POFEM Esbjerg 1999

Poletni olimpijski festival evropske mladine Esbjerg 1999

5. poletni festival je bil na Danskem v Esbjergu.

 

Kraj in čas: Esbjerg (Danska); 10. – 16. julij 1999
Udeležba: 48 držav, 2324 športnikov
Število športov:
Število slovenskih športnikov:

Slovenski uspehi

Čarman Anja
Anja Čarman plavanje,200 m hrbtno Rezultat:0.0016016203703704
Svečak Jožica
Jožica Svečak judo,do 63 kg
Čarman Anja
Anja Čarman plavanje,100 m hrbtno Rezultat:0.00076226851851852
Vrhovšek Martin
Martin Vrhovšek plavanje,400 m mešano Rezultat:0.0032103009259259
Zgaga Matija
Matija Zgaga tenis,posamezno tenis
Zupanc Peter
Peter Zupanc atletika,kopje Rezultat:62,83 m

Do 10 mesta

Anja Čarman plavanje 200 m hrbtno 1. mesto
Jožica Svečak judo do 63 kg 1. mesto
Anja Čarman plavanje 100 m hrbtno 2. mesto
Martin Vrhovšek plavanje 400 m mešano 2. mesto
Matija Zgaga tenis posamezno tenis 2. mesto
Peter Zupanc atletika kopje 2. mesto
Jure Brkljačič, Marino Bursić, Matija Debevec, Zoran Kešelj, Saša Ljubenović, Samo Majerle, Dragan Miletić, Simon Moravec, Salih Nuhanović, Aleksander Stakić, Ervin Taraniš, Beno Udrih košarka ekipa 3. mesto
Matija Zgaga, Nina Žlender tenis mešane dvojice 3. mesto
Maja Oblak judo do 57 kg 3. mesto
Sašo Jereb judo do 66 kg 3. mesto
Anja Čarman plavanje 200 m mešano 4. mesto
Miha Kraker cestno kolesarstvo kriterij 4. mesto
Tina Murn atletika 100 m 4. mesto
Andrej Pavlin judo do 55 kg 5. mesto
Anja Čarman plavanje 400 m prosto 5. mesto
Martin Vrhovšek plavanje 200 m mešano 5. mesto
Marina Tomič atletika 100 m ovire 6. mesto
Martin Vrhovšek plavanje 200 m delfin 6. mesto
Borut Veber atletika 800 m 7. mesto
Dejan Lazić cestno kolesarstvo cestna dirka 7. mesto
Matevž Arh atletika 200 m 7. mesto
Matjaž Ceraj judo do 90 kg 7. mesto
Miha Kraker cestno kolesarstvo kronometer 7. mesto
Urška Klemen atletika 400 m 7. mesto
Sašo Petelin atletika 400 m 8. mesto
Matevž Arh atletika 100 m 9. mesto
Nina Žlender tenis posamezno tenis 9. mesto
Dejan Lazić cestno kolesarstvo kriterij 11. mesto
Matjaž Markič plavanje 100 m prsno 11. mesto
Snežana Vukmirovič atletika daljina 11. mesto
Bojan Zdešar plavanje 200 m hrbtno 12. mesto
Dejan Lazić cestno kolesarstvo kronometer 12. mesto
Tina Cesar plavanje 400 m mešano 12. mesto
Anja Čarman plavanje 200 m prosto 13. mesto
Miha Kraker cestno kolesarstvo cestna dirka 13. mesto
Tina Pandža plavanje 100 m delfin 13. mesto
Martin Vrhovšek plavanje 100 m delfin 14. mesto
Uroš Tomšič plavanje 200 m prsno 16. mesto
Jure Majdič, Matjaž Markič, Martin Vrhovšek, Bojan Zdešar plavanje 4x100 m mešano 17. mesto
Bojan Zdešar plavanje 100 m hrbtno 17. mesto
Tina Cesar plavanje 200 m prsno 19. mesto
Tina Pandža plavanje 100 m prosto 20. mesto
Tina Cesar plavanje 100 m prsno 21. mesto
Jure Majdič plavanje 400 m prosto 25. mesto
Jure Majdič plavanje 200 m prosto 26. mesto
Jure Majdič plavanje 100 m prosto 30. mesto

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj

Urnik in rezultati

10. Jul. 1999 - 16. Jul. 1999

atletika, 800 m
 Borut Veber 7.m 0.0013305555555556 - finale
plavanje, 200 m prosto
 Anja Čarman 13.m 0.0015138888888889 - finale
 Jure Majdič 26.m 0.0014378472222222 - finale