SI Pescara 2009

Sredozemske igre Pescara 2009

Sredozemske igre so leta 2009 potekale v Pescari.

 

Kraj in čas: Pescara (Italija); 26. junij - 5. julij 2009
Udeležba: 23 držav, 4.180 športnikov
Število športov: 28 športnih panog, 244 disciplin

Število slovenskih športnikov: 21 športnih panog, 135 športnikov

Slovenski uspehi

Sedej Aljaž
Aljaž Sedej judo,do 81 kg
Klinar Anja
Anja Klinar plavanje,400 m mešano Rezultat: 4:39,48
Maček Boštjan
Boštjan Maček strelstvo,trap Rezultat: 144
Polavder Lucija
Lucija Polavder judo,nad 78 kg
Ponomarenko Špela
Špela Ponomarenko kajak-kanu - mirne vode,K-1 500 m Rezultat: 1:50,046
Gornik Tim
Tim Gornik golf,posamezno
Žolnir Urška
Urška Žolnir judo,do 63 kg
Jan   Špik, Luka Špik veslanje,dvojni dvojec Rezultat: 6:24,41
Borčnik Aleš
Aleš Borčnik balinanje,hitrostno zbijanje
Pegan Aljaž
Aljaž Pegan športna gimnastika ,drog Rezultat: 15.000
Tahirovič Emil
Emil Tahirovič plavanje,50 m prsno Rezultat: 27,27
Kump Marko
Marko Kump cestno kolesarstvo ,cestna dirka Rezultat: 3:08:15 (+0)
Cesar Nina
Nina Cesar plavanje,800 m prosto Rezultat: 8:31,26
Pivk Petra
Petra Pivk balinanje,hitrostno zbijanje
Sraka Vuković Raša
Raša Sraka Vuković judo,do 70 kg
Veit Sabina
Sabina Veit atletika,200 m Rezultat: 23,45
Jure Cvet, Matevž Malešič veslanje,dvojni dvojec LV Rezultat: 6:34,86
Klinar Anja
Anja Klinar plavanje,200 m mešano Rezultat: 2:14,24
Kranjc Matija
Matija Kranjc atletika,kopje Rezultat: 77,82
Mankoč Peter
Peter Mankoč plavanje,100 m delfin Rezultat: 52,06
Nareks Petra
Petra Nareks judo,do 52 kg
Trstenjak Tina
Tina Trstenjak judo,do 57 kg

Do 10 mesta

Aljaž Sedej judo do 81 kg 1. mesto
Anja Klinar plavanje 400 m mešano 1. mesto
Boštjan Maček strelstvo trap 1. mesto
Lucija Polavder judo nad 78 kg 1. mesto
Špela Ponomarenko kajak-kanu - mirne vode K-1 500 m 1. mesto
Tim Gornik golf posamezno 1. mesto
Urška Žolnir judo do 63 kg 1. mesto
Jan   Špik, Luka Špik veslanje dvojni dvojec 2. mesto
Aleš Borčnik balinanje hitrostno zbijanje 2. mesto
Aljaž Pegan športna gimnastika drog 2. mesto
Emil Tahirovič plavanje 50 m prsno 2. mesto
Marko Kump cestno kolesarstvo cestna dirka 2. mesto
Nina Cesar plavanje 800 m prosto 2. mesto
Petra Pivk balinanje hitrostno zbijanje 2. mesto
Raša Sraka Vuković judo do 70 kg 2. mesto
Sabina Veit atletika 200 m 2. mesto
Andrej Flajs, Vid Jakopin, Matevž Kamnik, Alen Pajenk, Jan   Planinc, Miha Plot, Rok Satler, Damir Šabec, Alen Šket, Tine Urnaut, Matej Vidič, Dejan Vinčič odbojka ekipa 3. mesto
Jure Cvet, Matevž Malešič veslanje dvojni dvojec LV 3. mesto
Anja Klinar plavanje 200 m mešano 3. mesto
Matija Kranjc atletika kopje 3. mesto
Peter Mankoč plavanje 100 m delfin 3. mesto
Petra Nareks judo do 52 kg 3. mesto
Tina Trstenjak judo do 57 kg 3. mesto
Saša Golob, Carmen Astrid Horvat, Ivana Kamnikar, Tjaša Kysselef, Adela Šajn športna gimnastika ekipno 4. mesto
Peter Mankoč, Matjaž Markič, Emil Tahirovič, Robert Žbogar plavanje 4x100 m mešano 4. mesto
Anja Čarman, Sofija Djelič, Nina Drolc, Nina Sovinek plavanje 4x100 m mešano 4. mesto
Nina Cesar, Anja Klinar, Nika Karlina Petrič, Nina Sovinek plavanje 4x200 m prosto 4. mesto
Rok Kolander, Miha Pirih veslanje dvojec brez krmarja 4. mesto
Emil Tahirovič plavanje 100 m prsno 4. mesto
Matjaž Markič plavanje 50 m prsno 4. mesto
Rok Klavora športna gimnastika preskok 4. mesto
Tina Šutej atletika palica 4. mesto
Tjaša Kysselef športna gimnastika preskok 4. mesto
Tim Gornik, Nejc Pogačar golf ekipno 5. mesto
Urša Orehek, Tajda Šarkanj golf ekipno 5. mesto
Erika Fabjan, Simona Fabjan odbojka na mivki ekipa 5. mesto
Darinka Kujavec, Tatjana Šeruga petanka dvojice 5. mesto
Nina Drolc, Kaja Kolšek, Lea Kos, Nina Sovinek plavanje 4x100 m prosto štafeta 5. mesto
Dejan Šernek rokoborba - grško rimski slog do 84 kg 5. mesto
Jure Kuhar rokoborba - grško rimski slog do 74 kg 5. mesto
Kristijan Koren cestno kolesarstvo kronometer 5. mesto
Peter Mankoč plavanje 50 m delfin 5. mesto
Robert Markoja strelstvo MK puška 3x40 5. mesto
Saša Golob športna gimnastika gred 5. mesto
Snežana Rodič atletika troskok 5. mesto
Tadeja Sodec balinanje natančno zbijanje 5. mesto
Tina Murn atletika 100 m 5. mesto
Tomislav Ternar tenis posamezno tenis 5. mesto
Vesna Bezgovšek karate do 50 kg 5. mesto
Dejan Tonejc balinanje natančno zbijanje 5. mesto
Anja Čarman plavanje 200 m hrbtno 6. mesto
Ivana Kamnikar športna gimnastika gred 6. mesto
Marina Tomič atletika 100 m ovire 6. mesto
Mojca Rode ritmična gimnastika mnogoboj 6. mesto
Nina Cesar plavanje 400 m prosto 6. mesto
Nina Sovinek plavanje 100 m prsno 6. mesto
Tanja Šmid plavanje 200 m mešano 6. mesto
Tea Kralj kajak-kanu - mirne vode K-1 1000 m 6. mesto
Željko Moičevič strelstvo MK puška 3x40 6. mesto
Žiga Britovšek, Alen Dimic, Rok Klavora, Aljaž Pegan, Gregor Gvido Saksida športna gimnastika mnogoboj - ekipno 7. mesto
Anja Argenti, Maja Breznik, Katja Čerenjak, Ana Gros, Neli Irman, Alja Koren, Miša Marinček, Tamara Mavsar, Neža Mitruševska, Amra Pandžič, Vesna Puš, Nuša Skutnik, Maja Šon, Barbara Varlec, Branka Zec, Maja Zrnec rokomet ekipa 7. mesto
Gregor Gazvoda cestno kolesarstvo kronometer 7. mesto
Gregor Kokalovič atletika 200 m 7. mesto
Ivana Kamnikar športna gimnastika dvovišinska bradlja 7. mesto
Mihaela Čirič rokoborba - prosti slog do 51 kg 7. mesto
Robert Markoja strelstvo MK puška 60 leže 7. mesto
Robert Žbogar plavanje 100 m hrbtno 7. mesto
Robert Žbogar plavanje 200 m hrbtno 7. mesto
Adela Šajn športna gimnastika parter 8. mesto
Ivana Kamnikar športna gimnastika mnogoboj 8. mesto
Matjaž Markič plavanje 100 m prsno 8. mesto
Nika Karlina Petrič plavanje 400 m prosto 8. mesto
Nina Drolc plavanje 50 m prosto 8. mesto
Pia Tajnikar atletika 100 m 8. mesto
Saša Golob športna gimnastika dvovišinska bradlja 8. mesto
Sebastjan Jagarinec atletika 400 m 8. mesto
Sofija Djelič plavanje 100 m delfin 8. mesto
Tea Kralj kajak-kanu - mirne vode K-1 500 m 8. mesto
Mitja Mikulin, Sebastijan Prinčič jadranje 470 9. mesto
Veronika Macarol, Tina Mrak jadranje 470 9. mesto
Borut Knapič, Andrej Kučer, Tomaž Laufer, Luka Založnik konjeništvo - preskakovanje ovir preskakovanje zaprek - ekipno 9. mesto
Blaž Rola, Tomislav Ternar tenis dvojice tenis 9. mesto
Borut Slapnik boks do 91 kg 9. mesto
Iva Peternel karate do 55 kg 9. mesto
Jan   Žumer atletika 200 m 9. mesto
Jernej Godec plavanje 50 m prosto 9. mesto
Mitja Jenuš judo nad 100 kg 9. mesto
Nika Karlina Petrič plavanje 800 m prosto 9. mesto
Nina Sovinek plavanje 100 m prosto 9. mesto
Nina Sovinek plavanje 200 m prosto 9. mesto
Omer Tabakovič karate nad 84 kg 9. mesto
Robert Žbogar plavanje 50 m hrbtno 9. mesto
Rok Urbanc boks nad 91 kg 9. mesto
Saša Golob športna gimnastika mnogoboj 9. mesto
Živa Dvoršak strelstvo zračna puška 9. mesto
Kaja Kolšek plavanje 50 m prsno 10. mesto
Maja Sovinek plavanje 100 m hrbtno 10. mesto
Nik Pletikos jadranje laser 10. mesto
Tajda Šarkanj golf posamezno 10. mesto
Tanja Šmid plavanje 200 m prsno 10. mesto
Zdenka Stern strelstvo zračna puška 10. mesto
Željko Moičevič strelstvo zračna puška 10. mesto
Alen Dimic športna gimnastika mnogoboj 11. mesto
Maja Sovinek plavanje 50 m hrbtno 11. mesto
Tanja Šmid plavanje 50 m prsno 11. mesto
Urša Orehek golf posamezno 11. mesto
Anja Čarman plavanje 50 m hrbtno 12. mesto
Jure Kocjan cestno kolesarstvo cestna dirka 12. mesto
Majda Raušl strelstvo zračna pištola 12. mesto
Nina Drolc plavanje 100 m prosto 12. mesto
Rok Klavora športna gimnastika parter 12. mesto
Tanja Šmid plavanje 100 m prsno 12. mesto
Tina Dobovšek plavanje 50 m delfin 12. mesto
Alen Dimic športna gimnastika bradlja 13. mesto
Ivana Kamnikar športna gimnastika parter 13. mesto
Lea Kos plavanje 200 m prosto 13. mesto
Nina Sovinek plavanje 50 m prosto 13. mesto
Robert Markoja strelstvo zračna puška 13. mesto
Tjaša Kysselef športna gimnastika gred 13. mesto
Matej Žniderčič strelstvo trap 14. mesto
Saša Golob športna gimnastika parter 14. mesto
Saša Golob športna gimnastika preskok 14. mesto
Željko Moičevič strelstvo MK puška 60 leže 15. mesto
Žiga Britovšek športna gimnastika mnogoboj 15. mesto
Adela Šajn športna gimnastika gred 16. mesto
Carmen Astrid Horvat športna gimnastika dvovišinska bradlja 16. mesto
Gregor Gvido Saksida športna gimnastika krogi 16. mesto
Sofija Djelič plavanje 50 m delfin 16. mesto
Tina Dobovšek plavanje 100 m delfin 16. mesto
Tjaša Kysselef športna gimnastika parter 16. mesto
Tjaša Šeme ritmična gimnastika mnogoboj 16. mesto
Anja Čarman plavanje 100 m hrbtno 17. mesto
Blaž Rola tenis posamezno tenis 17. mesto
Jernej Markič jadranje laser 17. mesto
Matija Matijevič karate do 75 kg 17. mesto
Žiga Britovšek športna gimnastika konj z ročaji 17. mesto
Tjaša Kysselef športna gimnastika dvovišinska bradlja 18. mesto
Borut Knapič konjeništvo - preskakovanje ovir preskakovanje zaprek 19. mesto
Carmen Astrid Horvat športna gimnastika preskok 19. mesto
Alen Dimic športna gimnastika preskok 21. mesto
Ivana Kamnikar športna gimnastika preskok 21. mesto
Žiga Britovšek športna gimnastika bradlja 21. mesto
Nejc Pogačar golf posamezno 22. mesto
Alen Dimic športna gimnastika krogi 23. mesto
Rok Klavora športna gimnastika bradlja 23. mesto
Alen Dimic športna gimnastika drog 27. mesto
Luka Založnik konjeništvo - preskakovanje ovir preskakovanje zaprek 29. mesto
Tomaž Laufer konjeništvo - preskakovanje ovir preskakovanje zaprek 31. mesto
Žiga Britovšek športna gimnastika krogi 31. mesto
Žiga Britovšek športna gimnastika preskok 32. mesto
Rok Klavora športna gimnastika drog 36. mesto
Rok Klavora športna gimnastika konj z ročaji 36. mesto
Žiga Britovšek športna gimnastika drog 40. mesto
Aldo Ino Ilešič cestno kolesarstvo cestna dirka 42. mesto
Alen Dimic športna gimnastika konj z ročaji 42. mesto
Kristijan Koren cestno kolesarstvo cestna dirka 47. mesto
Andrej Kučer konjeništvo - preskakovanje ovir preskakovanje zaprek 48. mesto
Luka Rakuša cestno kolesarstvo cestna dirka 50. mesto
Primož Rifelj konjeništvo - preskakovanje ovir preskakovanje zaprek 58. mesto
Gašper Švab cestno kolesarstvo cestna dirka 63. mesto

Reprezentanca

A B C Č D E F G H I J K L M N O P R S Š T U V Z Ž VSI

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj

Urnik in rezultati

26. Jun. 2009 - 05. Jul. 2009

atletika, daljina
3.m  650 - finale
atletika, kopje
 Matija Kranjc 3.m  77,82 - finale
3.m  59.08 - finale
boks, do 91 kg
 Borut Slapnik 9.-12.m  poraz 1. krog - finale
boks, nad 91 kg
 Rok Urbanc 9.-10.m  poraz 1. krog - finale
judo, do 66 kg
3.m - finale
kajak-kanu - mirne vode, K-1 1000 m
5.m  3:51,010 - finale
 Tea Kralj 6.m  4:26,680 - finale
kajak-kanu - mirne vode, K-1 500 m
 Špela Ponomarenko 1.m  1:50,046 - finale
 Tea Kralj 8.m  1:54,815 - finale
9.m  1:49,798 - finale
karate, do 55 kg
 Iva Peternel 9.-14.m  poraz v 1. krogu - finale
plavanje, 200 m prosto
 Nina Sovinek 9.m  2:04,85 - finale
 Lea Kos 13.m  2:07,68 - finale
plavanje, 200 m prsno
 Tanja Šmid 10.m  2:32,76 - finale
plavanje, 400 m mešano
 Anja Klinar 1.m  4:39,48 - finale
rokoborba - grško rimski slog, do 74 kg
 Jure Kuhar 5.m - finale
rokoborba - grško rimski slog, do 84 kg
 Dejan Šernek 5.m - finale
strelstvo, zračna pištola
 Majda Raušl 12.m  375 - finale

Datumi

Športi

Discipline

Faze

Rezultati

Športniki

Ekipe