POFEM Lizbona 1997

Poletni olimpijski festival evropske mladine Lizbona 1997

4. poletni festival je bil na Portugalskem v Lizboni.

 

Kraj in čas: Lizbona (Portugalska); 18. – 24. julij 1997
Udeležba: 47 držav, 2.500 športnikov
Število športov:
Število slovenskih športnikov:

Slovenski uspehi

Vrtačič Jože
Jože Vrtačič atletika,daljina Rezultat:(745 cm)
Osovnikar Matic
Matic Osovnikar atletika,200 m Rezultat:(21,68)

Do 10 mesta

Andrej Murn, Matic Osovnikar, Matic Šušteršič, Jože Vrtačič atletika 4x100m 2. mesto
Maja Frece judo do 66 kg 2. mesto
Jože Vrtačič atletika daljina 3. mesto
Matic Osovnikar atletika 200 m 3. mesto
Maja Drozg, Katarina Ilijev, Daliborka Jocič, Neva Kalan, Martina Kraner, Ljubica Kure, Janja Meglič, Nataša Mučibabić, Polona Oberč, Špela Prevodnik, Barbara Škof, Maja Torbica košarka ekipa 5. mesto
Andrej Murn atletika 110 m ovire 6. mesto
Lidija Breznikar plavanje 200 m prsno 6. mesto
Matic Šušteršič atletika 100 m 6. mesto
Franci Špes judo do 55 kg 7. mesto
Kristina Dečman judo nad 66 kg 7. mesto
Matej Mugerli cestno kolesarstvo cestna dirka 7. mesto
Uršula Koren jadranje optimist 7. mesto
Jernej Kastelic atletika 400 m ovire 9. mesto
Lidija Breznikar plavanje 400 m mešano 9. mesto
Maja Žižek atletika 1500 m 9. mesto
Katarina Košmrlj plavanje 400 m prosto 11. mesto
Mateja Komac atletika 400 m 13. mesto
Rok Štrukelj jadranje optimist 13. mesto
Boštjan Krevs cestno kolesarstvo kriterij 14. mesto
Gregor Zagorc cestno kolesarstvo kriterij 14. mesto
Luka Prodnik plavanje 100 m delfin 14. mesto
Martin Lovrenčič plavanje 200 m mešano 14. mesto
Martin Lovrenčič plavanje 200 m prsno 14. mesto
Urška Bagari plavanje 100 m delfin 14. mesto
Urška Bagari, Lidija Breznikar, Katarina Košmrlj, Neža Kovač plavanje 4x100 m prosto štafeta 15. mesto
Aleš Stopinšek atletika 400 m 15. mesto
Jan   Jenko plavanje 400 m mešano 15. mesto
Neža Kovač plavanje 100 m prsno 15. mesto
Janja Markuš, Anđelina Vidaković športna gimnastika ekipno 16. mesto
Luka Prodnik plavanje 200 m delfin 16. mesto
Luka Velikonja plavanje 100 m prosto 16. mesto
Matej Mugerli cestno kolesarstvo gorski kriterij 16. mesto
Mojca Vauče atletika 200 m 17. mesto
Jan   Jenko, Martin Lovrenčič, Luka Prodnik, Luka Velikonja plavanje 4x100 m mešano 18. mesto
Gregor Zagorc cestno kolesarstvo gorski kriterij 18. mesto
Katarina Košmrlj plavanje 200 m prosto 19. mesto
Luka Velikonja plavanje 200 m prosto 19. mesto
Jan   Jenko, Martin Lovrenčič, Luka Prodnik, Luka Velikonja plavanje 4x100 m prosto štafeta 21. mesto
Jan   Jenko plavanje 200 m hrbtno 21. mesto
Mojca Vauče atletika 100 m 21. mesto
Zoran Planinšec atletika 800 m 23. mesto
Anđelina Vidaković športna gimnastika mnogoboj 29. mesto
Janja Markuš športna gimnastika mnogoboj 32. mesto
Gregor Zagorc cestno kolesarstvo cestna dirka 35. mesto
Boštjan Krevs cestno kolesarstvo gorski kriterij 37. mesto
Boštjan Krevs cestno kolesarstvo cestna dirka 38. mesto
Vesna Stravrev športna gimnastika mnogoboj 49. mesto
Matej Mugerli cestno kolesarstvo kriterij 72. mesto

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj

Urnik in rezultati

18. Jul. 1997 - 24. Jul. 1997

atletika, 110 m ovire
 Andrej Murn 6.m 14,37 - finale
judo, do 60 kg
 Peter Rančigaj brez uvrstitve - finale (izpad v 1. kolu)
judo, do 61 kg
 Urška Žolnir brez uvrstitve - finale (izpad v 1. kolu)