ZOFEM Predarlska 2015

Zimski olimpijski festival evropske mladine - Predarlska 2015

Kraj: Predarlska (Avstrija) in Lihtenštajn

Čas: 25. - 30. januar 2015
Udeležba: okoli 1500 športnikov iz 49 držav
Število športov: 8
Število slovenskih športnikov: 37

Moto iger: "Rock the Alps"

Uradna spletna stran iger: www.eyof2015.org

Družabna omrežja organizatorja iger: Facebook stran iger; Uradni twitter profil; Instagram

 

 

več

OFEM Predarlska

Zimski olimpijski festival evropske mladine bo v letu 2015 gostila pokrajina Predarlska. Večina tekmovalcev bo nastanjena v mestu Schruns. V osrčju gora visokih do 3312 m visoko (Piz Buin) je na voljo okoli 18.000 postelj za turiste, ki predvsem pozimi uživajo v smučanju, deskanju, teku na smučeh, drsanju in ostalih zimskih športih. Del tekmovanj bo tudi v Lihtenštajnu, ki leži v osrčju Alp in je šesta najmanjša država na svetu.

 

.

 

 

Športi

Na olimpijskem festivalu evropske mladine bodo tekmovalci lahko nastopili v sledečih športih:

  • alpskem smučanju,
  • deskanju na snegu,
  • smučarskih skokih,
  • nordijski kombinaciji,
  • smučarskem teku,
  • hokeju na ledu,
  • umetnostnem drsanju,
  • biatlonu.

 

 

Prizorišča

Tekmovanja bo gostilo osem mest v Avstriji in v Lihtenštajnu:

  • Bürserberg
  • Dornbirn
  • Gaschurn
  • Malbun
  • Schruns/Hochjoch
  • Schruns/Tschagguns / Aktivpark
  • St. Gallenkirch-Garfrescha
  • Steg
  • Tschagguns

Več dodatnih informacij o prizoriščih najdete na povezavi.

 

 

Za obiskovalce iger

Preberite si nekaj napotkov, če odhajate na ogled olimpijskega festivala evropske mladine:

  • pot do Schrunsa iz Ljubljane, z avtomobilom, je dolga slabih sedem ur (524 km),
  • plačilna valuta je evro,
  • namestitve najdete tukaj,
  • uradni urnik tekmovanj je na voljo na povezavi,
  • več turističnih informacij o Predarlski.

Zgodovina OFEM-a

Zgodovina zimskega olimpijskega festivala evropske mladine sega v leto 1993, v italijanski center zimskih športov Aosta. Najboljši evropski mladi športniki so tam tekmovali za odličja v petih disciplinah: alpsko smučanje, tek na smučeh, biatlon, umetnostno drsanje in hitrostno drsanje na kratkih progah.


Od rojstva festivala so se med udeleženci predstavila številna imena bodočih zvezd svetovnega športa. Številni udeleženci so kasneje osvojili kolajne in odličja na olimpijskih igrah, svetovnih prvenstvih, evropskih prvenstvih in tekmovanjih svetovnega pokala.


Med zmagovalci zimskih festivalov in kasnejšimi zvezdami mednarodnega športa so tudi: alpske smučarke Janica Kostelič (Hrv.) Anja Paerson in Anna Ottosson (obe Šve), Michaela Kirchgasser (Avst.), Denise Karbon (It.), smučarske tekačice Marit Björgen (Nor.), Yulija Tchepalova (Rus.), Kristina Smigun (Est.), smučarski skakalci Rok Benkovič, Anže Lanišek (Slo.), Janne Happonen (Fin.), umetnostni drsalci Yevgeniy Plyushchenko in Irina Sluckaya (oba Rus.), Sarah Meier (Švi.), Elena Lyashenko (Ukr.), nordijski kombinatorec Jason Lamy Chappuis (Fr.), deskarka na snegu Paulina Ligocka (Pol.) in številni drugi.

 

 

Reprezentanca Slovenije

Slovenski uspehi

Domen Prevc, Tine Bogataj, Bor Pavlovčič, Urban Rogelj smučarski skoki,normalna skakalnica - ekipno Rezultat:1030.4
Prevc Domen
Domen Prevc smučarski skoki,normalna skakalnica Rezultat:224.3t

Do 10 mesta

Domen Prevc, Tine Bogataj, Bor Pavlovčič, Urban Rogelj smučarski skoki normalna skakalnica - ekipno 1. mesto
Domen Prevc smučarski skoki normalna skakalnica 2. mesto
Maja Gradišar, Anita Seretinek, Tine Bogataj, Bor Pavlovčič smučarski skoki ekipno - mešano 6. mesto
Bor Pavlovčič smučarski skoki normalna skakalnica 7. mesto
Matevž Malovrh, Gašper Brecl, Vid Vrhovnik, Jaka Matko nordijska kombinacija ekipno 8. mesto
Tine Bogataj smučarski skoki normalna skakalnica 8. mesto
Meta Hrovat alpsko smučanje veleslalom 8. mesto
ANDREJA SLOKAR, Andraž Rakovec, Krištof Fabjan, Matevž Rupnik, meta hrovat, Lejla Habjan alpsko smučanje paralelno - mešano ekipno 9. mesto
Vid Vrhovnik nordijska kombinacija normalna skakalnica + 5 km 9. mesto
Anita Seretinek smučarski skoki normalna skakalnica 9. mesto
Meta Hrovat alpsko smučanje slalom 9. mesto
Urban Rogelj smučarski skoki normalna skakalnica 10. mesto
Vid Vrhovnik nordijska kombinacija normalna skakalnica + 10 km 10. mesto
Lejla Habjan alpsko smučanje slalom 13. mesto
urška poje, Luka Plahuta, Nace Žnidaršič, Nina Zadravec biatlon 2x6 km + 2x7,5 km 14. mesto
Miha Ličef, Nina Klemenčič, Veronika Jakopič, Luka Markun tek na smučeh 4x5 km 14. mesto
Luka Plahuta biatlon 7,5 km šprint 16. mesto
Maks Hribar deskanje na snegu kros 17. mesto
Tit Štante deskanje na snegu kros 17. mesto
Zala Kobentar alpsko smučanje veleslalom 17. mesto
Urška Poje biatlon 7,5 km zasledovalno 18. mesto
Jaka Dvornik alpsko smučanje slalom 18. mesto
Luka Naglič biatlon 7,5 km šprint 21. mesto
Veronika Jakopič tek na smučeh 7,5 km klasično 22. mesto
Maja Gradišar smučarski skoki normalna skakalnica 23. mesto
Andraž Rakovec alpsko smučanje veleslalom 23. mesto
Matic Kvas deskanje na snegu kros 25. mesto
Polona Klemenčič biatlon 6 km šprint 25. mesto
Luka Markun tek na smučeh 7,5 km prosto 25. mesto
Nina Polšak umetnostno drsanje prosti program 25. mesto
Luka Plahuta biatlon 10 km zasledovalno 26. mesto
Andrej Jenko tek na smučeh šprint 26. mesto
Miha Ličef tek na smučeh 7,5 km prosto 26. mesto
Miha Ličef tek na smučeh šprint 28. mesto
Jaka Matko nordijska kombinacija normalna skakalnica + 5 km 29. mesto
Nina Klemenčič tek na smučeh 7,5 km klasično 29. mesto
Nina Klemenčič tek na smučeh 5 km prosto 30. mesto
Luka Markun tek na smučeh 10 km klasično 31. mesto
Jaka Matko nordijska kombinacija normalna skakalnica + 10 km 31. mesto
Gašper Brecl nordijska kombinacija normalna skakalnica + 5 km 31. mesto
Urška Poje biatlon 6 km šprint 32. mesto
Matevž Malovrh nordijska kombinacija normalna skakalnica + 10 km 32. mesto
Miha Ličef tek na smučeh 10 km klasično 32. mesto
Nace Žnidaršič biatlon 10 km zasledovalno 33. mesto
Gašper Brecl nordijska kombinacija normalna skakalnica + 10 km 33. mesto
Zala Kobentar alpsko smučanje slalom 33. mesto
Krištof Fabjan alpsko smučanje veleslalom 34. mesto
Polona Klemenčič biatlon 7,5 km zasledovalno 36. mesto
Martina Jakopič tek na smučeh 7,5 km klasično 37. mesto
Nace Žnidaršič biatlon 7,5 km šprint 40. mesto
Nina Klemenčič tek na smučeh šprint 42. mesto
Jaka Dvornik alpsko smučanje veleslalom 42. mesto
Erik Raduha tek na smučeh šprint 42. mesto
Nina Zadravec biatlon 7,5 km zasledovalno 43. mesto
Liza Praznik tek na smučeh 7,5 km klasično 44. mesto
Erik Raduha tek na smučeh 10 km klasično 44. mesto
Veronika Jakopič tek na smučeh šprint 45. mesto
Martina Jakopič tek na smučeh 5 km prosto 45. mesto
Luka Naglič biatlon 10 km zasledovalno 47. mesto
Liza Praznik tek na smučeh 5 km prosto 47. mesto
Erik Raduha tek na smučeh 7,5 km prosto 50. mesto
Veronika Jakopič tek na smučeh 5 km prosto 52. mesto
Liza Praznik tek na smučeh šprint 52. mesto
Nina Zadravec biatlon 6 km šprint 54. mesto
Luka Markun tek na smučeh šprint 57. mesto
Martina Jakopič tek na smučeh šprint 57. mesto
Andrej Jenko tek na smučeh 10 km klasično 58. mesto
Andrej Jenko tek na smučeh 7,5 km prosto 63. mesto
Rok Kenda biatlon 7,5 km šprint 67. mesto

Pregled medalj

Država
Zlata medalja
Srebrna medalja
Bronasta medalja
Skupaj
Slovenija 1 1 2

Urnik in rezultati

25. Jan. 2015 - 30. Jan. 2015

deskanje na snegu, kros
13:00 Maks Hribar 17.m 1/8 finala - finale (izpad)
13:00 Tit Štante 17.m 1/8 finala - finale (izpad)
13:00 Matic Kvas 25.m 1/8 finala - finale (izpad)
tek na smučeh, 10 km klasično
10:30 Luka Markun 31.m 29:19,1 - finale (+02:10,2)
10:30 Miha Ličef 32.m 29:25,2 - finale (+02:16,3)
10:30 Erik Raduha 44.m 30:09,5 - finale (+03:00,6)
10:30 Andrej Jenko 58.m 30:57,5 - finale (+03:48,6)
umetnostno drsanje, kratki program
09:00 Nina Polšak 27.m 27,46 - finale
biatlon, 6 km šprint
13:30 Polona Klemenčič 25.m +02:29 - finale (4 zgrešeni streli)
13:30 Urška Poje 32.m +02:53.9 - finale (6 zgrešenih strelov)
13:30 Nina Zadravec 54.m +04:09.9 - finale (8 zgrešenih strelov)
biatlon, 7,5 km šprint
10:30 Luka Plahuta 16.m +01:52.9 - finale (2 zgrešena strela)
10:30 Luka Naglič 21.m +02:06.2 - finale (1 zgrešen strel)
10:30 Nace Žnidaršič 40.m +03:16.9 - finale (1 zrešen strel)
10:30 Rok Kenda 67.m +05:58.2 - finale (6 zgrešenih strelov)
biatlon, 10 km zasledovalno
10:30 Luka Plahuta 26.m +05:50.6 - finale (7 zgrešenh strelov)
10:30 Nace Žnidaršič 33.m +06:38.9 - finale (5 zgrešenih strelov)
10:30 Luka Naglič 47.m +08:04.3 - finale (9 zgrešenih strelov)
10:30 - finale
biatlon, 7,5 km zasledovalno
13:30 Urška Poje 18.m +4:06.8 - finale (5 zgrešenih strelov)
13:30 Polona Klemenčič 36.m +6:37.4 - finale (7 zgrešenih strelov)
13:30 Nina Zadravec 43.m +8:36.2 - finale (9 zgrešenih strelov)
tek na smučeh, 7,5 km prosto
10:30 Luka Markun 25.m 20:36.1 - finale (+01:30.1)
10:30 Miha Ličef 26.m 20:36.6 - finale (+01:30.6)
10:30 Erik Raduha 50.m 21:34.1 - finale (+02:28.1)
10:30 Andrej Jenko 63.m 22:30 - finale (+03:24)
umetnostno drsanje, prosti program
09:00 Nina Polšak 25.m 80,80 - finale

Olimpijski festival evropske mladine je končan

30. January 2015 Vorarlberg 2015 Na olimpijskemu festivalu evropske mladine v Avstriji in Lihtenštajnu se je zaključil zadnji tekmovalni dan.

Nordijski kombinatorci so se pomerili v sprintu. Vid Vrhovnik je zopet tekmoval zelo dobro in končala na 9. mestu ter s tem dokazal, da je trenutno najboljši slovenski nordijski kombinatorec v svoji starostni skupini. Matevž Malovrh je bil 24., Jaka Matko 29. ter Gašper Brecl 31.

 

V mešani ekipni tekmi skakalcev so tekmovali Bor Pavlovčič, Tine Bogataj, Maja Gradišar in Anita Seretinek. Ni jim uspelo ubraniti srebra iz zadnjega olimpijskega festivala evropske mladine, končali so na 6. mestu.

 

Slovenski smučarji (Meta Hrovat, Andreja Slokar, Lejla Habjan, Krištof Fabjan, Matevž Rupnik in Andraž Rakovec) so v ekipni mešani tekmi v veleslalomu že v 1/8 finala izgubili proti Finski in končali s tekmovanjem.

 

Smučarski tekači v postavi Miha Ličef, Nina Klemenčič, Veronika Jakopič in Luka Markun so na 4x5 km prosto zasedli 14. mesto.

 

Na enakem mestu so tekmovanje končali  biatlonci (Urška Poje, Nina Zadravec, Nace Žnidaršič in Luka Markun) v mešani štafetni preizkušnji. Na prvo predajo je Urška Poje pritekla kot druga, potem pa ostali njeni kolegi niso uspeli biti natančni na strelišču in dober rezultat jim je spolzel iz rok.

 

V večernih urah se bo letošnji zimski olimpijski festival evropske mladine zaključil, naslednjega bo gostil Sarajevo leta 2017.

Biatlon

Zadnje novice