POFEM Esbjerg 1999

Poletni olimpijski festival evropske mladine Esbjerg 1999

5. poletni festival je bil na Danskem v Esbjergu.

 

Kraj in čas: Esbjerg (Danska); 10. – 16. julij 1999
Udeležba: 48 držav, 2324 športnikov
Število športov:
Število slovenskih športnikov:

Anja Čarman

Čarman Anja
Šport:
plavanje
Disciplina:
100 m hrbtno, 200 m hrbtno, 200 m mešano, 200 m prosto, 400 m prosto
Rojen:
1985
Višina:
175
Teža:
65
Matični klub:
Plavalni klub Triglav Kranj
Trener:
Roni Pikec
What doesn't kill you, makes you stronger.

Rezultati na OI in ostalih športnih igrah

Medalje na OI:
POI LONDON 2012
plavanje 200 m hrbtno 25. mesto
plavanje 100 m hrbtno 34. mesto

SI PESCARA 2009
plavanje 4x100 m mešano 4. mesto
plavanje 200 m hrbtno 6. mesto
plavanje 12. mesto
plavanje 100 m hrbtno 17. mesto

POI PEKING 2008
plavanje 200 m hrbtno 16. mesto
plavanje 100 m hrbtno 26. mesto

SI ALMERIA 2005
plavanje 200 m hrbtno 5. mesto
plavanje 4x100 m mešano 5. mesto
plavanje 5. mesto
plavanje 400 m prosto 7. mesto
plavanje 100 m hrbtno 9. mesto

POI ATENE 2004
plavanje 16. mesto
plavanje 200 m hrbtno 23. mesto
plavanje 400 m prosto 24. mesto

SI TUNIS 2001
plavanje 400 m prosto 1. mesto
plavanje 200 m hrbtno 3. mesto
plavanje 200 m delfin 5. mesto
plavanje 100 m delfin 10. mesto

POFEM ESBJERG 1999
plavanje 200 m hrbtno 1. mesto
plavanje 100 m hrbtno 2. mesto
plavanje 200 m mešano 4. mesto
plavanje 400 m prosto 5. mesto
plavanje 200 m prosto 13. mesto

SMI MOSKVA 1998
plavanje 100 m hrbtno 13. mesto
plavanje 200 m mešano 13. mesto
plavanje 400 m mešano 18. mesto

A - J CAORLE 1998
plavanje 100 m hrbtno 2. mesto
plavanje 4x100 m mešano 2. mesto
plavanje 200 m hrbtno 3. mesto
plavanje 4. mesto

Vrhunci kariere

Evropska prvenstva


2000
200 m hrbtno (kratki bazen) 3. mesto

2001
400 m prosto (kratki bazen) 1. mesto
800 m prosto (kratki bazen) 2. mesto

2004
200 m hrbtno 2. mesto
800 m prosto 2. mesto

2007
200 m hrbtno 1. mesto
Hobiji:
Odbojka, rolanje.
Začetek športne kariere (kdaj, kje):
Plavalni klub Triglav Kranj, 1992.
Kakšne so vaše ambicije po športni karieri:
Upam, da bom še naprej ostala povezana s športom.

Osebni rekord

Rezultat:
2:10.49
Disciplina:
200 hrbtno
Datum:
14.08.2008

plavanje, 100 m hrbtno
 Anja Čarman 2.m 0.00076226851851852 - finale
plavanje, 200 m hrbtno
 Anja Čarman 1.m 0.0016016203703704 - finale
plavanje, 200 m mešano
 Anja Čarman 4.m 0.001662037037037 - finale
plavanje, 200 m prosto
 Anja Čarman 13.m 0.0015138888888889 - finale
plavanje, 400 m prosto
 Anja Čarman 5.m 0.0030457175925926 - finale

Slovenski uspehi

Čarman Anja
Anja Čarman plavanje,200 m hrbtno Rezultat:0.0016016203703704
Svečak Jožica
Jožica Svečak judo,do 63 kg
Čarman Anja
Anja Čarman plavanje,100 m hrbtno Rezultat:0.00076226851851852
Vrhovšek Martin
Martin Vrhovšek plavanje,400 m mešano Rezultat:0.0032103009259259
Zgaga Matija
Matija Zgaga tenis,posamezno tenis
Zupanc Peter
Peter Zupanc atletika,kopje Rezultat:62,83 m

Do 10 mesta

Anja Čarman plavanje 200 m hrbtno 1. mesto
Jožica Svečak judo do 63 kg 1. mesto
Anja Čarman plavanje 100 m hrbtno 2. mesto
Martin Vrhovšek plavanje 400 m mešano 2. mesto
Matija Zgaga tenis posamezno tenis 2. mesto
Peter Zupanc atletika kopje 2. mesto
Jure Brkljačič, Marino Bursić, Matija Debevec, Zoran Kešelj, Saša Ljubenović, Samo Majerle, Dragan Miletić, Simon Moravec, Salih Nuhanović, Aleksander Stakić, Ervin Taraniš, Beno Udrih košarka ekipa 3. mesto
Matija Zgaga, Nina Žlender tenis mešane dvojice 3. mesto
Maja Oblak judo do 57 kg 3. mesto
Sašo Jereb judo do 66 kg 3. mesto
Anja Čarman plavanje 200 m mešano 4. mesto
Miha Kraker cestno kolesarstvo kriterij 4. mesto
Tina Murn atletika 100 m 4. mesto
Andrej Pavlin judo do 55 kg 5. mesto
Anja Čarman plavanje 400 m prosto 5. mesto
Martin Vrhovšek plavanje 200 m mešano 5. mesto
Marina Tomič atletika 100 m ovire 6. mesto
Martin Vrhovšek plavanje 200 m delfin 6. mesto
Borut Veber atletika 800 m 7. mesto
Dejan Lazić cestno kolesarstvo cestna dirka 7. mesto
Matevž Arh atletika 200 m 7. mesto
Matjaž Ceraj judo do 90 kg 7. mesto
Miha Kraker cestno kolesarstvo kronometer 7. mesto
Urška Klemen atletika 400 m 7. mesto
Sašo Petelin atletika 400 m 8. mesto
Matevž Arh atletika 100 m 9. mesto
Nina Žlender tenis posamezno tenis 9. mesto
Dejan Lazić cestno kolesarstvo kriterij 11. mesto
Matjaž Markič plavanje 100 m prsno 11. mesto
Snežana Vukmirovič atletika daljina 11. mesto
Bojan Zdešar plavanje 200 m hrbtno 12. mesto
Dejan Lazić cestno kolesarstvo kronometer 12. mesto
Tina Cesar plavanje 400 m mešano 12. mesto
Anja Čarman plavanje 200 m prosto 13. mesto
Miha Kraker cestno kolesarstvo cestna dirka 13. mesto
Tina Pandža plavanje 100 m delfin 13. mesto
Martin Vrhovšek plavanje 100 m delfin 14. mesto
Uroš Tomšič plavanje 200 m prsno 16. mesto
Jure Majdič, Matjaž Markič, Martin Vrhovšek, Bojan Zdešar plavanje 4x100 m mešano 17. mesto
Bojan Zdešar plavanje 100 m hrbtno 17. mesto
Tina Cesar plavanje 200 m prsno 19. mesto
Tina Pandža plavanje 100 m prosto 20. mesto
Tina Cesar plavanje 100 m prsno 21. mesto
Jure Majdič plavanje 400 m prosto 25. mesto
Jure Majdič plavanje 200 m prosto 26. mesto
Jure Majdič plavanje 100 m prosto 30. mesto

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj

Urnik in rezultati

10. Jul. 1999 - 16. Jul. 1999

atletika, 800 m
 Borut Veber 7.m 0.0013305555555556 - finale
plavanje, 200 m prosto
 Anja Čarman 13.m 0.0015138888888889 - finale
 Jure Majdič 26.m 0.0014378472222222 - finale