SVI Kaoshiung 2009

Svetovne igre Kaohsiung 2009

Osme svetovne igre so potekale leta 2009 v Kaohsiungu v Tajvanu.

 

Kraj in čas: Kaohsiung (Tajvan); 16. – 26. julij 2009

Udeležba: 90 držav, 3.235 športnikov
Število športov: 26 športnih panog
Število slovenskih športnikov: 6 športnih panog, 18 športnikov

 

V Kaohsiungu je na svetovnih igrah v neolimpijskih športih nastopilo tudi 18 slovenskih športnikov: balinanju (2), lokostrelstvu (7), športnem plezanju (2), latinskoameriških plesih (2), akrobatskem rock'n'rollu (4) in umetnostnem kotalkanju (1).

Marjan Podržaj

Podržaj Marjan
Šport:
poljsko lokostrelstvo
Disciplina:
goli lok
Rojen:
1959
Višina:
184
Teža:
84
Matični klub:
LOKOSTRELSKI KLUB ŠENČUR
Trener:
VSAK DAN V ŠPORTU JE IZZIV

Rezultati na OI in ostalih športnih igrah

Medalje na OI:
SVI Cali 2013
poljsko lokostrelstvo goli lok 10. mesto

SVI KAOHSIUNG 2009
poljsko lokostrelstvo goli lok 6. mesto

Vrhunci kariere

Svetovna prvenstva


1998
compound slog – arrowhead 3. mesto

2000
instinktivni slog – arrowhead 2. mesto
Hobiji:
ornitologija in kinologija
Začetek športne kariere (kdaj, kje):
1976 v Kranju
Kakšne so vaše ambicije po športni karieri:
trener in svetovalec-kdo pa pravi, da bom kdaj nehal!?

Osebni rekord

Rezultat:
Disciplina:
Datum:

poljsko lokostrelstvo , goli lok
 Marjan Podržaj 6.m - finale

Slovenski uspehi

Vidmar Maja
Maja Vidmar športno plezanje,težavnost
Sodec Nina
Nina Sodec balinanje,hitrostno zbijanje
Jurij Batagelj, Jagoda Štrukelj latinsko-ameriški plesi,LA plesi
Arčon Nika
Nika Arčon kotalkanje - umetnostno,posamezno

Do 10 mesta

Maja Vidmar športno plezanje težavnost 1. mesto
Nina Sodec balinanje hitrostno zbijanje 1. mesto
Jurij Batagelj, Jagoda Štrukelj latinsko-ameriški plesi LA plesi 2. mesto
Nika Arčon kotalkanje - umetnostno posamezno 2. mesto
Mihael Kosec poljsko lokostrelstvo goli lok 5. mesto
Marjan Podržaj poljsko lokostrelstvo goli lok 6. mesto
Mina Mrkovič športno plezanje težavnost 6. mesto
Dolores Čekada poljsko lokostrelstvo ukrivljeni lok 8. mesto
Rok Mažgon poljsko lokostrelstvo ukrivljeni lok 13. mesto
Matija Žlender poljsko lokostrelstvo ukrivljeni lok 14. mesto
Boštjan Pavček, Barbara Šercer akrobatski R'N'R pari 17. mesto
Anže Jakopin, Lea Smrtnik akrobatski R'N'R pari 19. mesto
Žarko Krajnc poljsko lokostrelstvo sestavljeni lok 22. mesto
Uroš Krička poljsko lokostrelstvo sestavljeni lok 24. mesto

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj

Urnik in rezultati

17. Jul. 2009 - 26. Jul. 2009

balinanje, hitrostno zbijanje
 Nina Sodec 1.m - finale
5.m - finale
kotalkanje - umetnostno, posamezno
 Nika Arčon 2.m - finale