SVI Duisburg 2005

Svetovne igre Duisburg 2005

Sedme svetovne igre so potekale leta 2005 v Dusiburgu v Nemčiji.

 

Kraj in čas: Dusiburg (Nemčija); 16. – 26. julij 2009
Udeležba:  93, držav, 3.200 športnikov
Število športov: 34 športov
Število slovenskih športnikov: 9 športov, 28 športnikov

 

Otvoritvena slovesnost svetovnih iger v Duisburgu leta 2005 se je začela v četrtek zvečer s prihodom loga iger v Duisburgu. Prinesel ga je japonski predstavnik mesta Akita, ki je gostilo igre leta 2001.

Zoran Plohl

Plohl Zoran
Šport:
latinsko-ameriški plesi
Disciplina:
LA plesi
Rojen:
Višina:
Teža:
Matični klub:
Trener:

Rezultati na OI in ostalih športnih igrah

Medalje na OI:
SVI DUISBURG 2005
latinsko-ameriški plesi LA plesi 5. mesto

Vrhunci kariere

Svetovna prvenstva


2001
kombinacija ST in LA 3. mesto

2012
LA plesi 1. mesto

Evropska prvenstva


2001
kombinacija ST in LA 3. mesto

2006
LA plesi 3. mesto

Slovenski uspehi

Sitar Dejan
Dejan Sitar poljsko lokostrelstvo ,sestavljeni lok
Mlinarič Lucija
Lucija Mlinarič kotalkanje - umetnostno,posamezno
Gros Natalija
Natalija Gros športno plezanje,težavnost
Čauševič Jasmin
Jasmin Čauševič balinanje,hitrostno zbijanje

Do 10 mesta

Dejan Sitar poljsko lokostrelstvo sestavljeni lok 2. mesto
Lucija Mlinarič kotalkanje - umetnostno posamezno 2. mesto
Natalija Gros športno plezanje težavnost 2. mesto
Jasmin Čauševič balinanje hitrostno zbijanje 3. mesto
Tamara Strnad ju-jitsu borbe do 62 kg 4. mesto
Dejan Kink, Gorazd Kostevc ju-jitsu duo sistem 5. mesto
Vanja Preskar, Vita Preskar ju-jitsu duo sistem 5. mesto
Zoran Plohl, Tatsiana Lahvinovich latinsko-ameriški plesi LA plesi 5. mesto
Boštjan Bevc ju-jitsu borbe do 77 kg 5. mesto
Petra Pivk balinanje hitrostno zbijanje 5. mesto
Zlatko Rizvič ju-jitsu borbe do 94 kg 5. mesto
Damjan Sofronievski, Denis Vidmar balinanje natančno zbijanje - štafeta 6. mesto
Matjaž Izak, Simona Turk akrobatski R'N'R pari 6. mesto
Miša Cigoj, Anastazija Novožilova standardni plesi ST plesi 6. mesto
Dolores Čekada poljsko lokostrelstvo ukrivljeni lok-FITA 70m krog 6. mesto
Jernej Letica kotalkanje - hitrostno rolanje 1000 m 6. mesto
Matija Žlender poljsko lokostrelstvo ukrivljeni lok-FITA 70m krog 6. mesto
Uroš Krička poljsko lokostrelstvo sestavljeni lok 8. mesto
Jernej Letica kotalkanje - hitrostno rolanje 5000 m na točke 9. mesto
Žare Krajnc poljsko lokostrelstvo goli lok 9. mesto
Staša Podgoršek poljsko lokostrelstvo goli lok 10. mesto
Borut Furlan ribištvo - kasting muha daljava enoročno 17. mesto
Dušan Stevanovič ribištvo - kasting muha natančno 18. mesto
Jernej Letica kotalkanje - hitrostno rolanje 10.000 m na točke in izločanje 19. mesto
Dušan Stevanovič ribištvo - kasting muha daljava enoročno 22. mesto
Dušan Stevanovič ribištvo - kasting obtežilnik natančno 29. mesto
Borut Furlan ribištvo - kasting obtežilnik natančno 34. mesto
Borut Furlan ribištvo - kasting muha natančno 35. mesto

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj

Urnik in rezultati

14. Jul. 2005 - 24. Jul. 2005

kotalkanje - hitrostno rolanje, 10.000 m na točke in izločanje
 Jernej Letica 19.m - finale
kotalkanje - hitrostno rolanje, 1000 m
 Jernej Letica 6.m - finale
kotalkanje - hitrostno rolanje, 5000 m na točke
 Jernej Letica 9.m - finale