oranič nordijska kombinacija velika skakalnica + 10 km 39. mesto
Barbara Jezeršek tek na smučeh 10 km klasično 41. mesto
Janez Marič biatlon 12,5 km zasledovalno 49. mesto
Janez Marič biatlon 10 km šprint 51. mesto
Klemen Bauer biatlon 20 km 52. mesto
Katja Višnar tek na smučeh 10 km klasično 54. mesto
Nika Razinger tek na smučeh 10 km klasično 60. mesto
Janez Marič biatlon 20 km 63. mesto
Peter Dokl biatlon 10 km šprint 72. mesto
Peter Dokl biatlon 20 km 74. mesto

Reprezentanca

A B C Č D E F G H I J K L M N O P R S Š T U V Z Ž VSI

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj
Rusija 13 11 9 33
Norveška 11 5 10 26
Kanada 10 10 5 25
ZDA 9 7 12 28
Nizozemska 8 7 9 24
Nemčija 8 6 5 19
Švica 6 3 2 11
Belorusija 5 0 1 6
Avstrija 4 8 5 17
Francija 4 4 7 15
Poljska 4 1 1 6
Kitajska 3 4 2 9
Koreja 3 3 2 8
Švedska 2 7 6 15
Češka 2 4 2 8
Slovenija 2 2 4 8
Japonska 1 4 3 8
Finska 1 3 1 5
Velika Britanija 1 1 2 4
Ukrajina 1 0 1 2
Slovaška 1 0 0 1
Italija 0 2 6 8
Latvija 0 2 2 4
Avstralija 0 2 1 3
Hrvaška 0 1 0 1
Kazahstan 0 0 1 1

Urnik (lokalni čas v Sočiju) in rezultati

07. Feb. 2014 - 23. Feb. 2014


biatlon, 10 km šprint
18:30 Ole Einar BJOERNDALEN (NOR) 1.m - finale
18:30 Dominik LANDERTINGER (AUT) 2.m - finale
18:30 Jaroslav SOUKUP (CZE) 3.m - finale
18:30 Jakov Fak 10.m 25:06.5 - finale (+33.0)
18:30 Klemen Bauer 26.m 25:40.7 - finale (+1:07.2)
18:30 Janez Marič 51.m 26:41.3 - finale (+2:07.8)
18:30 Peter Dokl 72.m 27:20.1 - finale (+2:46.6)
smučarski skoki, normalna skakalnica
20:30 Jernej Damjan 14.m 115.6 točk - kvalifikacije (uvrstitev na tekmo)
20:30 Jurij Tepeš 31.m 106.9 točk - kvalifikacije (uvrstitev na tekmo)
20:30 Robert Kranjec 100.5 m - kvalifikacije (Direktna uvrstitev na tekmo)
20:30 Peter Prevc 101.5m - kvalifikacije (Direktna uvrstitev na tekmo)
tek na smučeh, Dvojno zasledovanje 7,5 km + 7,5 km
14:00 Marit BJOERGEN (NOR) 1.m - finale
14:00 Charlotte KALLA (SWE) 2.m - finale
14:00 Heidi WENG (NOR) 3.m - finale
14:00 Barbara Jezeršek 19.m 40:29.5 - finale (+1:55.9)

alpsko smučanje , smuk
11:00 Matthias MAYER (AUT) 1.m - finale
11:00 Christof INNERHOFER (ITA) 2.m - finale
11:00 Kjetil JANSRUD (NOR) 3.m - finale
11:00 Klemen Kosi 24.m 2:08.98 - finale (+2.75)
biatlon, 7,5 km šprint
18:30 Anastasiya KUZMINA (SVK) 1.m - finale
18:30 Olga VILUKHINA(RUS) 2.m - finale
18:30 Vita SEMERENKO (UKR) 3.m - finale
18:30 Teja Gregorin 15.m 21:48.9 - finale (+42.1)
smučarski skoki, normalna skakalnica
21:30 Kamil STOCH (POL) 1.m - finale
21:30 Peter Prevc 2.m 265.3 točk - finale
21:30 Anders BARDAL (NOR) 3.m - finale
21:30 Jernej Damjan 9.m 254.7 točk - finale
21:30 Jurij Tepeš 26.m 236.7 točk - finale

alpsko smučanje , superkombinacija
11:00 Tina Maze 1:43.54 - kvalifikacije (+0.86 smuk)
11:00 Ilka Štuhec 1:44.26 - kvalifikacije (+1.58 smuk)
11:00 Maruša Ferk 1:44.87 - kvalifikacije (+2.19 smuk)
15:00 Maria HOEFL-RIESCH (GER) 1.m - finale
15:00 Nicole HOSP (AUT) 2.m - finale
15:00 Julia MANCUSO (USA) 3.m - finale
15:00 Tina Maze 4.m 2:35.25 - finale (+0.63 slalom)
15:00 Maruša Ferk 10.m 2:36.89 - finale (+2.27 slalom)
15:00 Ilka Štuhec odstop - finale (slalom)
biatlon, 12,5 km zasledovalno
19:00 Martin FOURCADE (NOR) 1.m - finale
19:00 Ondrej MORAVEC (CZE) 2.m - finale
19:00 Jean Guillaume BEATRIX (FRA) 3.m - finale
19:00 Klemen Bauer 24.m 35:39.8 - finale (+1:51.2)
19:00 Jakov Fak 31.m 36:11.2 - finale (+2:22.6)
19:00 Janez Marič 49.m 38:58.4 - finale (+5:09.8)

biatlon, 10 km zasledovalno
19:00 Darya DOMRACHEVA (BLR) 1.m - finale
19:00 Tora BERGER (NOR) 2.m - finale
19:00 Coline MATTEL (FRA) 3.m - finale
19:00 Teja Gregorin 3.m 30:12.7 - finale (+42.0)
deskanje na snegu, snežni kanal
14:00 Tim Kevin Ravnjak 5.m 76.50 točk - kvalifikacije (napreduje v polfinale)
16:00 Jan Kralj 29.m 59.75 točk - kvalifikacije (ne napreduje v polfimale)
21:30 Iouri PODLADTCHIKOV (SUI) 1.m - finale
21:30 Ayumu HIRANO (JPN) 2.m - finale
21:30 Taku HIRAOKA (JPN) 3.m - finale
21:30 Tim Kevin Ravnjak 8.m 72.25 točk - finale
smučarski skoki, normalna skakalnica
22:25 Carina VOGT (GER) 1.m - finale
22:25 Daniela IRASCHKO-STOLZ (AUT) 2.m - finale
22:25 Coline MATTEL (FRA) 3.m - finale
22:25 Maja Vtič 6.m 233.6 točk - finale
22:25 Katja Požun 11.m 233.6 točk - finale
22:25 Špela Rogelj 26.m 199.6 točk - finale
22:25 Eva Logar 27.m 199.1 točk - finale
21:30 Maja Vtič 6.m 120.1 točk - 1. serija (nepreduje v finale)
21:30 Katja Požun 17.m 113.9 točk - 1. serija (nepreduje v finale)
21:30 Špela Rogelj 26.m 102.0 točk - 1. serija (nepreduje v finale)
21:30 Eva Logar 28.m 100.1 točk - 1. serija (nepreduje v finale)
tek na smučeh, šprint
14:00 Katja Višnar 2.m 2:32.47 - kvalifikacije (napreduje v četrtfinale)
14:00 Vesna Fabjan 4.m 2:34.13 - kvalifikacije (napreduje v četrtfinale)
14:00 Alenka Čebašek 14.m 2:35.94 - kvalifikacije (napreduje v četrtfinale)
14:00 Nika Razinger 17.m 2:36.55 - kvalifikacije (napreduje v četrtfinale)
17:30 Maiken Caspersen FALLA (NOR) 1.m - finale
17:30 Ingvild Flugstad OESTBERG (NOR) 2.m - finale
17:30 Vesna Fabjan 3.m 2:35.8 - finale (+0.40)

alpsko smučanje , smuk
11:00 Dominique GISIN (SUI) 1.m - finale
11:00 Tina Maze 1.m 1:41.57 - finale
11:00 Lara GUT (SUI) 3.m - finale
11:00 Ilka Štuhec 10.m 1:42.65 - finale
11:00 Maruša Ferk 18.m 1:43.24 - finale
16:30 Eric FRENZEL (GER) 1.m - finale
16:30 Akito WATABE (JPN) 2.m - finale
16:30 Magnus KROG (NOR) 3.m - finale
16:30 Marjan Jelenko 21.m - finale
16:30 Gašper Berlot 34.m - finale
16:30 Mitja Oranič 37.m - finale

biatlon, 20 km
18:00 Martin FOURCADE (FRA) 1.m - finale
18:00 Erik LESSER (GER) 2.m - finale
18:00 Evgeniy GARANICHEV (RUS) 3.m - finale
18:00 Jakov Fak 32.m 53:17.6 - finale (+3:45.9)
18:00 Klemen Bauer 52.m 55:29.1 - finale (+5:57.4)
18:00 Janez Marič 63.m 56:22.4 - finale (+6:50.7 )
18:00 Peter Dokl 74.m 57:51.5 - finale (+8:19.8)
tek na smučeh, 10 km klasično
14:00 Justyna KOWALCZYK (POL) 1.m - finale
14:00 Charlotte KALLA (SWE) 2.m - finale
14:00 Therese JOHAUG (NOR) 3.m - finale
14:00 Alenka Čebašek 33.m 31:13.6 - finale (+2:55.8)
14:00 Barbara Jezeršek 41.m 31:40.0 - finale (+3:22.2)
14:00 Katja Višnar 54.m 32:47.0 - finale (+4:29.2)
14:00 Nika Razinger 60.m 33:54.1 - finale (+5:36.3)

alpsko smučanje , superkombinacija
10:00 Klemen Kosi 30.m 1:56.41 - kvalifikacije (smuk)
15:30 Sandro VILETTA (SUI) 1.m - finale
15:30 Ivica KOSTELIC (CRO) 2.m - finale
15:30 Christof INNERHOFER (ITA) 3.m - finale
15:30 Klemen Kosi diskvalifikacija 2:50.63 - finale (slalom)
biatlon, 15 km
18:00 Darya DOMRACHEVA (BLR) 1.m - finale
18:00 Selina GASPARIN (SUI) 2.m - finale
18:00 Nadezhda SKARDINO (BLR) 3.m - finale
18:00 Teja Gregorin 11.m 46:38.7 - finale (+3:19.1)
smučarski skoki, velika skakalnica
21:30 Jernej Damjan 8.m 115.9 točk - kvalifikacije (uvrstitev na tekmo)
21:30 Jurij Tepeš 15.m 107.9 točk - kvalifikacije (uvrstitev na tekmo)
21:30 Peter Prevc 128.5 m - kvalifikacije (Direktna uvrstitev na tekmo)
21:30 Robert Kranjec 127.0 m - kvalifikacije (Direktna uvrstitev na tekmo)

alpsko smučanje , superveleslalom
11:00 Anna FENNINGER (AUT) 1.m - finale
11:00 Maria HOEFL-RIESCH (GER) 2.m - finale
11:00 Nicole HOSP (AUT) 3.m - finale
11:00 Tina Maze 5.m 1:26.28 - finale (+0.76)
11:00 Ilka Štuhec 13.m 1:27.69 - finale (+2.17)
11:00 Maruša Ferk 16.m 1:28.19 - finale (+2.67)
smučarski skoki, velika skakalnica
23:00 Kamil STOCH (POL) 1.m - finale
23:00 Noriaki KASAI (JPN) 2.m - finale
23:00 Peter Prevc 3.m 274.8 točk - finale
23:00 Jernej Damjan 17.m 245.9 točk - finale
23:00 Jurij Tepeš 20.m 242.2 točk - finale
21:30 Peter Prevc 4.m 134.5 točk - 1. serija (napreduje v finale)
21:30 Jernej Damjan 13.m 124.7 točk - 1. serija (napreduje v finale)
21:30 Jurij Tepeš 23.m 118.2 točk - 1. serija (napreduje v finale)
21:30 Robert Kranjec 37.m 108.1 točk - 1. serija ( ne napreduje v finale)

alpsko smučanje , superveleslalom
10:00 Kjetil JANSRUD (NOR) 1.m - finale
10:00 Andrew WEIBRECHT (USA) 2.m - finale
10:00 Jan HUDEC (CAN) 3.m - finale
10:00 Bode MILLER (USA) 3.m - finale
10:00 Klemen Kosi 29.m 1:21.27 - finale (+3.13)

biatlon, 12,5 km skupinski štart
19:00 Darya DOMRACHEVA (BLR) 1.m - finale
19:00 Gabriela SOUKALOVA (CZE) 2.m - finale
19:00 Tiril ECKHOFF (NOR) 3.m - finale
19:00 Teja Gregorin 4.m 36:05.0 - finale (+39.4)
13:00 Tina Maze 1.m 2:36.87 - finale
13:00 Anna FENNINGER (AUT) 2.m - finale
13:00 Viktoria REBENSBURG (GER) 3.m - finale
13:00 Katarina Lavtar 20.m 2:40.64 - finale (+3.77)
13:00 Ilka Štuhec 31.m 2:44.85 - finale (+7.98)
13:00 Maruša Ferk Odstop - finale (Druga vožnja)
biatlon, 15 km skupinski štart
14:30 Emil Hegle SVENDSEN (NOR) 1.m - finale
14:30 Martin FOURCADE (FRA) 2.m - finale
14:30 Ondrej MORAVEC (CZE) 3.m - finale
14:30 Jakov Fak 4.m 42:57.5 - finale (+28.1)
16:00 Joergen GRAABAK (NOR) 1.m - finale
16:00 Magnus Hovdal MOAN (NOR) 2.m - finale
16:00 Fabian RIESSLE (GER) 3.m - finale
16:00 Marjan Jelenko 16.m 24:28.6 - finale (+1:01.1)
16:00 Gašper Berlot 33.m 25:56.6 - finale (+2:29.1)
16:00 Mitja Oranič 39.m 26:38 - finale (+3:11.3)

alpsko smučanje , veleslalom
11:00 Žan Kranjec 29.m 1:23.82 - 1. tek (+2.74)
11:00 Klemen Kosi 43.m 1:26.61 - 1. tek (+5.53)
14:30 Ted LIGETY (USA) 1.m - finale
14:30 Steve MISSILLIER (FRA) 2.m - finale
14:30 Alexis PINTURAULT (FRA) 3.m - finale
14:30 Žan Kranjec 23.m 2:48.48 - finale (+3.19)
14:30 Klemen Kosi 37.m - finale (+8.07)
deskanje na snegu, paralelni veleslalom
09:42 Rok Marguč 4.m 1:37.33 - kvalifikacije (uvrstitev v 1/8 finala)
09:42 Rok Flander 6.m 1:37.53 - kvalifikacije (uvrstitev v 1/8 finala)
09:42 Žan Košir 8.m 1:37.82 - kvalifikacije (uvrstitev v 1/8 finala)
09:42 Izidor Šušteršič 21.m 1:41.02 - kvalifikacije (brez uvrstitve v 1/8 finala)
09:15 Gloria Kotnik 24.m 1:57.68 - kvalifikacije (brez uvrstutve v 1/8 finala)
14:31 Patrizia KUMMER(SUI) 1.m - finale
14:31 Tomoka TAKEUCHI (JPN) 2.m - finale
14:31 Alena ZAVARZINA (RUS) 3.m - finale
14:31 - finale (ženske)

prosti slog, kros
11:45 Filip Flisar 7.m - kvalifikacije
14:41 Jean Frederic CHAPUIS (FRA) 1.m - finale
14:41 Arnaud BOVOLENTA (FRA) 2.m - finale
14:41 Jonathan MIDOL (FRA) 3.m - finale
14:41 - finale
20:15 Mikaela SHIFFRIN (USA) 1.m - finale
20:15 Marlies SCHILD (AUT) 2.m - finale
20:15 Kathrin ZETTEL (AUT) 3.m - finale
20:15 Tina Maze 8.m 1:46.25 - finale (+1.71)
20:15 Maruša Ferk 19.m 1:50.16 - finale (+5.62)
20:15 Mario MATT (AUT) 1.m - finale
20:15 Marcel HIRSCHER (AUT) 2.m - finale
20:15 Henrik KRISTOFFERSEN (NOR) 3.m - finale
20:15 Mitja Valenčič 11.m 1:44.14 - finale (+2.30)
deskanje na snegu, paralelni slalom
09:42 Žan Košir 2.m - kvalifikacije (napreduje v 1/8 finala)
09:42 Rok Marguč 12.m - kvalifikacije (napreduje v 1/8 finala)
09:42 Rok Flander 22.m - kvalifikacije (ne napreduje)
09:15 Gloria Kotnik 23.m - kvalifikacije (ne napreduje)
09:42 Izidor Šušteršič diskvalifikacija - kvalifikacije (ne napreduje)
13:27 Rok Marguč 12.m - 1/8 finala (ne napreduje)
13:15 Žan Košir zmaga - 1/8 finala (napreduje v četrtfinale)
14:09 Žan Košir zmaga - četrtfinale (napreduje v polfinale)
14:03 - četrtfinale (ženske)
14:30 - polfinale (ženske)
14:33 Žan Košir zmaga - polfinale (napreduje v finale)
14:50 Vic WILD (RUS) 1.m - finale
14:46 Julia DUJMOVITS (AUS) 1.m - finale
14:50 Žan Košir 2.m - finale
14:46 Anke KARSTENS (GER) 2.m - finale
14:50 Benjamin KARL (AUT) 3.m - finale
14:46 Amelie KOBER (GER) 3.m - finale
14:46 - finale (ženske)
hokej na ledu, ekipa
19:00 - za 3. mesto (bronasta medalja)
tek na smučeh, 30 km prosto
13:30 Marit BJOERGEN (NOR) 1.m - finale
13:30 Therese JOHAUG (NOR) 2.m - finale
13:30 Kristin Stoermer STEIRA (NOR) 3.m - finale
13:30 Barbara Jezeršek 31.m - finale

hokej na ledu, ekipa
16:00 Kanada 1.m - finale
16:00 Švedska 2.m - finale
16:00 Finska 3.m - finale
16:00 - finale (zlata medalja)

Datumi

Športi

Discipline

Faze

Rezultati

Športniki

Ekipe

Olimpijske igre v Sočiju so imele 53 milijonov dobička

27. February 2015 Soči 2014 Zimske olimpijske igre v Sočiju, na katerih so slovenski športniki lani osvojili rekordnih osem olimpijskih medalj, so imele 53,1 milijona ameriških dolarjev dobička (46,92 milijona evrov).

Zimske olimpijske igre v Sočiju, na katerih so slovenski športniki lani osvojili rekordnih osem olimpijskih medalj, so imele 53,1 milijona ameriških dolarjev dobička (46,92 milijona evrov), je v Riu de Janeiru, kjer bodo prihodnje leto poletne OI, sporočil tiskovni predstavnik Mednarodnega olimpijskega komiteja Mark Adams.

 

Dodal je, da so imeli Rusi okrog 41 milijard dolarjev stroškov.

Zadnje novice