Prijavi se na e-novice
POFEM Utrecht 2013
Poletni olimpijski festival evropske mladine Utrecht 2013
Datum: 14. - 19. julij 2013
Udeležba: več kot 1.000 športnikov iz cele Evrope
Število športov: 9
Število slovenskih športnikov: 73
Spletna stran: http://utrecht2013.com/
OFEM Utrecht
Kratica OFEM pomeni Olimpijski festival evropske mladine, športni dogodek za nadarjene mlade športnike iz celotne Evrope, ki se borijo za zlata odličje v devetih olimpijskih disciplinah. OFEM je tako odlično ogrevanje za »prave« olimpijske igre. Tako kot na olimpijskih igrah, tudi tu mladi tekmovalci živijo v olimpijski vasi. Festival se prične z otvoritveno slovesnostjo in konča z zaključno, prižge se olimpijski ogenj in dvigne olimpijska zastava.
Tekmovanja v devetih športih bodo potekala v celotnem Utrechtu. Dvorane utrechtskega sejma bodo gostile tekmovanja v judu in turnirja v rokometu in odbojki. Gimnastična tekmovanja bodo potekala v športnem centru Galgenwaard. Košarkarski turnir bo potekal v Utrechtskem znanstvenem parku, teniška tekmovanja pa v parku Den Hommel. Tekmovanja v atletiki bo gostil atletski center Maarschalkensweerd, plavalna tekmovanja pa novi bazenski center De Krommerijn. Za kolesarska tekmovanja bomo uporabili čudovito progo Lint okrog parka Máximapark v Leidsche Rijn.
Prav tako kot na olimpijskih igrah bodo tudi tu mladi tekmovalci nastanjeni v olimpijski vasi. Na OFEM 2013 bo olimpijska vas v Utrechtu razdeljena na dva dela, enega v univerzitetnih domovih University College Utrecht in enega v Utrechtskem znanstvenem parku na vzhodu mesta. Sodelujoči bodo izkusili pravo vzdušje dogajanja na olimpijskih igrah. Prebivali bodo skupaj z mladimi športniki iz vse Evrope.
Vodstvo tekmovanja
Vodja tekmovanja je olimpijski plavalec Pieter van den Hoogenband. Leta 1993 je tudi sam tekmoval na olimpijskem festivalu evropske mladine v Valkenswaardu na Nizozemskem. Tam je osvojil zlato medaljo in tam so se, kot sam pravi, pričele njegove olimpijske sanje. Sedaj se po natanko dvajsetih letih OFEM vrača na Nizozemsko, Pieter van den Hoogenband, trojni olimpijski zmagovalec, pa je vodja iger.
Maskota
Maskota Olimpijskega festivala evropske mladine 2013 ima ime: ‘Youthie’. Ime je bilo izbrano izmed stotin predlogov, ki jih je organizator prejel iz cele Evrope. Zmagovalno ime je predlagal utrechtski študent Yassine Beqqali (23), napovedovalec na utrechtski televiziji, ki je tudi sam zagnan športnik.
Med OFEM Utrecht 2013 bo Youthie prisoten vsepovsod, pokazal se bo tudi v mesecih pred festivalom, tako osebno kot digitalno. Youthieja, ki predstavlja pozdrav ‘High Five’, je oblikovala Mariejem Tordjo, študentka Utrechtske likovne šole. Pozdrav s ploskom visoko iztegnjene dlani simbolizira športnost in prijateljstvo in simbolično povezuje vse aktivnosti pred in med OFEM Utrecht 2013. Maskota je zato videti kot prijateljska, športna in vesela dlan, ki s svojim navdušenjem navdihuje mlade talente iz vse Evrope.
Športne panoge in prizorišča
Poletni OFEM sestavlja devet olimpijskih športov: atletika, košarka, kolesarstvo, gimnastika, rokomet, judo, plavanje, tenis in odbojka. Vse naštete športe urejajo pravila, ki jih postavijo mednarodne športne zveze.
Sodelujoči na OFEM morajo biti mlajši od 18 let, različni športi pa imajo svoje starostne kategorije. Vsi nastopajoči so mladi nadarjeni športniki, ki so na poti na svetovni vrh svojih disciplin, zato so izkušnje z velikih tekmovanj neprecenljive. Festival OFEM sodelujočim ponuja prav takšne izkušnje, saj vsebuje vse elemente pravih olimpijskih iger. Tako kot olimpijske igre ima tudi OFEM zimsko in poletno različico. V letu 2013 so zimska tekmovanja potekala v Brasovu v Romuniji.
Het Lint - kolesarstvo
‘Het Lint’ je edinstvena tekmovalna steza, ki vodi okrog parka Maximapark v Leidsche Rijn zahodno od Utrechta. Je edina na Nizozemskem, saj ima posebno vgrajen sistem za merjenje časa. S povsem gladko podlago in odsotnostjo ovir, kot so križišča ali hitrostne ovire, je Het Lint popolno prizorišče za kolesarska tekmovanja v okviru OFEM.
Sejem Utrecht - rokomet, odbojka, judo
Utrechtsko sejmišče je znano središče, kjer se prirejajo kongresi, koncerti in sejmi v središču Utrechta, in je odlično dostopno zaradi svoje lokacije neposredno ob glavni železniški postaji. V dvoranah utrechtskega sejma bo dovolj prostora za vsa tekmovanja v judu ter turnirja v rokometu in odbojki.
Športni center Galgenwaard - gimnastika
Nogometni stadion De Galgenwaard je verjetno najbolj znan kot domovanje nogometnega kluba FC Utrecht. Toda v času OFEM 2013 bodo v športnem centru potekala tekmovanja v gimnastiki. Seveda ne na travnatem igrišču, temveč v športnih dvoranah znotraj kompleksa, kjer bodo tekmovanja v vseh gimnastičnih disciplinah. Tekmovališče je preprosto dostopno iz obeh olimpijskih vasi.
Atletski center Maarschalkerweerd - atletika
Atletski center Maarschalkerweerd bo prizorišče atletskih tekmovanja. Center ima običajno 400 m stezo za tekmovanja v teku, teku čez ovire in področje za skoke ter mete. Tudi to tekmovališče OFEM je v bližini obeh olimpijskih vasi.
Teniški park Den Hommel - tenis
Teniški turnir bo potekal na peščenih igriščih teniškega parka Den Hommel v zahodnem Utrechtu, ki je največji teniški center v osrednji Nizozemski in ima vse potrebno za tako velik športni dogodek.
Bazenski center De Krommerijn - plavanje
V bazenskem centru De Krommerijn se trenutno gradi nov, posebno zasnovan bazen iz nerjavečega jekla, ki bo končan ob ravno pravem času za OFEM. Začasni bazen, ki stoji poleg novega, bo ostal v uporabi in bo na voljo za treninge ter ogrevanje mladih tekmovalcev. Bazenski center stoji približno na polovici poti med olimpijskima vasema.
Športni center Olympos - košarka
Športni center Olympos stoji ob olimpijski vasi De Uithof in je namenjen utrechtskim visokim šolam, gostil pa bo tudi košarkarski turnir OFEM.
Olimpijska vas 1 - University College Utrecht
Mednarodno univerzitetno naselje University College Utrecht se nahaja na območju bivših vojašnic. Med poletjem 2013 se bo spremenilo v eno od dveh olimpijskih vasi Olimpijskega festivala evropske mladine. Športniki bodo prebivali v študentskih domovih, sredi naselja pa bo postavljen velik festivalski šotor.
Olimpijska vas 2 – utrechtski znanstveni park (De Uithof)
Druga olimpijska vas bo v naselju utrechtskega znanstvenega parka. Sodelujoči bodo prebivali v hotelih, ki bodo zgrajeni posebej za OFEM. Za prehrano bodo poskrbeli v restavracijah znanstvenega parka.
OFEM vrednote
OFEM v osnovi izhaja iz olimpijske tradicije - iz filozofije, ki poveličuje telo, voljo in duh ter jih povezuje v celoto. Šport je povezan s kulturo in izobrazbo in vodi v olimpijske vrednote. To so prijateljstvo, spoštovanje in odličnost. Na velikih športnih dogodkih imajo te vrednote ključno vlogo.
Za obiskovalce iger
Nizozemska:
Članstvo v EU: ustanovna članica (1952)
Glavno mesto: Amsterdam
Celotna površina: 41 526 km²
Prebivalstvo: 16,4 milijona
Denarna enota: Članica evrskega območja od leta 1999 (€)
Schengensko območje: Članica schengenskega območja od leta 1985
Nizozemska je izrazito nižinska dežela. Četrtina ozemlja leži na ravni morske gladine ali pod njo. Marsikje so se pred poplavami zavarovali z nasipi, velik del kopnega so iztrgali morju, nazadnje Flevolandski polder.
Nizozemski parlament (Staten General) je dvodomen. V zgornjem domu je 75 posredno izvoljenih članov z omejenimi pooblastili, v spodnjem domu sedijo neposredno izvoljeni poslanci. Oba doma imata štiriletni mandat. Zaradi številnosti političnih strank vse vlade sestavljajo koalicije.
V gospodarstvu prevladujejo živilska in kemična industrija, rafinerija nafte ter električni in elektronski stroji. Nizozemska ima tudi živahen kmetijski sektor ter je znana po rastlinah in rezanemu cvetju. Rotterdam je najprometnejše evropsko pristanišče s širnim zaledjem, ki sega vse do Nemčije in srednje Evrope.
Nizozemska je domovina velikih umetnikov: holandskih mojstrov iz 17. stoletja, kot so Rembrandt van Rijn, Johannes Vermeer in Jan Steen, ter velikih slikarjev iz 19. in 20. stoletja Vincenta van Gogha in Pieta Mondriana.
Med znane nizozemske specialitete sodijo surovi slaniki, prekajena jegulja in grahova juha ter seveda znamenita sira edamec in gauda.
Utrecht
Mesto Utrecht z okolico je prestolnica in najbolj številčno mesto Nizozemske pokrajine Utrecht. Nahaja se na vzhodnem delu urbanega področja Randstad in je četrto največje mesto na nizozemskem s 316.448 prebivalci (podatki za leto 2012).
V starem mestnem centru Utrechta stojijo številne zgradbe iz zgodnjega srednjega veka. Utrecht je bil versko središče Nizozemske od osmega stoletja. Trenutno je sedež Utrechtskega nadškofa, ki je najpomembnejši rimokatoliški voditelj na Nizozemskem. Utrecht je tudi sedež nadškofa stare katoliške cerkve, ki je vodja utrechtske unije, in sedež pisarn glavne protestantske cerkve. Do nizozemske zlate dobe je bil Utrecht najpomembnejše mesto v državi, nato pa je Amsterdam prevzel njegov primat kulturnega centra in najštevilčnejšega mesta.
V Utrechtu je največja nizozemska univerza in številne druge visokošolske ustanove. Zaradi centralnega položaja v državi je mesto pomembno središče za cestni in železniški promet. Mesto je na drugem mestu po številu kulturnih prireditev na Nizozemskem, takoj za Amsterdamom.
Katja Mihalinec
odbojka Disciplina:
ekipa Rojen:
1997 Višina:
176 cm Teža:
77 kg Matični klub:
ŽOK Braslovče Trener:
Boris Klokočovnik
Rezultati na OI in ostalih športnih igrah
Medalje na OI: | 0x | 0x | 0x |
odbojka ekipa 1. mesto
Vrhunci kariere
Osebni rekord
Rezultat:Disciplina:
Datum:
odbojka, ekipa
odbojka, ekipa
odbojka, ekipa
odbojka, ekipa
Slovenski uspehi
Do 10 mesta
Jakob Beđeti, Andraž Velkavrh, Aleks Kavčič, Miha Kolmančič, Urh Kastelic, Jan Prevolnik, BLAŽ HUSAR, Rok Cvetko, Žiga Urbič, Blaž janc, Jaka Malus, Gal Marguč, Luka Kikanović, Rok Cvetko, Darko Stojnić | rokomet | ekipa | 1. mesto | |
Eva Mori, Lana Ščuka, Maja Pahor, Ana Bernardi, Katja Mihalinec, Anita Sobočan, Nina Čuk, Ela Pintar, Tina Korošec, Nika Markovič, Saša Zdovc, Katja Mihevc | odbojka | ekipa | 1. mesto | |
Aneja Simončič | atletika | 400 m ovire | 1. mesto | |
Leda Krošelj | atletika | palica | 3. mesto | |
Neža Kocijan | plavanje | 50 m prosto | 3. mesto | |
Luka Harpf | judo | do 66 kg | 3. mesto | |
Andreja Leški | judo | do 48 kg | 3. mesto | |
Rok Polajžer | judo | do 90 kg | 3. mesto | |
Lara Omerzu | atletika | višina | 3. mesto | |
Tina Božič | atletika | daljina | 3. mesto | |
Tina Božič | atletika | troskok | 3. mesto | |
Katja Jeretina | cestno kolesarstvo | cestna dirka | 4. mesto | |
Tjaša Stanko | atletika | kopje | 5. mesto | |
Anej Zupanc | atletika | 400 m | 5. mesto | |
Gregor Kocmut | judo | do 81 kg | 5. mesto | |
Gaja Kristan | plavanje | 200 m delfin | 6. mesto | |
Axel Luxa | atletika | višina | 6. mesto | |
Tjaša Stanko | atletika | krogla | 6. mesto | |
Anja Štangar | judo | do 57 kg | 7. mesto | |
Ajda Koračin | judo | nad 70kg | 7. mesto | |
Ana Heberle | judo | do 52 kg | 7. mesto | |
Nastja Stopernik Pavlin | judo | do 70 kg | 7. mesto | |
Diana Naglič | plavanje | 100 m delfin | 8. mesto | |
Kaja Strgaršek | atletika | 800 m | 8. mesto | |
Hana Mraz, Nika Kozar | tenis | dvojice tenis | 9. mesto | |
Neža Kocijan, Neža Klančar, Blaž Demšar, Gašper Bašič | plavanje | 4x100 m mešano mešana ekipa | 9. mesto | |
Diana Naglič, Neža Kocijan, Neža Klančar, Ava Schollmayer | plavanje | 4x100 m mešano | 9. mesto | |
Diana Naglič | plavanje | 200 m mešano | 9. mesto | |
Neža Klančar | plavanje | 200 m prsno | 9. mesto | |
Ina Rojnik | atletika | 400 m | 9. mesto |
Grega Popović | plavanje | 1500 m prosto | 11. mesto | |
Blaž Demšar | plavanje | 200 m delfin | 11. mesto | |
Ava Schollmayer | plavanje | 100 m hrbtno | 11. mesto | |
Gaja Kristan | plavanje | 200 m hrbtno | 13. mesto | |
Gorazd Per | cestno kolesarstvo | cestna dirka | 13. mesto | |
Urška Doberšek | atletika | 200 m | 14. mesto | |
Ema Loparnik | atletika | 100 m ovire | 14. mesto | |
Chad Andoljšek, Blaž Demšar, Gašper Bašič, Luka Dover | plavanje | 4x100 m prosto | 15. mesto | |
Gaja Kristan | plavanje | 800 m prosto | 16. mesto | |
Blaž Demšar | plavanje | 400 m mešano | 16. mesto | |
TINO KOVAČIČ, Gregor Kokalj | tenis | dvojice tenis | 17. mesto | |
Chad Andoljšek | plavanje | 50 m prosto | 17. mesto | |
Chad Andoljšek | plavanje | 100 m prosto | 17. mesto | |
Neža Kocijan | plavanje | 100 m prosto | 17. mesto | |
Neža Klančar | plavanje | 100 m prsno | 17. mesto | |
Blaž Demšar | plavanje | 400 m prosto | 17. mesto | |
Luka Dover | plavanje | 100 m prsno | 18. mesto | |
Luka Bojanc, Miha Šmigoc, Peter Lampret | športna gimnastika | mnogoboj - ekipno | 19. mesto | |
Chad Andoljšek | plavanje | 200 m hrbtno | 19. mesto | |
Urška Doberšek | atletika | 100 m | 19. mesto | |
Gaja Kristan | plavanje | 400 m prosto | 20. mesto | |
Chad Andoljšek, Blaž Demšar, Gašper Bašič, Luka Dover | plavanje | 4x100 m mešano | 22. mesto | |
Gašper Bašič | plavanje | 200 m prosto | 22. mesto | |
Gašper Bašič | plavanje | 200 m mešano | 22. mesto | |
Luka Dover | plavanje | 200 m prsno | 22. mesto | |
Chad Andoljšek | plavanje | 100 m hrbtno | 23. mesto | |
Grega Popović | plavanje | 100 m delfin | 23. mesto | |
Miha Šmigoc | športna gimnastika | konj z ročaji | 23. mesto | |
Katja Jeretina | cestno kolesarstvo | kronometer | 25. mesto | |
Eva Skaza | cestno kolesarstvo | cestna dirka | 29. mesto | |
Hana Mraz | tenis | posamezno tenis | 33. mesto | |
Tino Kovačič | tenis | posamezno tenis | 33. mesto | |
Gregor Kokalj | tenis | posamezno tenis | 33. mesto | |
Nika Kozar | tenis | posamezno tenis | 33. mesto | |
Žan Andrejaš | cestno kolesarstvo | kronometer | 39. mesto | |
Miha Šmigoc | športna gimnastika | bradlja | 40. mesto | |
Peter Lampret | športna gimnastika | parter | 40. mesto | |
Miha Šmigoc | športna gimnastika | mnogoboj | 41. mesto | |
Ana Majnik | cestno kolesarstvo | cestna dirka | 42. mesto | |
Luka Bojanc | športna gimnastika | krogi | 44. mesto | |
Miha Šmigoc | športna gimnastika | drog | 44. mesto | |
Gregor Matija Černe | cestno kolesarstvo | cestna dirka | 47. mesto | |
Sara King | športna gimnastika | gred | 47. mesto | |
Eva Skaza | cestno kolesarstvo | kronometer | 49. mesto | |
Peter Lampret | športna gimnastika | krogi | 52. mesto | |
Sara King | športna gimnastika | preskok | 52. mesto | |
Miha Šmigoc | športna gimnastika | preskok | 53. mesto | |
Luka Bojanc | športna gimnastika | parter | 57. mesto | |
Sara King | športna gimnastika | mnogoboj | 58. mesto | |
Gorazd Per | cestno kolesarstvo | kronometer | 58. mesto | |
Peter Lampret | športna gimnastika | konj z ročaji | 58. mesto | |
Peter Lampret | športna gimnastika | preskok | 58. mesto | |
Luka Bojanc | športna gimnastika | bradlja | 59. mesto | |
Luka Bojanc | športna gimnastika | drog | 59. mesto | |
Peter Lampret | športna gimnastika | bradlja | 61. mesto | |
Miha Šmigoc | športna gimnastika | krogi | 63. mesto | |
Peter Lampret | športna gimnastika | mnogoboj | 64. mesto | |
Luka Bojanc | športna gimnastika | mnogoboj | 65. mesto | |
Sara King | športna gimnastika | dvovišinska bradlja | 65. mesto | |
Luka Bojanc | športna gimnastika | konj z ročaji | 66. mesto | |
Miha Šmigoc | športna gimnastika | parter | 67. mesto | |
Ana Majnik | cestno kolesarstvo | kronometer | 70. mesto | |
Sara King | športna gimnastika | parter | 70. mesto | |
Gregor Matija Černe | cestno kolesarstvo | kronometer | 78. mesto | |
Peter Lampret | športna gimnastika | drog | 80. mesto | |
Luka Bojanc | športna gimnastika | preskok | 81. mesto |
Reprezentanca
Športi
Rezultati
Reprezentanca
Pregled medalj
Država | Zlata medalja |
Srebrna medalja |
Bronasta medalja |
Skupaj |
---|---|---|---|---|
Rusija | 30 | 14 | 12 | 56 |
Velika Britanija | 9 | 14 | 8 | 31 |
Francija | 9 | 6 | 7 | 22 |
Madžarska | 8 | 3 | 3 | 14 |
Italiha | 7 | 3 | 11 | 21 |
Nemčija | 5 | 8 | 3 | 16 |
Nizozemska | 4 | 7 | 9 | 20 |
Turčija | 4 | 2 | 7 | 13 |
Poljska | 4 | 2 | 1 | 7 |
Španija | 3 | 4 | 11 | 18 |
Slovenija | 3 | 0 | 8 | 11 |
Romunija | 2 | 7 | 7 | 16 |
Gruzija | 2 | 3 | 3 | 8 |
Irska | 2 | 2 | 1 | 5 |
Švica | 2 | 1 | 0 | 3 |
Izrael | 2 | 0 | 2 | 4 |
Azerbajdžan | 2 | 0 | 1 | 3 |
Belgija | 1 | 4 | 2 | 7 |
Finska | 1 | 3 | 2 | 6 |
Belorusija | 1 | 2 | 4 | 7 |
Češka | 1 | 2 | 2 | 5 |
Danska | 1 | 2 | 1 | 4 |
Črna gora | 1 | 1 | 1 | 3 |
Norveška | 1 | 1 | 1 | 3 |
Srbija | 1 | 1 | 0 | 2 |
Slovaška | 1 | 1 | 0 | 2 |
Bolgarija | 1 | 1 | 0 | 2 |
Litva | 1 | 0 | 2 | 3 |
Švedska | 1 | 0 | 2 | 3 |
Ciper | 1 | 0 | 0 | 1 |
Ukraina | 0 | 6 | 8 | 14 |
Hrvaška | 0 | 3 | 3 | 6 |
Avstrija | 0 | 2 | 2 | 4 |
Grčija | 0 | 2 | 1 | 3 |
Estonija | 0 | 2 | 0 | 2 |
Bosna in Hercegovina | 0 | 1 | 1 | 2 |
Moldavija | 0 | 1 | 1 | 2 |
Latvia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Urnik in rezultati
14. jul. 2013 - 19. jul. 2013
atletika, 100 m
atletika, 400 m
15:35 Ina Rojnik 9.m 57,71 - 1. krog (brez uvrstitve v final)
atletika, daljina
odbojka, ekipa
rokomet, ekipa
tenis, posamezno tenis
15:00 Tino Kovačič 33.-64.m 4:6, 1:6 - 1. krog (proti S. Holis)
14:00 Hana Mraz 33.-64.m 2:6; 3:6 - 1. krog (proti S. Isabel Orteval)
14:00 Nika Kozar 33.-64.m 4:6; 6:7 (6) - 1. krog (proti M. Bianca Bulgaru)
atletika, 100 m ovire
atletika, 800 m
atletika, višina
cestno kolesarstvo , kronometer
14:00 Žan Andrejaš 39.m 12:54,79 - finale
10:00 Eva Skaza 49.m 14:47,66 - finale
14:00 Gorazd Per 58.m 13:06,97 - finale
10:00 Ana Majnik 70.m 16:10,30 - finale
14:00 Gregor Matija Černe 78.m 13:24,51 - finale
judo, do 48 kg
odbojka, ekipa
plavanje, 100 m delfin
plavanje, 100 m hrbtno
plavanje, 100 m prosto
plavanje, 100 m prsno
plavanje, 200 m delfin
plavanje, 200 m prosto
plavanje, 400 m mešano
plavanje, 4x100 m prosto
rokomet, ekipa
športna gimnastika , bradlja
16:00 Luka Bojanc 59.m - kvalifikacije
16:00 Peter Lampret 61.m - kvalifikacije
športna gimnastika , drog
16:00 Luka Bojanc 59.m - kvalifikacije
16:00 Peter Lampret 80.m - kvalifikacije
športna gimnastika , dvovišinska bradlja
športna gimnastika , gred
športna gimnastika , konj z ročaji
16:00 Peter Lampret 58.m - kvalifikacije
16:00 Luka Bojanc 66.m - kvalifikacije
športna gimnastika , krogi
16:00 Peter Lampret 52.m - kvalifikacije
16:00 Miha Šmigoc 63.m - kvalifikacije
športna gimnastika , mnogoboj
16:00 Peter Lampret 64.m - kvalifikacije
16:00 Luka Bojanc 65.m - kvalifikacije
športna gimnastika , mnogoboj - ekipno
športna gimnastika , parter
16:00 Luka Bojanc 57.m - kvalifikacije
16:00 Miha Šmigoc 67.m - kvalifikacije
16:00 Sara King 70.m - kvalifikacije
športna gimnastika , preskok
16:00 Miha Šmigoc 53.m - kvalifikacije
16:00 Peter Lampret 58.m - kvalifikacije
13:11 Luka Bojanc 81.m - kvalifikacije
tenis, dvojice tenis
15:00 (Mraz Hana, Kozar Nika) zmaga 6:2; 6:0 - 1. krog (proti SWE)
atletika, 200 m
atletika, 400 m
atletika, 400 m ovire
atletika, daljina
atletika, kopje
atletika, krogla
atletika, višina
judo, do 52 kg
judo, do 57 kg
judo, do 66 kg
odbojka, ekipa
plavanje, 200 m mešano
plavanje, 200 m prsno
plavanje, 400 m prosto
plavanje, 4x100 m mešano mešana ekipa
plavanje, 50 m prosto
plavanje, 800 m prosto
rokomet, ekipa
športna gimnastika , mnogoboj
tenis, dvojice tenis
atletika, 400 m ovire
atletika, kopje
atletika, krogla
atletika, troskok
atletika, višina
cestno kolesarstvo , cestna dirka
14:00 Gorazd Per 13.m 01:52:44.00 - finale
10:00 Eva Skaza 29.m 01:25:55.00 - finale
10:00 Ana Majnik 42.m 01:25:55.00 - finale
14:00 Gregor Matija Černe 47.m 01:52:56.00 - finale
14:00 Žan Andrejaš Brez Uvrstitve - finale
judo, do 63 kg
judo, do 70 kg
judo, do 73 kg
judo, do 81 kg
odbojka, ekipa
plavanje, 100 m delfin
plavanje, 100 m hrbtno
plavanje, 100 m prosto
plavanje, 100 m prsno
plavanje, 1500 m prosto
plavanje, 200 m delfin
plavanje, 400 m prosto
rokomet, ekipa
atletika, 800 m
atletika, kopje
atletika, palica
judo, do 90 kg
judo, nad 70kg
odbojka, ekipa
plavanje, 200 m hrbtno
09:00 Chad Andoljšek 19.m 2:11.02 - predtekmovanje (brez uvrstitve v finale)
plavanje, 200 m mešano
plavanje, 200 m prsno
plavanje, 4x100 m mešano
09:00 (Andoljšek Chad, Demšar Blaž, Bašič Gašper, Dover Luka) 22.m 4:02.09 - predtekmovanje (brez uvrstitve v finale)
plavanje, 50 m prosto
rokomet, ekipa
Datumi
Športi
Discipline
- 4x100 m mešano
- 4x100 m mešano mešana ekipa
- 4x100 m prosto
- dvojice tenis
- ekipa
- ekipa
- mnogoboj - ekipno
- 100 m
- 100 m delfin
- 100 m hrbtno
- 100 m ovire
- 100 m prosto
- 100 m prsno
- 1500 m prosto
- 200 m
- 200 m delfin
- 200 m hrbtno
- 200 m mešano
- 200 m prosto
- 200 m prsno
- 400 m
- 400 m mešano
- 400 m ovire
- 400 m prosto
- 50 m prosto
- 800 m
- 800 m prosto
- bradlja
- cestna dirka
- daljina
- do 48 kg
- do 52 kg
- do 57 kg
- do 63 kg
- do 66 kg
- do 70 kg
- do 73 kg
- do 81 kg
- do 90 kg
- drog
- dvovišinska bradlja
- gred
- konj z ročaji
- kopje
- krogi
- krogla
- kronometer
- mnogoboj
- nad 70kg
- palica
- parter
- posamezno tenis
- preskok
- troskok
- višina
Faze
Rezultati
Športniki
- Chad Andoljšek
- Žan Andrejaš
- Rok Balantič
- Gašper Bašič
- Jakob Beđeti
- Ana Bernardi
- Luka Bojanc
- Tina Božič
- Patricija Brolih
- Rok Cvetko
- Rok Cvetko
- Gregor Matija Černe
- Nina Čuk
- Blaž Demšar
- Urška Doberšek
- Luka Dover
- Luka Harpf
- Ana Heberle
- Martin Hojak
- Blaž Husar
- Blaž Janc
- Katja Jeretina
- Urh Kastelic
- Aleks Kavčič
- Luka Kikanović
- Sara King
- Neža Klančar
- Neža Kocijan
- Gregor Kocmut
- Gregor Kokalj
- Miha Kolmančič
- Ajda Koračin
- Tina Korošec
- Tino Kovačič
- Nika Kozar
- Gaja Kristan
- Leda Krošelj
- Peter Lampret
- Andreja Leški
- Ema Loparnik
- Axel Luxa
- Ana Majnik
- Jaka Malus
- Gal Marguč
- Nika Markovič
- Katja Mihalinec
- Katja Mihevc
- Eva Mori
- Hana Mraz
- Diana Naglič
- Lara Omerzu
- Maja Pahor
- Gorazd Per
- Ela Pintar
- Rok Polajžer
- Grega Popović
- Jan Prevolnik
- Ina Rojnik
- Ava Schollmayer
- Aneja Simončič
- Eva Skaza
- Anita Sobočan
- Tjaša Stanko
- Darko Stojnić
- Nastja Stopernik Pavlin
- Kaja Strgaršek
- Lana Ščuka
- Miha Šmigoc
- Anja Štangar
- Žiga Urbič
- Andraž Velkavrh
- Saša Zdovc
- Anej Zupanc
Ekipe
Zadnji dan pet medalj za Slovenijo
4. dan prvo zlato za Slovenijo
3. dan dve kolajni za Slovenijo
Rokomet Slovenija:Norveška
2. dan na OFEM Utrecht in prva kolajna za Slovenijo
1. dan na OFEM v Utrechtu
Otvoritev OFEM Utrecht 2013
Predstavitev reprezentance OFEM Utrecht 2013
Predstavitev ekip OFEM Utrecht 2013
Mladi rokometaši že kvalificirani na mladinske olimpijske igre
25. julij 2013 Utrecht 2013 Velik uspeh kadetske rokometne reprezentance Slovenije na nedavno končanem Olimpijskem festivalu evropske mladine v Utrechtu že odmeva v mednarodnih krogih.Iz Mednarodne rokometne zveze so namreč naslovili pismo na Rokometno zvezo Slovenije in Olimpijski komite Slovenije, v katerem sporočajo, da pomeni osvojeno 1. mesto v rokometnem turnirju na pravkar končanem Olimpijskem festivalu evropske mladine v Utrechtu, neposredno uvrstitev na mladinske olimpijske igre, ki bodo prihodnje leto od 16. - 28. avgusta v Nanjingu na Kitajskem. OKS mora do 7. avgusta letos pisno potrditi udeležbo mladih rokometašev na mladinskih olimpijskih igrah, kar se bo v naslednjih dneh tudi zgodilo.
Še enkrat velja opozoriti na zelo uspešen nastop slovenske reprezentance na Olimpijskem festivalu evropske mladine, na katerem so mladi športniki in športnice, ob 3 zlatih in 8 bronastih kolajnah, dosegli še kopico odličnih rezultatov.