SI Almerija 2005

Sredozemske igre Almerija 2005

Sredozemske igre so leta 2005 potekale v Almeriji.

 

Kraj in čas: Almerija (Španija); 24. junij - 4. julij  2005
Udeležba: 21 držav, 3.214 športnikov
Število športov: 27 športnih panog, 258 disciplin

Število slovenskih športnikov: 21 športnih panog, 159 športnikov

Slovenski uspehi

Peter Mankoč, Blaž Medvešek, Jernej Mencinger, Emil Tahirovič plavanje,4x100 m mešano Rezultat:0.0025592592592593
Bikar Alenka
Alenka Bikar atletika,200 m Rezultat:23.65
Klinar Anja
Anja Klinar plavanje,200 m mešano Rezultat:0.001574537037037
Medvešek Blaž
Blaž Medvešek plavanje,200 m hrbtno Rezultat:0.0013898148148148
Tahirovič Emil
Emil Tahirovič plavanje,50 m prsno Rezultat:28.02
Osovnikar Matic
Matic Osovnikar atletika,100 m Rezultat:10.35
Osovnikar Matic
Matic Osovnikar atletika,200 m Rezultat:20.75
Petkovšek Mitja
Mitja Petkovšek športna gimnastika ,bradlja Rezultat:9.65
Mankoč Peter
Peter Mankoč plavanje,100 m delfin Rezultat:54.08
Žbogar Vasilij
Vasilij Žbogar jadranje,laser
Aberšek Aleš
Aleš Aberšek plavanje,200 m delfin Rezultat:0.0013815972222222
Klinar Anja
Anja Klinar plavanje,400 m mešano Rezultat:0.003287037037037
Primc Igor
Igor Primc atletika,disk Rezultat:59.27
Ferjan Klemen
Klemen Ferjan judo,do 81 kg
Sraka Vuković Raša
Raša Sraka Vuković judo,do 70 kg
Drakšič Rok
Rok Drakšič judo,do 66 kg
Tomaž Čopi, Davor Glavina jadranje,470
Alja Černe, Teja Černe jadranje,470
Dolores Čekada, Barbara Križe, Darja Verbič tarčno lokostrelstvo ,ukrivljeni lok-FITA 70 m - ekipno
Saša Ignjatovič, Bojan Tokič namizni tenis,dvojice
Boštjan Ošabnik, Grega Žemlja tenis,dvojice tenis
Rok Kolander, Matej Prelog veslanje,dvojni dvojec Rezultat:0.0020549768518519
Novak Bojan
Bojan Novak balinanje,hitrostno zbijanje
Mizerit Davor
Davor Mizerit veslanje,enojec Rezultat:0.0023104166666667
Tahirovič Emil
Emil Tahirovič plavanje,100 m prsno Rezultat:0.00071446759259259
Godec Jernej
Jernej Godec plavanje,50 m prosto Rezultat:22.71
Žumer Kristina
Kristina Žumer atletika,100 m Rezultat:11.63
Markič Matjaž
Matjaž Markič plavanje,50 m prsno
Nareks Petra
Petra Nareks judo,do 52 kg
Kramberger Robi
Robi Kramberger boks,do 81 kg
Šavor Teja
Teja Šavor karate,do 55 kg
Žolnir Urška
Urška Žolnir judo,do 63 kg

Do 10 mesta

Peter Mankoč, Blaž Medvešek, Jernej Mencinger, Emil Tahirovič plavanje 4x100 m mešano 1. mesto
Alenka Bikar atletika 200 m 1. mesto
Anja Klinar plavanje 200 m mešano 1. mesto
Blaž Medvešek plavanje 200 m hrbtno 1. mesto
Emil Tahirovič plavanje 50 m prsno 1. mesto
Matic Osovnikar atletika 100 m 1. mesto
Matic Osovnikar atletika 200 m 1. mesto
Mitja Petkovšek športna gimnastika bradlja 1. mesto
Peter Mankoč plavanje 100 m delfin 1. mesto
Vasilij Žbogar jadranje laser 1. mesto
Aleš Aberšek plavanje 200 m delfin 2. mesto
Anja Klinar plavanje 400 m mešano 2. mesto
Igor Primc atletika disk 2. mesto
Klemen Ferjan judo do 81 kg 2. mesto
Raša Sraka Vuković judo do 70 kg 2. mesto
Rok Drakšič judo do 66 kg 2. mesto
Matjaž Borovina, Boštjan Fridrih, Matic Osovnikar, Jan   Žumer atletika 4x100m 3. mesto
Tomaž Čopi, Davor Glavina jadranje 470 3. mesto
Alja Černe, Teja Černe jadranje 470 3. mesto
Dolores Čekada, Barbara Križe, Darja Verbič tarčno lokostrelstvo ukrivljeni lok-FITA 70 m - ekipno 3. mesto
Saša Ignjatovič, Bojan Tokič namizni tenis dvojice 3. mesto
Boštjan Ošabnik, Grega Žemlja tenis dvojice tenis 3. mesto
Rok Kolander, Matej Prelog veslanje dvojni dvojec 3. mesto
Bojan Novak balinanje hitrostno zbijanje 3. mesto
Davor Mizerit veslanje enojec 3. mesto
Emil Tahirovič plavanje 100 m prsno 3. mesto
Jernej Godec plavanje 50 m prosto 3. mesto
Kristina Žumer atletika 100 m 3. mesto
Matjaž Markič plavanje 50 m prsno 3. mesto
Petra Nareks judo do 52 kg 3. mesto
Robi Kramberger boks do 81 kg 3. mesto
Teja Šavor karate do 55 kg 3. mesto
Urška Žolnir judo do 63 kg 3. mesto
Igor Ronchi, Mitja Trkov veslanje dvojni dvojec LV 4. mesto
Brigita Langerholc atletika 800 m 4. mesto
Damjan Zlatnar atletika 110 m ovire 4. mesto
Majda Jerman veslanje enojec 4. mesto
Matej Povž tarčno lokostrelstvo ukrivljeni lok-FITA 70 m krog 4. mesto
Miroslav Vodovnik atletika krogla 4. mesto
Peter Mankoč plavanje 100 m prosto 4. mesto
Snežana Vukmirovič atletika troskok 4. mesto
Teja Melink atletika palica 4. mesto
Helena Halas, Biljana Todorovič namizni tenis dvojice 5. mesto
Ana Oblak, Mihela Sirk odbojka na mivki ekipa 5. mesto
Anja Čarman, Anja Klinar, Tamara Sambrailo plavanje 4x100 m mešano 5. mesto
Anja Čarman, Jasna Ovsenik, Nina Sovinek plavanje 4x200 m prosto 5. mesto
Boštjan Božič, Gregor Novak veslanje dvojec brez krmarja 5. mesto
Andrej Poljanec atletika palica 5. mesto
Anja Čarman plavanje 200 m hrbtno 5. mesto
Biljana Todorovič namizni tenis posamezno 5. mesto
Bine Pišlar veslanje enojec LV 5. mesto
Blaž Medvešek plavanje 100 m hrbtno 5. mesto
Blaž Medvešek plavanje 50 m hrbtno 5. mesto
Boštjan Ošabnik tenis posamezno tenis 5. mesto
Damjan Sofronievski balinanje natančno zbijanje 5. mesto
Grega Žemlja tenis posamezno tenis 5. mesto
Jure Kuhar rokoborba - grško rimski slog do 84 kg 5. mesto
Kristina Žumer atletika 200 m 5. mesto
Matjaž Markič plavanje 100 m prsno 5. mesto
Monika Močnik plavanje 1500 m prosto 5. mesto
Primož Ferjan judo do 100 kg 5. mesto
Robert Markoja strelstvo MK puška 3x40 5. mesto
Robert Markoja strelstvo MK puška 60 leže 5. mesto
Špela Ponomarenko kajak-kanu - mirne vode K-1 1000 m 5. mesto
Špela Ponomarenko kajak-kanu - mirne vode K-1 500 m 5. mesto
Zdenka Stolnik strelstvo zračna puška 5. mesto
Jure Dobelšek, Boštjan Hribar, Rok Ivančič, Boštjan Kavaš, Robert Konečnik, Miladin Kozlina, Goran Kozomara, Gregor Lorger, Matjaž Mlakar, Jure Natek, Marko Oštir, Aleš Pajovič, Dušan Podpečan, Primož Prošt, Aleš Sirk, Luka Žvižej rokomet ekipa 6. mesto
Jan   Žumer atletika 100 m 6. mesto
Jernej Mencinger plavanje 100 m delfin 6. mesto
Matjaž Pernat plavanje 200 m prsno 6. mesto
Monika Močnik plavanje 800 m prosto 6. mesto
Snežana Vukmirovič atletika daljina 6. mesto
Tamara Sambrailo plavanje 50 m prsno 6. mesto
Alen Dimic, Sašo Bertoncelj, Mitja Petkovšek, Blaž Puljič, Sebastijan Štraus športna gimnastika mnogoboj - ekipno 7. mesto
Sebastijan Ajster, Nejc Pogačar golf ekipno 7. mesto
Andrej Kučer, Tomaž Laufer, Primož Rifelj, Luka Založnik konjeništvo - preskakovanje ovir preskakovanje zaprek - ekipno 7. mesto
Nataša Cingerle, Barbara Kristan odbojka na mivki ekipa 7. mesto
Anja Argenti, Maja Breznik, Katja Čerenjak, Tanja Čigoja, Biljana Čulibrk, Jelena Čvorak, Monika Frol, Manuela Hrnjič, Neli Irman, Tadeja Korelc, Miša Marinček, Kristina Mihić, Nina Potočnik, Darja Rajšič, Tina Sotler, Urška Wertl rokomet ekipa 7. mesto
Boban Antonijevič, Žiga Balderman, Erik Bukovac, Teo Galič, Jernej Lovše, Aleksander Mertelj, Tomaž Mihelčič, Jure Nastran, Matej Nastran, Andrija Šulič, Primož Troppan, Blaž Verač, Miha Vreček vaterpolo ekipa vaterpolo 7. mesto
Anja Čarman plavanje 400 m prosto 7. mesto
Dejan Vozlič karate absolutna kategorija 7. mesto
Luka Turk plavanje 400 m prosto 7. mesto
Luka Turk plavanje 800 m prosto 7. mesto
Marijana Jularič karate absolutna kategorija 7. mesto
Marijana Jularič karate do 60 kg 7. mesto
Matjaž Ceraj judo nad 100 kg 7. mesto
Matjaž Končina karate do 75 kg 7. mesto
Meta Mačus atletika 400 m ovire 7. mesto
Mitja Sedmak rokoborba - grško rimski slog do 96 kg 7. mesto
Mojca Rode ritmična gimnastika mnogoboj 7. mesto
Rajmond Debevec strelstvo MK puška 3x40 7. mesto
Tina Kukec judo nad 78 kg 7. mesto
Zala Pia Jenko, Teja Kikelj golf ekipno 8. mesto
Izidor Hreščak strelstvo zračna puška 8. mesto
Jasmina Maček strelstvo trap 8. mesto
Jernej Godec plavanje 100 m prosto 8. mesto
Jernej Mencinger plavanje 50 m delfin 8. mesto
Katja Dadič strelstvo zračna puška 8. mesto
Marko Milenkovič plavanje 200 m mešano 8. mesto
Marko Milenkovič plavanje 400 m mešano 8. mesto
Rožle Prezelj atletika višina 8. mesto
Tamara Sambrailo plavanje 100 m prsno 8. mesto
Tjaša Šeme ritmična gimnastika mnogoboj 8. mesto
Anja Čarman plavanje 100 m hrbtno 9. mesto
Anja Klinar plavanje 200 m delfin 9. mesto
Anja Klinar plavanje 200 m prosto 9. mesto
Bojan Tokič namizni tenis posamezno 9. mesto
Dejan Vozlič karate do 80 kg 9. mesto
Erduan Braimi boks do 64 kg 9. mesto
Martina Safran namizni tenis posamezno 9. mesto
Peter Mankoč plavanje 50 m delfin 9. mesto
Tamara Sambrailo plavanje 200 m prsno 9. mesto
Andraž Lipolt strelstvo trap 10. mesto
Boštjan Šimunič atletika troskok 10. mesto
Peter Mankoč plavanje 50 m hrbtno 10. mesto
Sara Orešnik atletika 400 m ovire 10. mesto
Sašo Bertoncelj športna gimnastika konj z ročaji 10. mesto
Karlo Hmeljak, Mitja Nevečny jadranje 470 11. mesto
Alen Dimic športna gimnastika mnogoboj 11. mesto
Rajmond Debevec strelstvo zračna puška 11. mesto
Darja Verbič tarčno lokostrelstvo ukrivljeni lok-FITA 70 m krog 12. mesto
Jan   Žumer atletika daljina 12. mesto
Matej Zupanc tarčno lokostrelstvo ukrivljeni lok-FITA 70 m krog 12. mesto
Nejc Pogačar golf posamezno 12. mesto
Nina Sovinek plavanje 100 m prosto 12. mesto
Sebastijan Štraus športna gimnastika mnogoboj 12. mesto
Vesna Kržan strelstvo zračna pištola 12. mesto
Boštjan Fridrih atletika daljina 13. mesto
Julija Kamnar športna gimnastika mnogoboj 13. mesto
Saša Ignjatovič namizni tenis posamezno 13. mesto
Teja Kikelj golf posamezno 13. mesto
Bojana Vrščaj športna gimnastika parter 14. mesto
Jasna Ovsenik plavanje 50 m hrbtno 14. mesto
Nina Sovinek plavanje 50 m prosto 14. mesto
Rajmond Debevec strelstvo MK puška 60 leže 14. mesto
Sonja Roman atletika 1500 m 14. mesto
Blaž Puljič športna gimnastika mnogoboj 15. mesto
Dolores Čekada tarčno lokostrelstvo ukrivljeni lok-FITA 70 m krog 16. mesto
Alen Dimic športna gimnastika preskok 17. mesto
Barbara Križe tarčno lokostrelstvo ukrivljeni lok-FITA 70 m krog 17. mesto
Jasna Ovsenik plavanje 50 m prosto 17. mesto
Matija Žlender tarčno lokostrelstvo ukrivljeni lok-FITA 70 m krog 17. mesto
Primož Rifelj konjeništvo - preskakovanje ovir preskakovanje zaprek 17. mesto
Julija Kamnar športna gimnastika parter 18. mesto
Andrej Kučer konjeništvo - preskakovanje ovir preskakovanje zaprek 19. mesto
Blaž Puljič športna gimnastika bradlja 19. mesto
Alen Dimic športna gimnastika drog 20. mesto
Blaž Puljič športna gimnastika konj z ročaji 20. mesto
Julija Kamnar športna gimnastika gred 20. mesto
Zala Pia Jenko golf posamezno 20. mesto
Sebastijan Ajster golf posamezno 20. mesto
Julija Kamnar športna gimnastika dvovišinska bradlja 21. mesto
Julija Kamnar športna gimnastika preskok 21. mesto
Blaž Puljič športna gimnastika drog 22. mesto
Tomaž Laufer konjeništvo - preskakovanje ovir preskakovanje zaprek 23. mesto
Blaž Puljič športna gimnastika preskok 24. mesto
Luka Založnik konjeništvo - preskakovanje ovir preskakovanje zaprek 24. mesto
Sebastijan Štraus športna gimnastika parter 24. mesto
Sebastijan Štraus športna gimnastika bradlja 25. mesto
Blaž Puljič športna gimnastika parter 26. mesto
Bojana Vrščaj športna gimnastika mnogoboj 26. mesto
Sebastijan Štraus športna gimnastika konj z ročaji 26. mesto
Sebastijan Štraus športna gimnastika krogi 26. mesto
Alen Dimic športna gimnastika bradlja 28. mesto
Alen Dimic športna gimnastika krogi 28. mesto
Alen Dimic športna gimnastika parter 28. mesto
Alen Dimic športna gimnastika konj z ročaji 29. mesto
Sebastijan Štraus športna gimnastika drog 29. mesto
Blaž Puljič športna gimnastika krogi 30. mesto
Sebastijan Štraus športna gimnastika preskok 30. mesto
Mitja Petkovšek športna gimnastika mnogoboj 39. mesto
Sašo Bertoncelj športna gimnastika mnogoboj 40. mesto

Reprezentanca

A B C Č D E F G H I J K L M N O P R S Š T U V Z Ž VSI

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj

Urnik in rezultati

24. Jun. 2005 - 04. Jul. 2005

balinanje, hitrostno zbijanje
 Bojan Novak 3.m - finale
kajak-kanu - mirne vode, K-1 1000 m
3.m 0.0024231828703704 - finale
 Špela Ponomarenko 5.m 0.0027462152777778 - finale
kajak-kanu - mirne vode, K-1 500 m
5.m 0.0011700231481481 - finale
 Špela Ponomarenko 5.m 0.0013203587962963 - finale
plavanje, 1500 m prosto
 Monika Močnik 5.m 0.011959490740741 - finale
plavanje, 200 m prosto
2.m 0.001384375 - finale
 Anja Klinar 9.m 0.001458912037037 - finale
plavanje, 400 m prosto
2.m 0.0029195601851852 - finale
 Luka Turk 7.m 0.0027399305555556 - finale
 Anja Čarman 7.m 0.0029909722222222 - finale
plavanje, 800 m prosto
 Monika Močnik 6.m 0.0062550925925926 - finale
 Luka Turk 7.m 0.0057258101851852 - finale
rokoborba - grško rimski slog, do 84 kg
 Jure Kuhar 5.m brez zmage - finale
rokoborba - grško rimski slog, do 96 kg
 Mitja Sedmak 7.m brez zmage - finale
rokomet, ekipa
  (Dobelšek Jure, Hribar Boštjan, Ivančič Rok, Kavaš Boštjan, Konečnik Robert, Kozlina Miladin, Kozomara Goran, Lorger Gregor, Mlakar Matjaž, Natek Jure, Oštir Marko, Pajovič Aleš, Podpečan Dušan, Prošt Primož, Sirk Aleš, Žvižej Luka) 6.m - finale
  (Argenti Anja, Breznik Maja, Čerenjak Katja, Čigoja Tanja, Čulibrk Biljana, Čvorak Jelena, Frol Monika, Hrnjič Manuela, Irman Neli, Korelc Tadeja, Marinček Miša, Mihić Kristina, Potočnik Nina, Rajšič Darja, Sotler Tina, Wertl Urška) 7.m - finale
športna gimnastika , dvovišinska bradlja
 Julija Kamnar 21.m 7.675 - finale
strelstvo, zračna pištola
 Vesna Kržan 12.m 375 - finale
veslanje, enojec LV
 Bine Pišlar 5.m 0.002315162037037 - finale

Datumi

Športi

Discipline

Faze

Rezultati

Športniki

Ekipe