POFEM Murcia 2001

Poletni olimpijski festival evropske mladine Murcia 2001

6. poletni festival je bil v španski Murcii.

 

Kraj in čas: Murciia (Španija); 23. – 30. julij 2011
Udeležba: 46 držav, 2.500 športnikov
Število športov:
Število slovenskih športnikov:

Slovenski uspehi

Klinar Anja
Anja Klinar plavanje,200 m mešano
Murko Darjan
Darjan Murko atletika,400 m
Černe Teja
Teja Černe jadranje,evropa

Do 10 mesta

Anja Klinar plavanje 200 m mešano 1. mesto
Nenad Bilbija, Robert Cvikl, Bojan Čudič, Jure Dobelšek, Dragan Gajič, Vid Kavtičnik, Mirko Nikolič, Danijel Pfajfer, Uroš Rapotec, Samo Rutar, Dejan Sarkič, Goran Smolak, Urban Stopar, Matija Štimec rokomet ekipa 2. mesto
Anja Klinar plavanje 200 m prsno 2. mesto
Anja Klinar plavanje 400 m mešano 2. mesto
Primož Ferjan judo do 90 kg 2. mesto
Darjan Murko atletika 400 m 3. mesto
Teja Černe jadranje evropa 3. mesto
Petra Novak atletika kopje 4. mesto
Anja Klinar plavanje 100 m prsno 5. mesto
Lavra Babič plavanje 400 m prosto 5. mesto
Mark Faflja Šepetavc judo do 60 kg 5. mesto
Roko Čoko plavanje 200 m mešano 5. mesto
Sara Orešnik atletika 400 m ovire 5. mesto
Jakob Jerančič atletika 100 m 5. mesto
Andrej Poljanec atletika palica 6. mesto
Manja Veldin plavanje 200 m delfin 6. mesto
Roko Čoko plavanje 400 m mešano 6. mesto
Ivana Abramič atletika palica 7. mesto
Matija Kranjc atletika kopje 7. mesto
Lavra Babič, Anja Klinar, Alenka Palovšnik, Manja Veldin plavanje 4x100 m prosto štafeta 8. mesto
Jakob Jerančič, Matej Kralj, Darjan Murko, Andrej Poljanec atletika 4x100m 9. mesto
Rok Jarc, Maja Senica tenis mešane dvojice 9. mesto
Maja Senica tenis posamezno tenis 9. mesto
Lavra Babič plavanje 200 m prosto 10. mesto
Manja Veldin plavanje 100 m delfin 10. mesto
Roko Čoko plavanje 200 m delfin 10. mesto
Rok Šnajder atletika 1500 m 10. mesto
Žiga Babošek plavanje 1500 m prosto 10. mesto
Maja Hribar, Julija Kamnar, Taja Levič športna gimnastika mnogoboj - ekipno 11. mesto
Alenka Palovšnik plavanje 800 m prosto 13. mesto
Matej Kralj atletika 200 m 13. mesto
Anže Dacar plavanje 400 m prosto 17. mesto
Lavra Babič plavanje 100 m prosto 17. mesto
Robert Buhanec judo do 73 kg 17. mesto
Rok Jarc tenis posamezno tenis 17. mesto
Uroš Pliberšek judo do 81 kg 17. mesto
Valerija Četič judo do 63 kg 17. mesto
Alenka Palovšnik plavanje 200 m hrbtno 19. mesto
Anže Dacar plavanje 200 m prosto 19. mesto
Manja Veldin plavanje 100 m hrbtno 20. mesto
Julija Kamnar športna gimnastika mnogoboj 29. mesto
Maja Hribar športna gimnastika mnogoboj 32. mesto
Taja Levič športna gimnastika mnogoboj 42. mesto

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj

Urnik in rezultati

21. Jul. 2001 - 27. Jan. 2001