ZOFEM Szczyrk 2009

Zimski olimpijski festival evropske mladine Szczyrk 2009

9. zimski festival je bil v Szczyrk, Poljska.

 

Kraj in čas: Szczyrk (Poljska); 14. – 21. februar 2009
Udeležba: 43 držav, 1.300 športnikov
Število športov:
Število slovenskih športnikov:

Slovenski uspehi

Jaka Hvala, Rok Justin, Luka Leban, Peter Prevc smučarski skoki,normalna skakalnica - ekipno
Prevc Peter
Peter Prevc smučarski skoki,normalna skakalnica
Leon Pivk, Nace Šinkovec, Alen Turjak nordijska kombinacija,ekipno
Hafner Ula
Ula Hafner alpsko smučanje ,veleslalom

Do 10 mesta

Jaka Hvala, Rok Justin, Luka Leban, Peter Prevc smučarski skoki normalna skakalnica - ekipno 1. mesto
Peter Prevc smučarski skoki normalna skakalnica 1. mesto
Leon Pivk, Nace Šinkovec, Alen Turjak nordijska kombinacija ekipno 3. mesto
Ula Hafner alpsko smučanje veleslalom 3. mesto
Anja Eržen tek na smučeh 5 km klasično 4. mesto
Luka Leban smučarski skoki normalna skakalnica 4. mesto
Mišel Žerak alpsko smučanje veleslalom 5. mesto
Martin Čater alpsko smučanje slalom 6. mesto
Ula Hafner alpsko smučanje slalom 6. mesto
Iva Polanec deskanje na snegu paralelni veleslalom 8. mesto
Luka Gostinčar, Rok Tršan, Anja Eržen, Eva Sever Rus tek na smučeh mešana štafeta 4x5 km 9. mesto
Ana Bucik alpsko smučanje slalom 9. mesto
Martin Čater alpsko smučanje veleslalom 10. mesto
Alen Turjak nordijska kombinacija šprint 11. mesto
Jaka Hvala smučarski skoki normalna skakalnica 11. mesto
Žan Kranjec alpsko smučanje veleslalom 11. mesto
Alen Turjak nordijska kombinacija klasično 13. mesto
Žan Kranjec alpsko smučanje slalom 13. mesto
Anja Eržen tek na smučeh 7,5 km prosto 14. mesto
Nace Šinkovec nordijska kombinacija šprint 14. mesto
Nika Cerič umetnostno drsanje 14. mesto
Ana Bucik alpsko smučanje veleslalom 16. mesto
Anže Povirk biatlon šprint 16. mesto
Miha Ritonja deskanje na snegu kros 16. mesto
Rok Tršan tek na smučeh 10 km prosto 16. mesto
Maja Knez alpsko smučanje slalom 17. mesto
Nace Šinkovec nordijska kombinacija klasično 17. mesto
Rok Justin smučarski skoki normalna skakalnica 19. mesto
Iva Polanec deskanje na snegu kros 20. mesto
Matic Prešern deskanje na snegu kros 20. mesto
Anja Eržen tek na smučeh 1,5 km šprint 21. mesto
Matic Prešern deskanje na snegu paralelni veleslalom 21. mesto
Anja Oman alpsko smučanje slalom 22. mesto
Leon Pivk nordijska kombinacija klasično 22. mesto
Leon Pivk nordijska kombinacija šprint 22. mesto
Anže Povirk biatlon zasledovalno 26. mesto
Rok Tršan tek na smučeh 7,5 km klasično 27. mesto
Eva Sever Rus tek na smučeh 5 km klasično 28. mesto
Eva Sever Rus tek na smučeh 1,5 km šprint 28. mesto
Rok Tršan tek na smučeh 1,5 km šprint 28. mesto
Maja Knez alpsko smučanje veleslalom 31. mesto
Filip Miklavčič deskanje na snegu kros 35. mesto
Matjaž Gorjanc tek na smučeh 1,5 km šprint 36. mesto
Miha Ritonja deskanje na snegu paralelni veleslalom 36. mesto
Luka Gostinčar tek na smučeh 1,5 km šprint 38. mesto
Eva Klemenčič tek na smučeh 5 km klasično 40. mesto
Luka Gostinčar tek na smučeh 7,5 km klasično 40. mesto
Luka Prosen tek na smučeh 1,5 km šprint 40. mesto
Eva Sever Rus tek na smučeh 7,5 km prosto 41. mesto
Uta Malnar tek na smučeh 1,5 km šprint 41. mesto
Matevž Kovač biatlon zasledovalno 43. mesto
Eva Klemenčič tek na smučeh 1,5 km šprint 46. mesto
Eva Klemenčič tek na smučeh 7,5 km prosto 47. mesto
Luka Prosen tek na smučeh 7,5 km klasično 47. mesto
Matevž Kovač biatlon šprint 50. mesto
Katja Balantič biatlon šprint 51. mesto
Matjaž Gorjanc tek na smučeh 7,5 km klasično 51. mesto
Uta Malnar tek na smučeh 7,5 km prosto 52. mesto
Katja Balantič biatlon zasledovalno 54. mesto
Uta Malnar tek na smučeh 5 km klasično 54. mesto
Luka Prosen tek na smučeh 10 km prosto 56. mesto
Luka Gostinčar tek na smučeh 10 km prosto 57. mesto
Matjaž Gorjanc tek na smučeh 10 km prosto 61. mesto
Aleš Gregorin biatlon zasledovalno 64. mesto
Aleš Gregorin biatlon šprint 71. mesto

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj

Urnik in rezultati

14. Feb. 2009 - 21. Feb. 2009