POFEM Bath 1995

Poletni olimpijski festival evropske mladine Bath 1995

3. poletni festival je bil v Veliki Britaniji, v Bathu.

 

Kraj in čas: Bath (Velika Britanija); 9. – 14. julij 1995
Udeležba: 47 držav, 1.709 športnikov
Število športov:
Število slovenskih športnikov:

Blaž Medvešek

Medvešek Blaž
Šport:
plavanje
Disciplina:
100 m hrbtno, 200 m hrbtno, 4x100 m mešano
Rojen:
Višina:
Teža:
Matični klub:
Trener:

Rezultati na OI in ostalih športnih igrah

Medalje na OI:
SI ALMERIA 2005
plavanje 200 m hrbtno 1. mesto
plavanje 4x100 m mešano 1. mesto
plavanje 100 m hrbtno 5. mesto
plavanje 5. mesto

POI ATENE 2004
plavanje 200 m hrbtno 8. mesto
plavanje 4x100 m mešano 14. mesto

SI TUNIS 2001
plavanje 100 m hrbtno 2. mesto

POI SYDNEY 2000
plavanje 200 m hrbtno 23. mesto
plavanje 100 m hrbtno 30. mesto

POFEM BATH 1995
plavanje 100 m hrbtno 2. mesto
plavanje 200 m hrbtno 2. mesto
plavanje 4x100 m mešano 8. mesto

Vrhunci kariere

Svetovna prvenstva


2002
200 m hrbtno (kratki bazen) 3. mesto

Evropska prvenstva


2000
200 m hrbtno (kratki bazen) 3. mesto

2003
200 m hrbtno (kratki bazen) 1. mesto

2004
200 m hrbtno (kratki bazen) 2. mesto

Slovenski uspehi

Valcl Andraž
Andraž Valcl plavanje,200 m delfin
Medvešek Blaž
Blaž Medvešek plavanje,100 m hrbtno
Medvešek Blaž
Blaž Medvešek plavanje,200 m hrbtno
Grosek Sabastjan
Sabastjan Grosek atletika,kopje Rezultat:64.92
Berden Barbara
Barbara Berden atletika,višina
Mrvar Darko
Darko Mrvar cestno kolesarstvo ,cestna dirka
Marinić David
David Marinić atletika,400 m

Do 10 mesta

Andraž Valcl plavanje 200 m delfin 2. mesto
Blaž Medvešek plavanje 100 m hrbtno 2. mesto
Blaž Medvešek plavanje 200 m hrbtno 2. mesto
Sabastjan Grosek atletika kopje 2. mesto
Barbara Berden atletika višina 3. mesto
Darko Mrvar cestno kolesarstvo cestna dirka 3. mesto
David Marinić atletika 400 m 3. mesto
Polona Prosen plavanje 200 m hrbtno 5. mesto
Matjaž Čepelnik plavanje 100 m prsno 6. mesto
Peter Poles atletika 400 m ovire 6. mesto
Vid Skerbiš judo do 78 kg 7. mesto
Matjaž Čepelnik, Vojko Jončeski, Blaž Medvešek, Andraž Valcl plavanje 4x100 m mešano 8. mesto
Goran Hašaj judo do 60 kg 8. mesto
Sonja Roman atletika 1500 m 8. mesto
Tilen Pogačar plavanje 200 m prsno 8. mesto
Ivan Kostevc atletika palica 9. mesto
Andraž Valcl plavanje 100 m delfin 12. mesto
Dejan Vogrinec judo do 65 kg 12. mesto
Polona Prosen plavanje 100 m hrbtno 12. mesto
Rožle Prezelj atletika višina 12. mesto
Janja Markuš, Mojca Mavrič, Vesna Stavrev športna gimnastika ekipno 13. mesto
Mojca Golob atletika kopje 14. mesto
Vojko Jončeski plavanje 100 m prosto 14. mesto
Mojca Mavrič športna gimnastika mnogoboj 17. mesto
Vojko Jončeski plavanje 200 m prosto 18. mesto
Leon Šešerko atletika daljina 26. mesto
Vesna Stavrev športna gimnastika mnogoboj 38. mesto
Miha Melihen cestno kolesarstvo cestna dirka 49. mesto
Janja Markuš športna gimnastika mnogoboj 59. mesto

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj

Urnik in rezultati

09. Jul. 1995 - 14. Jul. 1995

judo, nad 78 kg
 Janez Ceraj brez uvrstitve - finale