ZOFEM Sundswall 1997

Zimski olimpijski festival evropske mladine Sundsvall 1997

3. zimski festival je bil na Švedskem v Sundsvallu.

 

Kraj in čas: Sundsvall (Švedska); 8. – 12. februar 1997
Udeležba: 41 držav, 991 športnikov
Število športov:
Število slovenskih športnikov:

Slovenski uspehi

Lanišek Aleksandra
Aleksandra Lanišek biatlon,5,2 km sprint

Do 10 mesta

Aleksandra Lanišek biatlon 5,2 km sprint 3. mesto
Primož Skerbinek alpsko smučanje veleslalom 8. mesto
Dejan Gričar, Matej Jakša, Teja Gregorin, Ines Hižar tek na smučeh mešana štafeta 4x5 km 9. mesto
Lea Dabič alpsko smučanje slalom 10. mesto
Andrej Gorkič umetnostno drsanje 11. mesto
Ines Hižar tek na smučeh 7,5 km klasično 11. mesto
Tina Švajger umetnostno drsanje 11. mesto
Teja Gregorin tek na smučeh 7,5 km klasično 13. mesto
Martin Ponikvar, Rok Šolar, Tina Hižar, Špela Strasser tek na smučeh mešana štafeta 4x5 km 14. mesto
Matej Jakša tek na smučeh 10 km klasično 14. mesto
Boštjan Križaj alpsko smučanje veleslalom 16. mesto
Lucijan Čuk biatlon 7,5 km šprint 16. mesto
Matej Jakša tek na smučeh 10 km prosto 17. mesto
Teja Gregorin tek na smučeh 7,5 km prosto 17. mesto
Lea Dabič alpsko smučanje veleslalom 19. mesto
Bernard Vajdič alpsko smučanje veleslalom 20. mesto
Ines Hižar tek na smučeh 7,5 km prosto 21. mesto
Špela Strasser tek na smučeh 7,5 km klasično 21. mesto
Tina Hižar tek na smučeh 7,5 km prosto 22. mesto
Špela Strasser tek na smučeh 7,5 km prosto 25. mesto
Tina Hižar tek na smučeh 7,5 km klasično 25. mesto
Tanja Žerjav alpsko smučanje slalom 26. mesto
Špela Jelenc alpsko smučanje slalom 27. mesto
Martin Ponikvar tek na smučeh 10 km klasično 32. mesto
Darka Puc alpsko smučanje veleslalom 35. mesto
Rok Šolar tek na smučeh 10 km klasično 36. mesto
Špela Jelenc alpsko smučanje veleslalom 37. mesto
Rok Šolar tek na smučeh 10 km prosto 46. mesto
Dejan Gričar tek na smučeh 10 km klasično 47. mesto
Dejan Gričar tek na smučeh 10 km prosto 50. mesto
Martin Ponikvar tek na smučeh 10 km prosto 52. mesto

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj

Urnik in rezultati

07. Feb. 1997 - 13. Feb. 1997


alpsko smučanje , paralelni slalom
 Boštjan Križaj brez uvrstitve - finale (izpad v kvalifikacijah)
 Primož Skerbinek brez uvrstitve - finale (izpad v kvalifikacijah)
 Bernard Vajdič brez uvrstitve - finale (izpad v kvalifikacijah)
 Andi Wieser brez uvrstitve - finale (izpad v kvalifikacijah)
 Lea Dabič brez uvrstitve - finale (izpad v kvalifikacijah)
 Špela Jelenc brez uvrstitve - finale (izpad v kvalifikacijah)
 Darka Puc brez uvrstitve - finale (izpad v kvalifikacijah)
 Tanja Žerjav brez uvrstitve - finale (izpad v kvalifikacijah)