POFEM Valkenswaard 1993

Poletni olimpijski festival evropske mladine Valeknswaard 1993

2. poletni festival je bil na Nizozemskem v Valeknswaardu.

 

Kraj in čas: Valkenswaard (Nizozemska); 3. – 9. julij 1993
Udeležba: 43 držav, 1.875 športnikov
Število športov:
Število slovenskih športnikov:

Peter Mankoč

Mankoč Peter
Šport:
plavanje
Disciplina:
200 m mešano
Rojen:
1978
Višina:
192
Teža:
88
Matični klub:
PK Ilirija
Trener:
Dimitrij Mancevič
Premikati lastne meje

Rezultati na OI in ostalih športnih igrah

Medalje na OI:
POI LONDON 2012
plavanje 100 m delfin 19. mesto

SI PESCARA 2009
plavanje 100 m delfin 3. mesto
plavanje 4x100 m mešano 4. mesto
plavanje 5. mesto

POI PEKING 2008
plavanje 100 m delfin 10. mesto
plavanje 100 m prosto 31. mesto

SI ALMERIA 2005
plavanje 100 m delfin 1. mesto
plavanje 4x100 m mešano 1. mesto
plavanje 100 m prosto 4. mesto
plavanje 9. mesto
plavanje 10. mesto

POI ATENE 2004
plavanje 100 m prosto 13. mesto
plavanje 4x100 m mešano 14. mesto
plavanje 200 m prosto 22. mesto
plavanje 100 m delfin 29. mesto

SI TUNIS 2001
plavanje 200 m mešano 1. mesto
plavanje 100 m prosto 2. mesto
plavanje 100 m delfin 4. mesto

POI SYDNEY 2000
plavanje 200 m mešano 18. mesto
plavanje 100 m prosto 21. mesto
plavanje 100 m delfin 23. mesto
plavanje 25. mesto

SI BARI 1997
plavanje 100 m hrbtno 7. mesto
plavanje 100 m delfin 10. mesto
plavanje 100 m prosto 10. mesto

POI ATLANTA 1996
plavanje 100 m delfin 36. mesto

POFEM VALKENSVAARD 1993
plavanje 200 m mešano 9. mesto

Vrhunci kariere

Svetovna prvenstva


2002
100 m mešano (kratki bazen) 1. mesto
200 m mešano (kratki bazen) 2. mesto

2004
100 m mešano (kratki bazen) 1. mesto
100 m delfin (kratki bazen) 3. mesto

2006
100 m mešano (kratki bazen) 2. mesto

2008
100 m delfin kratki bazen 1. mesto
100 m mešano kratki bazen 2. mesto

Evropska prvenstva


1999
100 m mešano (kratki bazen) 2. mesto

2000
100 m mešano (kratki bazen) 1. mesto
200 m mešano (kratki bazen) 3. mesto

2001
100 m mešano (kratki bazen) 1. mesto
200 m mešano (kratki bazen) 1. mesto
50 m hrbtno (kratki bazen) 3. mesto

2002
100 m mešano (kratki bazen) 1. mesto
200 m mešano (kratki bazen) 3. mesto

2003
100 m mešano (kratki bazen) 1. mesto
200 m mešano (kratki bazen) 3. mesto

2005
100 m mešano (kratki bazen) 1. mesto
100 m delfin (kratki bazen) 3. mesto

2006
100 m mešano (kratki bazen) 1. mesto
100 m delfin (kratki bazen) 2. mesto

2007
100m mešano - 25m bazen 1. mesto
100 m delfin 3. mesto

2008
100 m mešano kratki bazen 1. mesto
100 m delfin 2. mesto

2009
100 m delfin 2. mesto
100m mešano - 25m bazen 3. mesto

2010
100m mešano - 25m bazen 2. mesto
100 m delfin 3. mesto

2011
100 m mešano-25m bazen 1. mesto
100m mešano - 25m bazen 1. mesto

2012
100m mešano - 25m bazen 2. mesto
4x50m mešano - 25m bazen 2. mesto
Začetek športne kariere (kdaj, kje):
1985 v Ljubljani.
Kakšne so vaše ambicije po športni karieri:
Pridobiti plavanju priznanje, ki si ga zasluži med vsemi športi.

Osebni rekord

Rezultat:
Disciplina:
100m delfin
Datum:
2008

plavanje, 200 m mešano
 Peter Mankoč 9.m - finale

Slovenski uspehi

Poje Borut
Borut Poje plavanje,200 m delfin
Langerholc Brigita
Brigita Langerholc atletika,400 m
Rogelj Aljaž
Aljaž Rogelj judo,do 78 kg
Randjelovič Elizabeta
Elizabeta Randjelovič atletika,kopje
Melon Jure
Jure Melon plavanje,100 m prosto

Do 10 mesta

Borut Poje plavanje 200 m delfin 2. mesto
Brigita Langerholc atletika 400 m 2. mesto
Aljaž Rogelj judo do 78 kg 3. mesto
Elizabeta Randjelovič atletika kopje 3. mesto
Jure Melon plavanje 100 m prosto 3. mesto
1 Športnik, 2 Športnik, 3 Športnik, 4 Športnik, 5 Športnik, 6 Športnik, 7 Športnik, 8 Športnik, 9 Športnik, 10 Športnik, 11 Športnik, 12 Športnik košarka ekipa 4. mesto
Borut Poje plavanje 100 m delfin 4. mesto
Leon Bergant cestno kolesarstvo kriterij 4. mesto
Martin Derganc cestno kolesarstvo cestna dirka 4. mesto
Tadej Valjavec cestno kolesarstvo kriterij 4. mesto
Jolanda Steblovnik atletika 800 m 5. mesto
Matjaž Kolčan, Tomaž Majdič, Jure Melon, Borut Poje plavanje 4x100 m prosto štafeta 6. mesto
Martin Derganc cestno kolesarstvo kriterij 6. mesto
Nika Brežnik, Katja Funkl, Petra Omejec, Katja Roš plavanje 4x100 m mešano 7. mesto
Nika Brežnik, Petra Omejec, Katja Roš, Nataša Sojar plavanje 4x100 m prosto štafeta 8. mesto
Katja Roš plavanje 100 m delfin 8. mesto
Alenka Ličar plavanje 200 m delfin 9. mesto
Alenka Ličar plavanje 200 m hrbtno 9. mesto
Peter Mankoč plavanje 200 m mešano 9. mesto
Tadej Valjavec cestno kolesarstvo cestna dirka 9. mesto
Matjaž Kolčan plavanje 200 m hrbtno 10. mesto
Nika Brežnik plavanje 100 m prosto 10. mesto
Petra Omejec plavanje 200 m prsno 10. mesto
Tomaž Majdič plavanje 200 m prosto 10. mesto
Borut Dežman, Grega Govše, Jure Melon, Borut Poje plavanje 4x100 m mešano 11. mesto
Borut Dežman plavanje 100 m hrbtno 11. mesto
Tina Matul atletika 200 m 11. mesto
Simona Brejc, Mojca Mavrič, Bojana Vrščaj športna gimnastika mnogoboj - ekipno 12. mesto
Katja Funkl plavanje 200 m mešano 12. mesto
Nika Brežnik plavanje 200 m prosto 12. mesto
Petra Omejec plavanje 100 m prsno 12. mesto
Damjan Obreht atletika palica 13. mesto
Darja Tratar atletika 100 m ovire 13. mesto
Miran Kelner cestno kolesarstvo kriterij 13. mesto
Uroš Kogal atletika višina 13. mesto
Grega Govše plavanje 200 m prsno 14. mesto
Lidija Koca atletika krogla 14. mesto
Aleš Šolar atletika kopje 15. mesto
Ranko Leskovar atletika daljina 15. mesto
Igor Pogačar atletika 400 m 16. mesto
Nataša Sojar plavanje 100 m delfin 16. mesto
Rok Pačnik atletika 110 m ovire 17. mesto
Martin Plesničar atletika 100 m 18. mesto
Miroslav Vodovnik atletika krogla 19. mesto
Grega Govše plavanje 100 m hrbtno 20. mesto
Lucija Ravš D. atletika 1500 m 20. mesto
Dejan Lenart atletika 800 m 22. mesto
Leon Bergant cestno kolesarstvo kronometer 23. mesto
Mitja Kranjčič atletika 1500 m 23. mesto
Mojca Mavrič športna gimnastika mnogoboj 23. mesto
Aleš Senica cestno kolesarstvo kriterij 25. mesto
Simona Brejc športna gimnastika mnogoboj 32. mesto
Miran Kelner cestno kolesarstvo cestna dirka 34. mesto
Marko Jordan cestno kolesarstvo cestna dirka 35. mesto
Aleš Senica cestno kolesarstvo cestna dirka 58. mesto
Leon Bergant cestno kolesarstvo cestna dirka 63. mesto
Marko Jordan cestno kolesarstvo kronometer 64. mesto
Aleš Senica cestno kolesarstvo kronometer 71. mesto
Marko Jordan cestno kolesarstvo kriterij 73. mesto
Tadej Valjavec cestno kolesarstvo kronometer 78. mesto
Miran Kelner cestno kolesarstvo kronometer 90. mesto
Martin Derganc cestno kolesarstvo kronometer 92. mesto

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj

Urnik in rezultati

03. Jul. 1993 - 09. Jul. 1993

judo, do 44 kg
 Lucija Ramšek brez uvrstitve poraz v 1. krogu - finale
judo, do 46 kg
 Goran Hašaj brez uvrstitve poraz v 1. krogu - finale
judo, do 50 kg
 Dejan Vogrinec brez uvrstitve poraz v 1. krogu - finale
judo, do 52 kg
 Polonca Pokleka brez uvrstitve poraz v 1. krogu - finale
judo, do 55 kg
 Dejvid Čuk brez uvrstitve poraz v 1. krogu - finale
judo, do 60 kg
 Jure Lampe brez uvrstitve poraz v 1. krogu - finale
judo, do 65 kg
 Sašo Sep brez uvrstitve poraz v 1. krogu - finale
judo, do 71 kg
 Bogdan Barta brez uvrstitve poraz v 1. krogu - finale

Datumi

Športi

Discipline

Faze

Rezultati

Športniki

Ekipe

Peter Mankoč

Mankoč Peter
Šport:
Disciplina:
Rojen:
1978
Višina:
192
Teža:
88
Matični klub:
PK Ilirija
Trener:
Dimitrij Mancevič
Premikati lastne meje

Rezultati na OI in ostalih športnih igrah

Medalje na OI:
POI LONDON 2012
plavanje 100 m delfin 19. mesto

SI PESCARA 2009
plavanje 100 m delfin 3. mesto
plavanje 4x100 m mešano 4. mesto
plavanje 50 m delfin 5. mesto

POI PEKING 2008
plavanje 100 m delfin 10. mesto
plavanje 100 m prosto 31. mesto

SI ALMERIA 2005
plavanje 100 m delfin 1. mesto
plavanje 4x100 m mešano 1. mesto
plavanje 100 m prosto 4. mesto
plavanje 50 m delfin 9. mesto
plavanje 50 m hrbtno 10. mesto

POI ATENE 2004
plavanje 100 m prosto 13. mesto
plavanje 4x100 m mešano 14. mesto
plavanje 200 m prosto 22. mesto
plavanje 100 m delfin 29. mesto

SI TUNIS 2001
plavanje 200 m mešano 1. mesto
plavanje 100 m prosto 2. mesto
plavanje 100 m delfin 4. mesto

POI SYDNEY 2000
plavanje 200 m mešano 18. mesto
plavanje 100 m prosto 21. mesto
plavanje 100 m delfin 23. mesto
plavanje 50 m prosto 25. mesto

SI BARI 1997
plavanje 100 m hrbtno 7. mesto
plavanje 100 m delfin 10. mesto
plavanje 100 m prosto 10. mesto

POI ATLANTA 1996
plavanje 100 m delfin 36. mesto

POFEM VALKENSVAARD 1993
plavanje 200 m mešano 9. mesto

Vrhunci kariere

Svetovna prvenstva


2002
100 m mešano (kratki bazen) 1. mesto
200 m mešano (kratki bazen) 2. mesto

2004
100 m mešano (kratki bazen) 1. mesto
100 m delfin (kratki bazen) 3. mesto

2006
100 m mešano (kratki bazen) 2. mesto

2008
100 m delfin kratki bazen 1. mesto
100 m mešano kratki bazen 2. mesto

Evropska prvenstva


1999
100 m mešano (kratki bazen) 2. mesto

2000
100 m mešano (kratki bazen) 1. mesto
200 m mešano (kratki bazen) 3. mesto

2001
100 m mešano (kratki bazen) 1. mesto
200 m mešano (kratki bazen) 1. mesto
50 m hrbtno (kratki bazen) 3. mesto

2002
100 m mešano (kratki bazen) 1. mesto
200 m mešano (kratki bazen) 3. mesto

2003
100 m mešano (kratki bazen) 1. mesto
200 m mešano (kratki bazen) 3. mesto

2005
100 m mešano (kratki bazen) 1. mesto
100 m delfin (kratki bazen) 3. mesto

2006
100 m mešano (kratki bazen) 1. mesto
100 m delfin (kratki bazen) 2. mesto

2007
100m mešano - 25m bazen 1. mesto
100 m delfin 3. mesto

2008
100 m mešano kratki bazen 1. mesto
100 m delfin 2. mesto

2009
100 m delfin 2. mesto
100m mešano - 25m bazen 3. mesto

2010
100m mešano - 25m bazen 2. mesto
100 m delfin 3. mesto

2011
100 m mešano-25m bazen 1. mesto
100m mešano - 25m bazen 1. mesto

2012
100m mešano - 25m bazen 2. mesto
4x50m mešano - 25m bazen 2. mesto
Začetek športne kariere (kdaj, kje):
1985 v Ljubljani.
Kakšne so vaše ambicije po športni karieri:
Pridobiti plavanju priznanje, ki si ga zasluži med vsemi športi.

Osebni rekord

Rezultat:
Disciplina:
100m delfin
Datum:
2008

Slovenski uspehi

Do 10 mesta

Pregled medalj

Urnik in rezultati

01. Jan. 1970 - 01. Jan. 1970

Datumi

Športi

Discipline

Faze

Rezultati

Športniki

Ekipe